Rekordowa liczba 409 aplikacji do EIT Digital Challenge 2021
EIT Digital Challenge 2021 ustanowił nowy rekord: 409 zgłoszeń z 33 krajów. Spośród 20 finalistów jury wybierze 3 zwycięzców, którzy otrzymają wsparcie od EIT Digital Accelerator o wartości 50 000 EUR. Dodatkowo zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 EUR. Trzech zwycięzców EIT Digital Challenge zostanie ogłoszonych we wrześniu br.
Dwadzieścia najlepszych firm zostanie zaproszonych na spotkanie, podczas którego wystąpią przed jury składającym się z korporacji i inwestorów. Spośród 20 finalistów jury wybierze 3 zwycięzców, którzy otrzymają wsparcie od EIT Digital Accelerator o wartości 50 000 EUR. Ponadto zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 EUR.
Ponad miliard euro kapitału
EIT Digital Accelerator wesprze zwycięzców EIT Digital Challenge zespołem doświadczonych ekspertów biznesowych i specjalistów ds. pozyskiwania funduszy, aby pomóc im zdobyć kapitał na rozwój. Od 2012 roku akcelerator wsparł ponad 300 startupów, które zgromadziły ponad miliard euro kapitału.
2900 wniosków z 36 krajów
Od momentu uruchomienia w 2014 r. do konkursu EIT Digital Challenge wpłynęła imponująca liczba 2900 wniosków z 36 krajów. Choć początkowo konkurs był skierowany do startupów, EIT Digital Challenge ewoluował, aby stać się flagowym europejskim konkursem dla firm zajmujących się zaawansowanymi technologiami w branży cyfrowej. W 2021 r. wnioskodawca osiągnął średnio 1,13 miliona euro przychodów w ostatnim roku podatkowym, zebrał 3 miliony euro i zatrudnia 18 osób.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.