QEV Technologies wykorzystuje platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Dassault Systèmes ogłosiło, że hiszpańska firma QEV Technologies, specjalizująca się w technologiach i rozwiązaniach z zakresu e-mobilności wykorzystywanych w elektrycznych autach wyścigowych, wdroży platformę 3DEXPERIENCE w chmurze w celu poprawy efektywności oraz stymulowania rozwoju działalności biznesowej związanej z tworzeniem przyjaznych środowisku, zrównoważonych rozwiązań dla klientów z sektora motoryzacyjnego.
QEV Technologies będzie korzystać z platformy 3DEXPERIENCE w chmurze aby skrócić czas realizacji projektów inżynieryjno-elektryfikacyjnych firmy. Chmurowa instancja platformy 3DEXPERIENCE pozwala zunifikować prace projektowe i inżynieryjne w całym przedsiębiorstwie dzięki wykorzystaniu jednolitego środowiska cyfrowego angażującego przeróżne dyscypliny. Zespoły QEV Technologies mogą współpracować w czasie rzeczywistym bez względu na czas i miejsce oraz dzielić się wiedzą i know-how, mając możliwość śledzenia postępów pracy i redukcji kosztów.
– Dzięki bogatemu doświadczeniu w sportach motorowych i wyścigach samochodów elektrycznych nasza firma jest w stanie opracowywać najnowocześniejsze technologie. Jesteśmy nie tylko liderem pod względem projektowania i produkowania rozwiązań z zakresu e-mobilności, ale także idealnym partnerem technologiczno-inżynieryjnym, zdolnym spełniać oczekiwania klientów pod względem m.in. żywotności akumulatorów, zakresu adaptacji, niezawodności i wydajności oraz czasu wprowadzenia na rynek – mówi Joan Orús, dyrektor generalny QEV Technologies. – Z powodzeniem korzystamy już z aplikacji Dassault Systèmes z rodziny CATIA, dlatego zdecydowaliśmy się przejść na chmurową instancję platformy 3DEXPERIENCE, aby móc czerpać korzyści, jakie oferuje ona w zakresie m.in. współpracy i zarządzania projektami, a ponadto opracowywać nasze produkty szybciej i pozyskiwać nowych klientów. W kontekście samej decyzji o współpracy nie bez znaczenia była także renoma, jaką Dassault Systèmes cieszy się w sektorze pojazdów elektrycznych na całym świecie.
W miarę jak branża motoryzacyjna sukcesywnie skłania się ku pojazdom z napędem elektrycznym, podłączonym do internetu i autonomicznym, innowacyjne firmy i technologie mają coraz większy wpływ na design. Konkurencyjny rynek wymaga nie tylko nowych sposobów postrzegania oraz rozwijania wrażeń związanych z użytkowaniem pojazdów, ale także innowacyjnych metod zarządzania złożonymi projektami oraz dostarczania inteligentnych, bezpiecznych i efektywnych systemów mobilności.
– Dassault Systèmes cieszy się renomą w różnych gałęziach przemysłu motoryzacyjnego, w tym także w specjalistycznych firmach technologicznych, które koncentrują się na wprowadzaniu konkurencyjnych nowych technologii na tor wyścigowy tak szybko, jak to możliwe" – mówi Laurence Montanari, wiceprezes Dassault Systèmes ds. transportu i mobilności. – Platforma 3DEXPERIENCE pozwoli firmie QEV Technologies nie tylko zoptymalizować współpracę oraz wysiłki koncepcyjne, ale także usprawnić komunikację między poszczególnymi interesariuszami. W szerszym kontekście oznacza to zwiększenie tempa transformacji całej branży w kierunku e-mobilności.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Parlament Europejski przeciwny centralizacji polityki spójności w UE. Apeluje o jej większą elastyczność
Parlament Europejski sprzeciwia się pomysłowi centralizacji zarządzania polityką spójności w Unii Europejskiej. W maju br. większością głosów przyjął sprawozdanie na temat spójności gospodarczej i społecznej i jej przyszłości po 2027 roku. Zdecydowana większość grup politycznych jest za decentralizacją modelu polityki spójności, mówiąc stanowcze „nie” ograniczeniu roli władz regionalnych i lokalnych. Jednocześnie wskazuje na potrzebę uelastyczniania tej głównej polityki inwestycyjnej tak, by sprawnie można było reagować na ewentualne kryzysy i nowe wyzwania.
Bankowość
Globalny sektor finansowy mocniej otwiera się na blockchain. Nowe regulacje likwidują kolejne bariery na rynku

Coraz więcej banków i instytucji finansowych inwestuje w technologię blockchain. To przede wszystkim szansa na zwiększenie bezpieczeństwa transakcji, ich prywatności, ale też nowe możliwości weryfikacji tożsamości oraz przechowywania wartości. Jedną z najbardziej zaawansowanych platform opartych na technologii blockchain jest Ethereum – zdecentralizowany system umożliwiający tworzenie i wykonywanie smartkontraktów oraz aplikacji rozproszonych. O ile klasyczne łańcuchy bloków pełnią funkcję zdecentralizowanego rejestru transakcji, o tyle Ethereum wprowadza warstwę logiki wykonawczej, czyniąc z blockchaina uniwersalną platformę kontraktów samowykonalnych i aplikacji rozproszonych.
Konsument
Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi. Niesłusznie mylone są z nielegalnymi w Polsce snusami

Debata prezydencka 23 maja br. pokazała, że Polacy nie wiedzą, czym są saszetki nikotynowe oraz snusy, a także czym się różnią. Sztab wyborczy Karola Nawrockiego podał, że kandydat na prezydenta podczas debaty przyjął snus. Sam Karol Nawrocki sprostował, że była to saszetka nikotynowa. Tymczasem różnica między oboma produktami jest ogromna. Snus zawiera tytoń, którego nie ma w saszetce, a jego sprzedaż w UE – z wyjątkiem Szwecji – jest zabroniona.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.