Quest przejmuje firmę Quadrotech
Firma Quest Software ogłosiła przejęcie Quadrotech – dostawcy rozwiązań do migracji oraz zarządzania platformą Microsoft 365. Przejęcie umocni pozycję Quest jako lidera rynku rozwiązań informatycznych do modernizacji środowisk Microsoft, a także pozwoli dostarczyć klientom nowe technologie oraz produkty do migracji i zarządzania Microsoft 365.
Quadrotech działa od 2011 r. jako dostawcą oprogramowania, oferujący rozwiązania do zarządzania i migracji dla platformy Microsoft 365 / Office 365. Główna siedziba firmy znajduje się w Szwajcarii, a jej biura są m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Quest w wyniku przejęcia Quadrotech będzie mógł zapewnić klientom lepsze i kompleksowe wsparcie w migracji i zarządzaniu środowiskami Microsoft. Rozwiązania Quadrotech pozwolą poszerzyć ofertę produktową Quest oraz dostarczą nowe możliwości i funkcje m.in. w obszarze migracji, zarządzania Office 365, raportowania i zarządzania licencjami.
Organizacje w coraz większym stopniu korzystają z usługi Office 365, która stała się podstawą nowoczesnego miejsca pracy opartego na chmurze. Microsoft Teams, SharePoint, Exchange, OneDrive dla Firm mają kluczowe znaczenie dla organizacji zwłaszcza teraz w obliczu rosnącej popularności pracy zdalnej lub hybrydowej. Jak podaje Microsoft[1] w III kwartale 2020 r. użytkownicy na całym świecie tylko w ciągu jednego dnia korzystali z aplikacji platformy Microsoft 365 przez ponad 30 miliardów minut.
W wyniku przejęcie Quadrotech klienci i partnerzy Quest będą mieli dostęp do najlepszych w swojej klasie możliwości zarządzania Office 365. Quadrotech Nova to platforma SaaS, która pozwoli organizacjom przyspieszyć wdrażanie Office 365 przez użytkowników oraz uzyskać szczegółowy wgląd oraz kontrolę nad usługami dzięki takim funkcjom jak: zintegrowane raportowanie, zarządzanie cyklem życia licencji, kontrola delegowania uprawnień i polityk. Rozwiązanie Quadrotech Nova zapewnia także unikalne i zaawansowane możliwości zarządzania środowiskami multi tenant dla dostawców usług MSP (ang. Managed Service Providers). Funkcje te pozwolą usprawnić i uprościć zarządzanie przez MSP wieloma środowiskami Office 365. Ponadto Quadrotech jest również sponsorem utrzymującym Practical365.com – portal społeczności użytkowników Microsoft 365, gdzie eksperci i Microsoft MVP udzielają praktycznych porad dotyczących Office 365. Portal ten jest źródłem informacji dla osób szukających praktycznych wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących m.in. Office 365, Teams, SharePoint, PowerShell, Azure.
Przy stale rosnącym zainteresowaniu Office 365 połączenie oferty i doświadczenia Quest i Quadrotech zapewni organizacjom wparcie i pomoc w sprostaniu nawet największym i najbardziej skomplikowanym wyzwaniom związanym z wdrażaniem i zarządzaniem Office 365.
Szczegółowe warunki transakcji nie zostały ujawnione.
[1] www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2020/10/28/

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.