Rohlig Suus Logistics inwestuje na Pomorzu
Trójmiasto staje się kluczowym miejscem na logistycznej mapie Polski. Świadczy o tym chociażby rosnąca liczba przeładunku kontenerów, nowe inwestycje portowe czy możliwość obsługi największych statków transportowych świata. Dynamiczny rozwój sektora e-commerce i transportu morskiego towarów z Chin dostrzega też Rohlig Suus Logistics, który w Gdańsku otworzył nowe centrum logistyczne.
Obiekt o powierzchni 12 tys. m. kw. będzie łączył funkcję magazynową i przeładunkową. Zastosowane w nim zostały rozwiązania umożlwiające dostęp do terminala przeładunkowego typu cross-dock z trzech stron magazynu – dzięki temu czas realizacji operacji magazynowych jest znacznie krótszy. Nowy obiekt, zlokalizowany na terenie Centrum Logistycznego 7R Gdańsk Kowale, jest wyposażony w 27 doków,2 bramy „drive-in” oraz rampę przeładunkową. W magazynie znajdą się również nowoczesne, automatyczne wózki systemowe, umożliwiające pracę w magazynach wysokiego składowania o korytarzach nieznacznie szerszych niż sam wózek.
Nowy obiekt w dużym stopniu wesprze rozwój logistyki kontraktowej oraz krajowych i międzynarodowych przewozów drobnicowych. Jedną z kluczowych usług będzie także obsługa drobnicy morskiej przypływającej w kontenerach. Firma Rohlig Suus Logistics planuje również wykorzystać wzrost popularności sektora e-commerce. W obiekcie znajduje się magazyn czasowego składowania, miejsce uznane oraz skład celny, co znacznie przyspiesza obsługę towarów z dalekiego wschodu.
Perspektywiczne Pomorze
Biznes na Pomorzu intensywnie się rozwija, a inwestycje w infrastrukturę dynamicznie rosną.
Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia Portu Gdańsk, który dzięki rekordowej liczbie przeładunków zajął czwarte miejsce na Bałtyku. Port ten uzyskuje także najlepsze wyniki spośród wszystkich polskich portów. W zeszłym roku jego udział w wymianie towarowej Polski wyniósł 48,2 proc.
– Tylko w ubiegłym roku liczba przeładowanych kontenerów w gdańskim porcie przekroczyła 2 mln TEU. To wzrost o ponad 5 proc. Z kolei w Porcie Gdynia, według prognoz obrotu towarowego, w ciągu najbliższych 10 lat wolumen przeładunku towarów może wzrosnąć aż dwukrotnie. Dodając do tego inwestycje drogowe i kolejowe, które mają poprawić dostęp do portów, w perspektywie długoterminowej możemy spodziewać się istotnego wzrostu wolumenów. Wzrosnąć może także zapotrzebowanie na usługi logistyczne, dlatego zdecydowaliśmy się rozwijać nasze centrum w tym regionie – powiedział Jarosław Bomba dyrektor oddziału ROHLIG SUUS Logistics w Gdańsku.
Gdański obiekt jest kolejną inwestycją Rohlig Suus Logistic w powierzchnie magazynowe. Na początku lipca firma otworzyła największy w swojej historii hub magazynowo-przeładunkowy. Budynek o łącznej powierzchni 48,5 tys. m kw. jest zlokalizowany w Sokołowie koło Warszawy.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.