Komunikaty PR

Rezydencja Winiary stawia na standard i większe powierzchnie

2021-02-01  |  16:00

Firmy deweloperskie potwierdzają, że wśród klientów jest grupa poszukująca większego metrażu mieszkania, z trzema lub najlepiej czterema pokojami. To niekoniecznie musi być dom pod miastem – liczy się standard wykonania, opcje dodatkowe i przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem jest wybór większego lokalu mieszkalnego na poznańskich Winiarach, co proponuje zdobywający duże uznanie deweloper Quadro.

 

O tym, jakie mieszkania w budownictwie wielorodzinnym cieszą się największym wzięciem, decyduje sporo czynników, jak zmieniające się trendy, oczekiwania klientów. Każda grupa ma inne, ale sprecyzowane preferencje. Kawalerki i mieszkania 2-pokojowe będą idealne na start: dla studentów, singli, par planujących wspólną przyszłość, a także dla klienta inwestującego w nieruchomości. Nietrudno dostrzec, że grup klienckich zainteresowanych kompaktowymi projektami w granicach do 50 m kw. jest sporo. – Projekt naszej poznańskiej inwestycji, Rezydencja Winiary, zakłada stworzenie aż 23 mieszkań kompaktowych 27-44 m kw. z myślą o wspomnianych grupach klientów. Funkcjonalne projekty spotkały się z dużym zainteresowaniem i wszystkie znalazły swoich nabywców. Dostrzegamy również, jak zmienia się rynek. Dziś nie możemy mówić o tym, że klient wybiera małe mieszkanie, a jeśli marzy o większej przestrzeni, to wyprowadza się do jednej z gmin ościennych Poznania. Alternatywą są mieszkania ponad 50 m kw., czy jeszcze większe apartamenty, również chętnie nabywane. W Rezydencji Winiary, mimo że budowa zakończy się za blisko półtora roku, zostały już ostatnie lokale z trzema pokojami. Reszta znalazła swoich nabywców – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Aktualnie dostępnych jest sześć lokali mieszkalnych 56-59 m kw., ustawionych w różny sposób względem stron świata, a także z różnym rozkładem pomieszczeń. Niektóre mieszkania mają większą przestrzeń dzienną, tj. salon z aneksem kuchennym, a pozostałe cechują się większą strefą prywatną, np. sypialniami powyżej 14 m kw. Ceny zaczynają się już od 7200 zł brutto / m kw. Trwają prace budowlane, konkretnie w hali garażowej. Następnie będą stawiane ściany mieszkań parterowych i kolejnych kondygnacji, tak jak wskazuje harmonogram. Wybór własnego M na tym etapie inwestycyjnym pozwala na indywidualne zmiany i przestawienie ścianek działowych, rzecz jasna po uprzednim uzgodnieniu z deweloperem. Inwestycja w całości będzie gotowa w 2022 roku.

 

Nie tylko przestrzeń

W grupie klientów pytających o wspomniane mieszkania w większym metrażu, są rodziny z dziećmi. Rezydencja Winiary to budynek wielorodzinny przy ulicy Wyłom, zlokalizowany na poznańskich Winiarach, zapewnia komfort zamieszkiwania. – Stawiamy na kameralny charakter inwestycji, ponieważ znajdzie się w niej jedynie 31 mieszkań. Zaplanowaliśmy liczne udogodnienia, jak: winda, podziemna hala garażowa na auta, czy stojaki rowerowe. Videodomofony, rolety we wszystkich oknach oraz podstawowy system inteligentnego sterowania funkcjami mieszkania to kolejne rozwiązania, jakie zastosujemy. Natomiast sama lokalizacja pozwala sprawnie dotrzeć w każde miejsce w Poznaniu, korzystając z komunikacji publicznej. Dzięki temu można zaoszczędzić czas. Jesteśmy przekonani o tym, że połączenie wymienionych elementów wpłynie na wygodę życia naszych klientów, którzy zdecydują się na zakup mieszkania w inwestycji Rezydencja Winiary – zaznacza Marek Smogór z firmy Quadro Development. Deweloper większe przestrzenie proponuje także w projekcie niemal „po sąsiedzku” do Rezydencji Winiary, czyli Piątkowskiej 103. Powstaje tutaj budynek wielorodzinny z 42 mieszkaniami, a jedynie trzy zostały w sprzedaży, w tym ponad 70 m kw. To osiedle będzie gotowe już w tym roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety

– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.

Prawo

Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.