Robert Strzeński w Zarządzie PLGBC
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Zabrska 39D
44-100 Gliwice
mjasiewicz|plgbc.org.pl| |mjasiewicz|plgbc.org.pl
+48 512 615 665
https://plgbc.org.pl/
Robert Strzeński, współzałożyciel i partner w pracowni architektonicznej Horizone Studio, dołączył do Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Będzie odpowiadał za obszar zmian klimatu oraz pełnił funkcję Skarbnika. Nowego Członka Zarządu powołano z końcem listopada br.
Robert Strzeński, współzałożyciel i partner w pracowni architektonicznej Horizone Studio został powołany do Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
Robert jest architektem, członkiem Małopolskiej Izby Architektów oraz Royal Institute of Architects of Ireland (RIAI) w Irlandii. Studiował na wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz na Wydziale Architektury Uniwersytetu Bauhausu w Weimarze. Pracował w biurze architektonicznym Bellmann & Böhm Architekten w Berlinie, a następnie jako jeden z architektów prowadzących w warszawskim oddziale amerykańskiej firmy architektoniczno-inżynieryjnej Epstein. Związany był także z dublińską pracownią architektoniczną Anthony Reddy Associates, a dalej jako partner (associate) w Traynor O'Toole Architects w Dublinie - jednym z czołowych biur architektonicznych w Irlandii. Od roku 2009 r. prowadzi wraz ze wspólnikami biuro architektoniczne Horizone Studio w Krakowie.
- Bardzo mi miło dołączyć do Zarządu PLGBC. Horizone Studio aktywnie wspiera działalność Stowarzyszenia od początku jego istnienia. Cieszę się, że teraz osobiście będę mógł przyczynić się do dalszego rozwoju i szerzenia szeroko pojętej idei ekologicznego budownictwa propagowanej przez PLGBC. Mam nadzieję, że mój wkład będzie wsparciem dla organizacji - podkreśla Robert Strzeński, Członek Zarządu PLGBC, współzałożyciel i partner w Horizone Studio.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Nowego Członka Zarządu ds. zmian klimatu/skarbnika powołano z końcem listopada br.
Więcej o Zarządzie PLGBC: https://plgbc.org.pl/o-nas/plgbc/

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.