Rodzinne Podolany prawie gotowe
Trwa realizacja osiedla Rodzinne Podolany, przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu, na Podolanach. Inwestycja została podzielona na cztery etapy, w ramach których powstanie dziewięć szeregów, a w nich domy z ogrodami oraz dwupoziomowe mieszkania z tarasami na dachu. Duża część osiedla została oddana do użytku. Trwa realizacja etapu IV, a w nim szeregów I i H.
Osiedle Rodzinne Podolany finalnie będzie liczyć 99 lokali, z czego 71 zostało już wybudowanych oraz oddanych w ręce nabywców. W ostatnich tygodniach nastąpiły odbiory w szeregach C i F, a klienci rozpoczęli prace wykończeniowe. - Finalnie w szeregu C powstało 16 lokali o powierzchniach 76 i 79 mkw. z przynależnym tarasem o metrażu aż do 20 mkw., natomiast w szeregu F 8 lokali o powierzchni 99 mkw. z ogrodami. Wszystkie zadania zostały wykonane. Estetyka każdego z budynków jest w pełni zbieżna z pozostałymi, dzięki czemu inwestycja wyróżnia się na tle innych projektów, tworząc spójną całość – mówi Katarzyna Wyszyńska, z biura sprzedaży Sky Investments. Warto podkreślić, że budynki C i F otrzymały prawomocne pozwolenie na użytkowanie, a przed klientami firmy Sky jeszcze wizyta u notariusza i przeniesienie własności w formie aktu notarialnego.
Zgodnie z harmonogramem inwestycji, trwa realizacja etapu IV. W szeregu H zostały postawione ściany pięter we wszystkich 16 lokalach. Natomiast w budynku oznaczonym literą I, gdzie znajdzie się 12 mieszkań, wykonano prace murarskie na parterze oraz częściowo na piętrze. Poszczególne mieszkania będą mieć powierzchnię 76 i 79 m kw. W budynkach H i I, deweloper klucze będzie przekazywać nabywcom w 2023 roku. - Osiedle Rodzinne Podolany to nasz sukces sprzedażowy. Dostępne są dosłownie ostatnie lokale. O popularności inwestycji decydują takie atuty, jak niska zabudowa, spokojne sąsiedztwo i lokalizacja. Przed firmą Sky Investments kolejne projekty. Nowy Gruszczyn w gminie Swarzędz już budujemy. Zakończenie I etapu z 14 lokalami bliźniaczymi planujemy na II kwartał 2023 roku. Jednocześnie nasz zespół przygotowuje premierę, na terenie Poznania – podsumowuje Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.