Rekordowa liczba 409 aplikacji do EIT Digital Challenge 2021
EIT Digital Challenge 2021 ustanowił nowy rekord: 409 zgłoszeń z 33 krajów. Spośród 20 finalistów jury wybierze 3 zwycięzców, którzy otrzymają wsparcie od EIT Digital Accelerator o wartości 50 000 EUR. Dodatkowo zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 EUR. Trzech zwycięzców EIT Digital Challenge zostanie ogłoszonych we wrześniu br.
Dwadzieścia najlepszych firm zostanie zaproszonych na spotkanie, podczas którego wystąpią przed jury składającym się z korporacji i inwestorów. Spośród 20 finalistów jury wybierze 3 zwycięzców, którzy otrzymają wsparcie od EIT Digital Accelerator o wartości 50 000 EUR. Ponadto zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 EUR.
Ponad miliard euro kapitału
EIT Digital Accelerator wesprze zwycięzców EIT Digital Challenge zespołem doświadczonych ekspertów biznesowych i specjalistów ds. pozyskiwania funduszy, aby pomóc im zdobyć kapitał na rozwój. Od 2012 roku akcelerator wsparł ponad 300 startupów, które zgromadziły ponad miliard euro kapitału.
2900 wniosków z 36 krajów
Od momentu uruchomienia w 2014 r. do konkursu EIT Digital Challenge wpłynęła imponująca liczba 2900 wniosków z 36 krajów. Choć początkowo konkurs był skierowany do startupów, EIT Digital Challenge ewoluował, aby stać się flagowym europejskim konkursem dla firm zajmujących się zaawansowanymi technologiami w branży cyfrowej. W 2021 r. wnioskodawca osiągnął średnio 1,13 miliona euro przychodów w ostatnim roku podatkowym, zebrał 3 miliony euro i zatrudnia 18 osób.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.