Ricoh rozwija zakres usług IT, dzięki przejęciu SimplicITy
Ricoh ogłosiło zakup polskiej firmy SimplicITy. Dzięki tej transakcji Ricoh wzmocni swoją dotychczasową ofertę w zakresie usług IT i rozwiązań wspierających cyfrową transformację. SimplicITy nadal będzie działało pod swoją marką i będzie zarządzane jako niezależna firma. SimplicITy będzie ściśle współpracować z Ricoh Polska i Ricoh Europe oraz z działającym w Warszawie Service Operations Centre.
Założona w 2013 roku w Warszawie SimplicITy to integrator usług IT. Oferuje usługi z zakresu zarządzania centrami danych i bezpieczeństwa informatycznego oraz rozwiązania chmurowe i sieciowe.
Dzięki temu przejęciu spółka SimplicITy i jej klienci zyskają dostęp do usług o zasięgu globalnym oraz oferowanych przez Ricoh rozwiązań z zakresu elektronicznego obiegu dokumentów, optymalizacji procesów biznesowych, druku biurowego oraz produkcyjnego. A także produktów i usług pozwalających na stworzenie innowacyjnego środowiska pracy.
Alberto Mariani, Senior Vice President, Office Services w Ricoh Europe powiedział: “Dzięki przejęciu SimplicITy rozszerzymy i wzmocnimy zakres usługi IT oferowanych na polskim rynku. Ta akwizycja pozwoli nam zwiększyć zasięg i pozyskać dodatkowe kompetencje w zakresie hybrid cloud oraz zaawansowanych usług IT. Jesteśmy pewni, że ta transakcja będzie dodatkowym motorem wzrostu dla SimplicITy”.
Mariusz Iwański, Co-Founder & President of the Board, SimplicITy, dodaje: “Cieszymy się, że możemy znaleźć się w rodzinie Ricoh. Łączy nas podobne podejście do biznesu - dążymy do zapewnienia doskonałej jakości usług, ważna jest dla nas również innowacyjność i wspieranie naszych klientów na drodze do efektywnej transformacji cyfrowej. Dzięki współpracy z Ricoh będziemy mogli zaoferować naszym klientom dodatkowe usługi. To bardzo ważne w sytuacji wysokiej konkurencyjności firm IT na rynku”.
Akwizycja SimplicITy to kolejna z transakcji firm IT zrealizowanych przez Ricoh w ostatnim czasie w całej Europie. Poniżej lista:
- Firmy z grupy Ridgian – zarządzanie danymi
- Aventia - user experience & ecommerce
- Techno Trends – systemy wideokonferencyjne
- NPO Sistemi – rozwiązania chmurowe, integracja oraz oprogramowanie
- LAKE Solutions AG – przechowywanie danych, bezpieczeństwo i integracja w chmurze
- IPM i TotalStor – transformacja i modernizacja infrastruktury IT o znaczeniu krytycznym, przechowywanie danych, zarządzanie danymi w chmurze hybrydowej i prywatnej
- Mauden - Data Centre, infrastruktura IT, AI oraz BI
- Orbid zarządzanie infrastrukturą IT o krytycznym znaczeniu, managed services, data centre, zarządzanie danymi w chmurze hybrydowej i prywatnej.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.