Komunikaty PR

Rozwiązania Dassault Systèmes pomagają szpitalowi Leishenshan w Wuhan

2020-04-20  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Nazarewicz
East Side Consulting GmbH

Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/

Zgodnie z nową strategią „From Things to Life” firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) ogłosiła podjęcie współpracy z chińską organizacją Central-South Architectural Design Institute (CSADI). Celem projektu jest zapewnienie wsparcia dla inicjatyw związanych z symulowaniem i analizą rozprzestrzeniania się wirusa w zamkniętym środowisku szpitala Leishenshan w chińskim Wuhan. Szpital Leishenshan, największy modułowy szpital zakaźny, w którym są leczeni m.in. pacjenci chorujący na COVID-19, powstał w ekspresowym tempie (14 dni), co odbiło się echem na całym świecie. Organizacja CSADI i Dassault Systèmes wykorzystują możliwości platformy 3DEXPERIENCE do symulowania rozprzestrzeniania się wirusa za pośrednictwem systemu wentylacyjnego szpitala oraz przeciwdziałania niepożądanym zdarzeniom.

Zadania zaprojektowania szpitala Leishenshan podjęła się organizacja CSADI, będąca chińskim partnerem strategicznym Dassault Systèmes. Jednym z kluczowych założeń projektu CSADI było zapobieżenie skażeniu sąsiadujących środowisk, a zwłaszcza zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia zakażeń krzyżowych w budynku szpitala oraz wpływu na zewnętrzne społeczności i otoczenie. W tym celu firma Dassault Systèmes przekazała CSADI oprogramowanie SIMULIA XFlow, bazujące na platformie 3DEXPERIENCE, które umożliwia m.in. symulowanie obiegu płynów wewnątrz i na zewnątrz oraz symulację rozprzestrzeniania się wirusa za pośrednictwem systemów wentylacyjnych. SIMULIA XFlow wspiera także inne projekty realizowane w szpitalu Leishenshan.

– Technologie Dassault Systèmes są ukierunkowane na życie i przyszłość. Organizacja CSADI pokazała światu, co oznacza „chińskie tempo” podczas pracy nad projektem szpitala Leishenshan. Będziemy także używać zaawansowanego oprogramowania SIMULIA XFlow od Dassault Systèmes do symulowania dystrybucji powietrza w pomieszczeniach i optymalizacji rozwiązań pozwalających na skuteczniejsze usuwanie skażeń z oddziałów, na których utrzymywane jest podciśnienie, w celu ochrony personelu medycznego – mówi Zhang Shen, dyrektor centrum inżynierii i technologii cyfrowych w CSADI. – Oprogramowanie SIMULIA XFlow pomoże nam także w symulowaniu wpływu emisji szpitalnych na otoczenie, co w perspektywie pomoże w projektowaniu kolejnych szpitali modułowych i doborze ich lokalizacji.

– Dassault Systèmes zobowiązało się zapewnić chińskim przedsiębiorstwom wsparcie technologiczne niezbędne w walce z COVID-19 oraz wesprzeć je w odbudowie po pokonaniu pandemii – mówi Ying Zhang, dyrektor zarządzający chińskiego oddziału Dassault Systèmes. –Działalność naszej firmy koncentruje się nie tyle na produktach, co poprawie jakości życia. Nasza troska o życie ludzkie inspiruje nas do pozytywnych działań na rzecz środowiska w czasie pandemii oraz współpracy z CSADI. Każdego dnia widać korzyści oferowane przez platformę 3DEXPERIENCE, która nie tylko sprzyja współpracy, ale także pozwala w pełni korzystać z dobrodziejstw technologii wirtualnych kopii bliźniaczych. Systematyczne stosowanie jej w kontekście projektowania, inżynierii i produkcji usprawnia współpracę zdalną niezależnie od czasu i miejsca oraz pomaga wszystkim użytkownikom lepiej rozumieć, doświadczać i komunikować się. W obliczu panującego kryzysu podejście wykorzystujące bazującą na chmurze platformę współpracy 3D zastępuje dotychczasowy i nieefektywny system oparty na dokumentach.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: East Side Consulting GmbH
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę! Biuro prasowe
2024-12-20 | 15:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna
IT i technologie Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
2024-12-20 | 13:00

Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych

30 proc. Polaków doświadczyło kradzieży lub próby wyłudzenia danych osobowych. W tej grupie do blisko połowy przypadków wykradzenia wrażliwych informacji przez
IT i technologie 40 lat wydajności: prezentacja technologii Patriot na targach CES 2025
2024-12-20 | 12:00

40 lat wydajności: prezentacja technologii Patriot na targach CES 2025

Patriot Memory świętuje 40 lat działalności, pozostając liderem technologii pamięci komputerowej dzięki nieustannej innowacyjności i niezachwianemu zaangażowaniu w dostarczanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Przemysł

Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]

Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.

Prawo

Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów

Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.