Rezydencja Winiary stawia na standard i większe powierzchnie
Firmy deweloperskie potwierdzają, że wśród klientów jest grupa poszukująca większego metrażu mieszkania, z trzema lub najlepiej czterema pokojami. To niekoniecznie musi być dom pod miastem – liczy się standard wykonania, opcje dodatkowe i przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem jest wybór większego lokalu mieszkalnego na poznańskich Winiarach, co proponuje zdobywający duże uznanie deweloper Quadro.
O tym, jakie mieszkania w budownictwie wielorodzinnym cieszą się największym wzięciem, decyduje sporo czynników, jak zmieniające się trendy, oczekiwania klientów. Każda grupa ma inne, ale sprecyzowane preferencje. Kawalerki i mieszkania 2-pokojowe będą idealne na start: dla studentów, singli, par planujących wspólną przyszłość, a także dla klienta inwestującego w nieruchomości. Nietrudno dostrzec, że grup klienckich zainteresowanych kompaktowymi projektami w granicach do 50 m kw. jest sporo. – Projekt naszej poznańskiej inwestycji, Rezydencja Winiary, zakłada stworzenie aż 23 mieszkań kompaktowych 27-44 m kw. z myślą o wspomnianych grupach klientów. Funkcjonalne projekty spotkały się z dużym zainteresowaniem i wszystkie znalazły swoich nabywców. Dostrzegamy również, jak zmienia się rynek. Dziś nie możemy mówić o tym, że klient wybiera małe mieszkanie, a jeśli marzy o większej przestrzeni, to wyprowadza się do jednej z gmin ościennych Poznania. Alternatywą są mieszkania ponad 50 m kw., czy jeszcze większe apartamenty, również chętnie nabywane. W Rezydencji Winiary, mimo że budowa zakończy się za blisko półtora roku, zostały już ostatnie lokale z trzema pokojami. Reszta znalazła swoich nabywców – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Aktualnie dostępnych jest sześć lokali mieszkalnych 56-59 m kw., ustawionych w różny sposób względem stron świata, a także z różnym rozkładem pomieszczeń. Niektóre mieszkania mają większą przestrzeń dzienną, tj. salon z aneksem kuchennym, a pozostałe cechują się większą strefą prywatną, np. sypialniami powyżej 14 m kw. Ceny zaczynają się już od 7200 zł brutto / m kw. Trwają prace budowlane, konkretnie w hali garażowej. Następnie będą stawiane ściany mieszkań parterowych i kolejnych kondygnacji, tak jak wskazuje harmonogram. Wybór własnego M na tym etapie inwestycyjnym pozwala na indywidualne zmiany i przestawienie ścianek działowych, rzecz jasna po uprzednim uzgodnieniu z deweloperem. Inwestycja w całości będzie gotowa w 2022 roku.
Nie tylko przestrzeń
W grupie klientów pytających o wspomniane mieszkania w większym metrażu, są rodziny z dziećmi. Rezydencja Winiary to budynek wielorodzinny przy ulicy Wyłom, zlokalizowany na poznańskich Winiarach, zapewnia komfort zamieszkiwania. – Stawiamy na kameralny charakter inwestycji, ponieważ znajdzie się w niej jedynie 31 mieszkań. Zaplanowaliśmy liczne udogodnienia, jak: winda, podziemna hala garażowa na auta, czy stojaki rowerowe. Videodomofony, rolety we wszystkich oknach oraz podstawowy system inteligentnego sterowania funkcjami mieszkania to kolejne rozwiązania, jakie zastosujemy. Natomiast sama lokalizacja pozwala sprawnie dotrzeć w każde miejsce w Poznaniu, korzystając z komunikacji publicznej. Dzięki temu można zaoszczędzić czas. Jesteśmy przekonani o tym, że połączenie wymienionych elementów wpłynie na wygodę życia naszych klientów, którzy zdecydują się na zakup mieszkania w inwestycji Rezydencja Winiary – zaznacza Marek Smogór z firmy Quadro Development. Deweloper większe przestrzenie proponuje także w projekcie niemal „po sąsiedzku” do Rezydencji Winiary, czyli Piątkowskiej 103. Powstaje tutaj budynek wielorodzinny z 42 mieszkaniami, a jedynie trzy zostały w sprzedaży, w tym ponad 70 m kw. To osiedle będzie gotowe już w tym roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.