Komunikaty PR

Red Hat przejmuje spółkę StackRox

2021-01-21  |  13:34
Biuro prasowe

Red Hat, Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o zamiarze przejęcia spółki StackRox ― lidera i innowatora w dziedzinie zabezpieczeń zaprojektowanych z myślą o kontenerach i platformie Kubernetes. Red Hat OpenShift, platforma Kubernetes dla przedsiębiorstw, zostanie rozszerzona o efektywne funkcje zabezpieczeń StackRox. Pomoże to firmie Red Hat w realizacji wizji, jaką jest udostępnienie użytkownikom jednej, kompleksowej platformy umożliwiającej utworzenie, wdrożenie i bezpieczne uruchomienie praktycznie każdej aplikacji w całej chmurze hybrydowej.

Kubernetes, jeden z najszybciej rozwijających się projektów open source, to podstawowa platforma dla natywnych aplikacji chmurowych, które są głównym elementem cyfrowej transformacji mającej obecnie miejsce w wielu branżach. Stosowanie kontenerów i technologii Kubernetes w środowiskach produkcyjnych cały czas zyskuje na popularności, z czym wiążą się nowe wyzwania. Jak informuje firma Gartner, „wykorzystanie kontenerów we wdrożeniach produkcyjnych w przedsiębiorstwach jest wciąż ograniczone z powodu obaw dotyczących bezpieczeństwa, monitorowania, zarządzania danymi i korzystania z połączeń sieciowych”[1]

Aby pokonać te przeszkody, przedsiębiorstwa potrzebują rozwiązań zapewniających bezpieczną platformę dla nowoczesnych obciążeń.

Bezpieczeństwo kontenerów ma związek z bezpieczeństwem systemu Linux. Red Hat jest od dawna liderem w dziedzinie zabezpieczeń chroniących rozwiązania open source dla przedsiębiorstw, od platformy Red Hat Enterprise Linux po nowe, ciągle rozwijane oferty wyznaczające nowoczesne standardy bezpieczeństwa środowisk chmurowych. Na tej podstawie powstał warstwowy model zabezpieczeń platformy OpenShift chroniący kontenery. Integruje on zabezpieczenia we wszystkich fazach cyklu życia kontenerów, od ich tworzenia poprzez wdrażanie po uruchamianie w środowiskach o znaczeniu krytycznym.

Teraz Red Hat może uzupełnić swoje produkty o dodatkowe funkcje StackRox, które wzmocnią, uproszczą i uspójnią zintegrowane zabezpieczenia w otwartych chmurach hybrydowych. Przejęcie spółki StackRox umożliwi wprowadzenie nowych metod ochrony obciążeń chmurowych poprzez rozszerzenie i udoskonalenie natywnych mechanizmów kontrolnych platformy Kubernetes, a także przesunięcie zabezpieczeń do fazy tworzenia kontenerów oraz ich ciągłej integracji/ciągłego dostarczania (CI/CD). W ten sposób powstanie spójne rozwiązanie zapewniające większe bezpieczeństwo całego stosu informatycznego na wszystkich etapach jego cyklu życia.

Firma StackRox została założona w roku 2014 w celu tworzenia nowych typów zabezpieczeń informatycznych dla przedsiębiorstw. Od dwóch lat skupia się na bezpieczeństwie platformy Kubernetes. W odróżnieniu od platform zabezpieczeń kontenerów pierwszej generacji, które często były tylko zorientowane na kontenery, StackRox udostępnia platformę utworzoną specjalnie z myślą o technologii Kubernetes. Ułatwia ona przedsiębiorstwom kontrolę nad środowiskiem informatycznym i egzekwowanie reguł w oparciu o to samo deklaratywne podejście, które stosowane jest w technologii Kubernetes. Umożliwia skalowanie aplikacji przy zachowaniu niezbędnego bezpieczeństwa.

Oprogramowanie StackRox zapewnia widoczność wszystkich klastrów Kubernetes dzięki temu, że komponenty potrzebne do wdrażania reguł i głębokiego gromadzenia danych są instalowane bezpośrednio w infrastrukturze klastrów Kubernetes. Znacznie przyspiesza to i upraszcza wdrażanie zabezpieczeń, a ponadto usprawnia analizę bezpieczeństwa, prowadzenie dochodzeń i stosowanie środków zaradczych. Mechanizm reguł rozwiązania StackRox zawiera kilkaset wbudowanych mechanizmów kontrolnych, które pomagają we wdrażaniu najlepszych procedur dotyczących bezpieczeństwa i standardów branżowych (np. CIS Benchmarks i NIST), zarządzaniu konfiguracją kontenerów i klastrów Kubernetes oraz ochronie środowisk wykonawczych.

Oprócz platformy Red Hat OpenShift, StackRox będzie nadal obsługiwać inne platformy Kubernetes, takie jak Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS), Microsoft Azure Kubernetes Service (AKS) i Google Kubernetes Engine (GKE).

StackRox pomaga również w uproszczeniu procesów DevSecOps i zapewnieniu dogłębnego bezpieczeństwa środowisk chmurowych dzięki bezpośredniej integracji z potokami aplikacji oraz narzędziami klienta służącymi do prowadzenia rejestrów, skanowania obrazów i ciągłej integracji / ciągłego rozwoju (CI/CD). W październiku 2020 r. StackRox rozpoczął projekt open source o nazwie KubeLinter, którego celem jest analiza plików YAML i wykresów Helm dotyczących platformy Kubernetes pod kątem poprawności konfiguracji, ze szczególnym uwzględnieniem gotowości do wdrożenia w środowisku produkcyjnym i zapewnienia bezpieczeństwa na wcześniejszych etapach procesu programowania.

Zgodnie ze swoją tradycją Red Hat zamierza po przejęciu przekształcić rozwiązania StackRox w technologie open source. Red Hat będzie nadal wspierać społeczność KubeLinter oraz nowe społeczności, ponieważ pracuje nad przekształceniem oferty StackRox w rozwiązania open source.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2021 roku i jest uzależniona od spełnienia zwyczajowych warunków końcowych.

 


[1] Gartner, Best Practices for Running Containers and Kubernetes in Production, 4 sierpnia 2020 r.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-15 | 08:00

SAP Story: Grupa American Heart of Poland stawia na rozwój z SAP

Cyfryzacja w ochronie zdrowia dotyczy wielu obszarów. To budowa przyjaznych, dostępnych systemów i usług dla pacjentów, rozwój telemedycyny i narzędzi cyfrowych, wspierających procedury medyczne czy zaawansowana
IT i technologie Synappx Cloud Print – oprogramowanie Sharp do zarządzania drukiem w chmurze
2024-05-15 | 01:00

Synappx Cloud Print – oprogramowanie Sharp do zarządzania drukiem w chmurze

Sharp, wiodący dostawca produktów i usług w sektorze technologii biznesowych, wprowadził na rynek Synappx Cloud Print -  ekonomiczne rozwiązanie do zarządzania drukowaniem w
IT i technologie Universal Robots i MiR otwierają nowy robotyczny hub w Danii.
2024-05-14 | 16:00

Universal Robots i MiR otwierają nowy robotyczny hub w Danii.

14 maja 2024: ODENSE, DANIA: Duńskie firmy: producent robotów współpracujących (cobotów) Universal Robots oraz Mobile Industrial Robots (MiR), dostawca autonomicznych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rewolucja w legislacji dotyczącej opakowań i powstających z nich odpadów. Działania firm wyprzedzają wymogi prawne

Po długich i burzliwych pracach Parlament Europejski przyjął ostatecznie pod koniec kwietnia br. rozporządzenie PPWR w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Oczekuje się, że nowe przepisy wejdą w życie w 2026 roku i będą stanowić rewolucję nie tylko dla konsumentów, ale przede wszystkim dla przemysłu, który będzie musiał położyć dużo większy nacisk na ekoprojektowanie i wziąć odpowiedzialność za odpady powstające z wytwarzanych produktów. Część firm już zaczęła wprowadzać w tym zakresie zmiany na własną rękę, m.in. eliminując odpady z tworzyw sztucznych.

Infrastruktura

Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci

W 12 największych polskich metropoliach mieszka 16 mln Polaków, a każdego dnia z przedmieść do centrów dojeżdża do pracy i szkoły od 50 tys. do nawet 300 tys. ludzi – wynika z raportu Play. To duże wyzwanie dla infrastruktury miast, również telekomunikacyjnej, bo zużycie danych dynamicznie rośnie. W sieci Play wzrost ten już dwukrotnie przekroczył gwałtowny skok z okresu pandemii COVID-19. Dostęp do szybkiego internetu mobilnego i stacjonarnego jest obecnie kluczowy dla miast, a do tego konieczne są dalsze inwestycje w infrastrukturę sieciową.

Firma

Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe

Niemal 70 proc. mikro-, małych i średnich firm chciałoby mieć zgromadzone wszystkie produkty finansowe na jednej platformie – wynika z raportu EFL  „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”. Dodatkowo chętnie korzystaliby w jej ramach z usług ułatwiających prowadzenie biznesu, jak wsparcie księgowe, prawne, możliwość załatwienia sprawy urzędowej, rezerwacji noclegu na podróż służbową czy zakupu pakietu usług medycznych. Nad takimi hubami dla przedsiębiorców intensywnie pracują zarówno banki, jak i firmy leasingowe. Takie narzędzie udostępnili właśnie Credit Agricole i Grupa EFL.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.