Komunikaty PR

Rozwój sieci Przedszkoli i Żłobków Norlandia w Polsce

2021-05-10  |  15:25
Biuro prasowe
Kontakt

Sieć Przedszkoli i Żłobków Norlandia w Polsce
Norlandia Przedszkola

ul. Przasnyska7/143
01-756 Warszawa
sekretariat|norlandia.com| |sekretariat|norlandia.com
573975500
www.norlandiaprzedszkola.pl

Od maja do sieci Przedszkoli i Żłobków Norlandia w Polsce dołączają kolejne placówki. Całość obejmuje już imponującą ilość 30 jednostek, które mimo pandemii i trudniejszego okresu w branży przedszkolnej, nadal zdobywają nowych przedsiębiorców, którzy chcą dołączyć do skandynawskiej sieci przedszkoli i żłobków.

Warto podkreślić, że sieć Przedszkoli i Żłobków Norlandia w Polsce istnieje od czerwca 2017 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija.  Najnowsze placówki, które od maja tego roku dołączyły do Grupy Norlandia to dwa przedszkola oraz żłobek na warszawskiej Woli w Warszawie.

Projekt rozwoju sieci zakłada wykorzystanie najlepszych polskich i skandynawskich wzorców edukacyjnych. Docenia to wielu właścicieli placówek edukacyjnych, co sprawia, że marka ma solidne podłoże do dalszego rozwoju i dobrą motywację na przyszłość.

 

„Moim osobistym marzeniem jest, aby marka „Zaczarowane Motylki” dalej się rozwijała. Dlatego nadszedł czas na przekazanie odpowiedzialności za jej dalszy rozwój podmiotowi z imponującym doświadczeniem, cieszącemu się świetnymi opiniami, z którym łączą nas wspólne wartości i podobne cele, jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi i edukację przedszkolną. Z przyjemnością przekazuję Państwu tę wiadomość - od 1 maja podmiotem prowadzącym żłobki i przedszkola „Zaczarowane Motylki” przy ul. Jana Kazimierza zostaje Norlandia. Jest to sieć żłobków i przedszkoli, z pewnością znana Państwu choćby z uwagi na placówkę przy Jana Kazimierza.” – powiedziała pani Agnieszka, wcześniejszy właściciel znanego kompleksu przedszkolno-żłobkowego w Warszawie, który dołączył do Sieci Przedszkoli i Żłobków Norlandia w Polsce.

 

Norlandia od niemal trzydziestu lat pomaga rodzicom w opiece i wychowaniu najmłodszych. W sieci żłobków i przedszkoli – utworzonych w Polsce, Norwegii, Szwecji, Finlandii oraz Holandii– wyspecjalizowana kadra pedagogów realizuje programy edukacyjne, uzupełnione o wiele autorskich pomysłów. Skandynawski projekt z każdym rokiem zyskuje uznanie w oczach rodziców i opiekunów. 

 

Żłobki i przedszkola Norlandii charakteryzuje indywidualne podejście do każdego dziecka, dlatego grupy nie są zbyt liczne. Pierwsze lata życia mają kluczowe znaczenie dla rozwoju, więc czas poświęcony każdemu podopiecznemu, służy zrównoważonej edukacji, jak i radości z eksplorowania świata. W programach skandynawskiej sieci nie brakuje: ciekawych zajęć językowych (Moomin Language School), rytmiki (Norlandia Jump), czy warsztatów pobudzających kreatywność (Norlandia Quest). Multisensoryka pozwala harmonijnie rozwijać sferę zmysłów dzieci.  Norlandia to także wychowanie fizyczne i dużo czasu spędzonego przez najmłodszych na świeżym powietrzu. W programach bardzo istotny jest kontakt z naturą i kształtowanie świadomości ekologicznej (Go Green). Najmłodsi przyswajają również wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania. 

 

Norlandia dba o rozwój emocjonalny dzieci i postawy nacechowane empatią. W przedszkolach i żłobkach uczą się budowania relacji społecznych – opartych na zasadach współpracy, tolerancji i szacunku. Pedagodzy kładą nacisk na kształtowanie poczucia wartości podopiecznych, przy założeniu, że najmłodsi nie porównują się wzajemnie. Norlandia to system wartości, które zostają z dziećmi na całe życie. 

 

***

Informacje o firmie:

Przedszkola Norlandia są częścią Grupy NHC (Norlandia Health & Care Group). Firma weszła na polski rynek w czerwcu 2017 roku. NHC Group jest międzynarodową, prywatną firmą z siedzibą w Oslo w Norwegii. Jej początki sięgają 1990 roku, kiedy to została założona przez braci Kristiana i Rogera Adolfsenów, którzy do dziś są właścicielami 100% udziałów w firmie. W skład Grupy wchodzą przedszkola Norlandia, instytucje Norlandia Care (domy opieki, hotele dla pacjentów, kliniki medyczne i usługi opieki domowej) oraz firmy Hero (oferująca usługi w zakresie tłumaczeń ustnych i integracyjnych oraz prowadząca ośrodki przyjmowania uchodźców) i Aberia (świadcząca usługi w zakresie ochrony dzieci i opieki zastępczej dla osób niepełnosprawnych). Roczny obrót Grupy w 2017 roku wynosił 550 milionów euro. Grupa NHC ma ponad 400 jednostek operacyjnych i zatrudnia 8000 pracowników w Norwegii, Szwecji, Finlandii, Holandii, Niemczech i Polsce. „Bycie innowatorem dobrobytu jakości życia” jest naszą strategiczną dewizą działalności NHC Group.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja BRAK ZDJĘCIA
2024-05-14 | 01:00

Czy nauka języka angielskiego może być prosta i przyjemna?

Możliwości na rynku jest wiele – od standardowych zajęć szkolnych, dodatkowych zajęć stacjonarnych, po zajęcia online. Trudność jednak pojawia się w momencie wyboru – skąd wiedzieć, które zajęcia będą
Edukacja MBA – nie dla akademickości, tak dla biznesowego doświadczenia
2024-05-09 | 12:15

MBA – nie dla akademickości, tak dla biznesowego doświadczenia

Tylko 39 proc. menedżerów uważa, że wykładowcami w programach MBA powinna być kadra naukowa polskich uczelni. Zdecydowana większość widzi w tej roli konsultantów i
Edukacja Lęk i smutek - jak pomóc dziecku osiągnąć spokój?
2024-05-07 | 15:52

Lęk i smutek - jak pomóc dziecku osiągnąć spokój?

Nie daje wytchnienia nawet nocy, zaburzając sen i powodując ciągłe niewyspanie. A dziecko staje się coraz bardziej wycofane i nieobecne.   - Wiemy, jak ważne jest wsparcie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.