Rekordowa liczba 409 aplikacji do EIT Digital Challenge 2021
EIT Digital Challenge 2021 ustanowił nowy rekord: 409 zgłoszeń z 33 krajów. Spośród 20 finalistów jury wybierze 3 zwycięzców, którzy otrzymają wsparcie od EIT Digital Accelerator o wartości 50 000 EUR. Dodatkowo zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 EUR. Trzech zwycięzców EIT Digital Challenge zostanie ogłoszonych we wrześniu br.
Dwadzieścia najlepszych firm zostanie zaproszonych na spotkanie, podczas którego wystąpią przed jury składającym się z korporacji i inwestorów. Spośród 20 finalistów jury wybierze 3 zwycięzców, którzy otrzymają wsparcie od EIT Digital Accelerator o wartości 50 000 EUR. Ponadto zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 EUR.
Ponad miliard euro kapitału
EIT Digital Accelerator wesprze zwycięzców EIT Digital Challenge zespołem doświadczonych ekspertów biznesowych i specjalistów ds. pozyskiwania funduszy, aby pomóc im zdobyć kapitał na rozwój. Od 2012 roku akcelerator wsparł ponad 300 startupów, które zgromadziły ponad miliard euro kapitału.
2900 wniosków z 36 krajów
Od momentu uruchomienia w 2014 r. do konkursu EIT Digital Challenge wpłynęła imponująca liczba 2900 wniosków z 36 krajów. Choć początkowo konkurs był skierowany do startupów, EIT Digital Challenge ewoluował, aby stać się flagowym europejskim konkursem dla firm zajmujących się zaawansowanymi technologiami w branży cyfrowej. W 2021 r. wnioskodawca osiągnął średnio 1,13 miliona euro przychodów w ostatnim roku podatkowym, zebrał 3 miliony euro i zatrudnia 18 osób.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.