Rohlig Suus Logistics otwiera nowe połączenia z Półwyspem Iberyjskim
Polski operator logistyczny umacnia swoją pozycję w europejskim transporcie drogowym. Rohlig Suus Logistics od początku 2023 r. uruchamia nowe połączenia z Półwyspem Iberyjskim – Hiszpanią, Portugalią, a także Maroko, Wyspami Kanaryjskimi, Majorką i Minorką. Czas dostawy będzie najkrótszy na rynku.
Półwysep Iberyjski – atrakcyjny kierunek dla przedsiębiorców
Nowy serwis Suus oferuje we współpracy z hiszpańskim operatorem logistycznym Transnatur. Najkrótszy transit time na rynku, atrakcyjne stawki, codziennie połączenia na wybranych liniach, elektroniczna wymiana danych i lepszy tracking to najważniejsze zalety z punktu widzenia klientów. Operator będzie realizował regularne połączenia z i do Hiszpanii, a także Portugalii oraz Maroka i na Wyspy Kanaryjskie, Majorkę i Minorkę. Dodatkowo, dzięki podwójnej obsadzie kierowców, transport na wybranych liniach będzie krótszy i będzie trwać tylko 3-4 dni robocze. Nowy kierunek pozwala Rohlig Suus Logistics oferować również szybki serwis do Czech, gdzie znajduje się nowy magazyn firmy.
– Transport drogowy jest jednym z filarów naszej działalności, stanowiąc prawie 41 proc. udziału w sprzedaży Rohlig Suus Logistics. Dostrzegając rosnące zapotrzebowanie firm na wymianę handlową z krajami Półwyspu Iberyjskiego postanowiliśmy umocnić naszą pozycję w transporcie drobnicy na tym rynku i otworzyć kolejne połączenia z Europą Zachodnią. Realizujemy to we współpracy z nowym partnerem – w ostatnim czasie skupiamy się na budowaniu i rozwijaniu aliansów z operatorami, którzy pozwolą nam zwiększać sieć połączeń i podnosić jakość serwisu – mówi Andrzej Kozłowski członek zarządu Rohlig Suus Logistics. Hiszpania, jeden z liderów gospodarczych UE, w 2021 r. osiągnęła rekordową wartość w eksporcie – 316 mld EUR – co stanowiło wzrost o ponad 21 proc. w porównaniu do 2020 r. Natomiast największymi odbiorcami Półwyspu Iberyjskiego są kraje UE, a do głównych grup towarów wymiany handlowej należą: produkty branży motoryzacyjnej, farmaceutycznej, urządzenia elektryczne oraz maszyny przemysłowe.
W ramach współpracy z Transnatur Rohlig Suus Logistics oferuje wyjazdy do i z Barcelony, Irun, Bilbao, Saragossy, Tarragony, Walencji, Alicante, Madrytu, Sewilli, Lizbony, Porto, Vigo, Gibraltaru, Ceuty, Melilli, Andory, Minorki, Majorki, Teneryfy i Gran Canarii.
– Bezpośrednie i regularne połączenia umożliwią klientom niezawodne planowanie i zapewnią ciągłość procesów, co jest szczególnie ważne w branżach, gdzie liczy się krótki czas dostawy. Serwis realizujemy z Transnatur, który zapewnia wysoki standard usług i posiada usprawniające serwis terminale przeładunkowe w Hiszpanii i Portugalii. – mówi Piotr Szałkiewicz dyrektor drobnicy międzynarodowej w Rohlig Suus Logistics. – Nowe połączenia umacniają pozycję Suusa na tym kierunku, ale przede wszystkim pozwalają naszym klientom korzystać z najszybszego serwisu. – dodaje.
Szybkie i kompleksowe połączenie z Półwyspem Iberyjskim
Wsparcie logistyczne polskiego operatora logistycznego nie kończy się jednak na realizacji trasy z/na Półwysep Iberyjski. Rohlig Suus Logistics oferuje również dalszą dystrybucję towarów w ramach Europy Środkowo-Wschodniej – do Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier, Słowenii, gdzie znajdują się oddziały firmy oraz krajów bałtyckich i Ukrainy. Co więcej, dzięki ostatnim inwestycjom firmy w rozwój technologiczny, klienci będą mogli skorzystać z szybkiej wyceny połączeń w SUUS Portalu (portal.suus.com) oraz możliwości monitorowania przesyłek według statusów dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo, do końca marca 2023 r. klienci posiadający konto w SUUS Portalu będą mogli skorzystać z 15 proc. rabatu na kierunku hiszpańskim.
Nowe połączenia z Europą Zachodnią to kolejny krok w realizacji planów międzynarodowego rozwoju Rohlig Suus Logistics. W ostatnim czasie polski operator logistyczny znacznie rozbudował europejską sieć dystrybucji, uruchamiając połączenia z Maltą, a także rozwijając aktywność na rynku skandynawskim.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.