Komunikaty PR

Rohlig Suus Logistics inwestuje na Pomorzu

2020-08-07  |  14:21
Biuro prasowe

 

Trójmiasto staje się kluczowym miejscem na logistycznej mapie Polski. Świadczy o tym chociażby rosnąca liczba przeładunku kontenerów, nowe inwestycje portowe czy możliwość obsługi największych statków transportowych świata. Dynamiczny rozwój sektora e-commerce i transportu morskiego towarów z Chin dostrzega też Rohlig Suus Logistics, który w Gdańsku otworzył nowe centrum logistyczne.

Obiekt o powierzchni 12 tys. m. kw. będzie łączył funkcję magazynową i przeładunkową.  Zastosowane w nim zostały rozwiązania umożlwiające dostęp do terminala przeładunkowego typu cross-dock z trzech stron magazynu – dzięki temu czas realizacji operacji magazynowych jest znacznie krótszy. Nowy obiekt, zlokalizowany na terenie Centrum Logistycznego 7R Gdańsk Kowale, jest wyposażony w 27 doków,2 bramy „drive-in” oraz rampę przeładunkową. W magazynie znajdą się również nowoczesne, automatyczne wózki systemowe, umożliwiające pracę w magazynach wysokiego składowania o korytarzach nieznacznie szerszych niż sam wózek.

Nowy obiekt w dużym stopniu wesprze rozwój logistyki kontraktowej oraz krajowych i międzynarodowych przewozów drobnicowych. Jedną z kluczowych usług będzie także obsługa drobnicy morskiej przypływającej w kontenerach. Firma Rohlig Suus Logistics planuje również wykorzystać wzrost popularności sektora e-commerce. W obiekcie znajduje się magazyn czasowego składowania, miejsce uznane oraz skład celny, co znacznie przyspiesza obsługę towarów z dalekiego wschodu.

Perspektywiczne Pomorze

Biznes na Pomorzu intensywnie się rozwija, a inwestycje w infrastrukturę dynamicznie rosną.
Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia Portu Gdańsk, który dzięki rekordowej liczbie przeładunków zajął czwarte miejsce na Bałtyku. Port ten uzyskuje także najlepsze wyniki spośród wszystkich polskich portów. W zeszłym roku jego udział w wymianie towarowej Polski wyniósł 48,2 proc.

Tylko w ubiegłym roku liczba przeładowanych kontenerów w gdańskim porcie przekroczyła 2 mln TEU. To wzrost o ponad 5 proc. Z kolei w Porcie Gdynia, według prognoz obrotu towarowego, w ciągu najbliższych 10 lat wolumen przeładunku towarów może wzrosnąć aż dwukrotnie. Dodając do tego inwestycje drogowe i kolejowe, które mają poprawić dostęp do portów, w perspektywie długoterminowej możemy spodziewać się istotnego wzrostu wolumenów. Wzrosnąć może także zapotrzebowanie na usługi logistyczne, dlatego zdecydowaliśmy się rozwijać nasze centrum w tym regionie – powiedział Jarosław Bomba dyrektor oddziału ROHLIG SUUS Logistics w Gdańsku.

Gdański obiekt jest kolejną inwestycją Rohlig Suus Logistic w powierzchnie magazynowe. Na początku lipca firma otworzyła największy w swojej historii hub magazynowo-przeładunkowy. Budynek o łącznej powierzchni 48,5 tys. m kw. jest zlokalizowany w Sokołowie koło Warszawy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.