Komunikaty PR

Rusza budowa VII etapu osiedla Centralna Park

2021-05-26  |  16:00

Develia rozpoczyna budowę kolejnego etapu osiedla Centralna Park w Krakowie. W siódmej fazie inwestycji powstanie w sumie 216 lokali o metrażach od 25 do 86 m kw. Zakończenie budowy planowane jest na I kwartał 2023 r.

Centralna Park to propozycja dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalną, wygodną architekturę wraz z dostępem do pełnej infrastruktury wielkiego miasta. Mieszkańcy Krakowa cenią sobie takie połączenie. Lokale w VII etapie inwestycji Centralna Park znakomicie się sprzedają. Od wprowadzenia ich do oferty w lutym br., nowych właścicieli znalazło już blisko 30 proc. wszystkich mieszkań  – mówi Andrzej Oślizło, Prezes Develia S.A.

Inwestycja oferuje szeroki wybór metraży i układów, od kawalerek po mieszkania 4-pokojowe. Do wszystkich lokali przypisane są balkony, a w przypadku mieszkań położonych na najniższych kondygnacjach – ogródki. W ramach VII etapu osiedla Centralna Park powstanie również 8 lokali usługowych. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano  przestronny podziemny garaż z komórkami lokatorskimi oraz naziemne miejsca parkingowe. Części wspólne osiedla zostaną wypełnione zielenią i elementami małej architektury. Ceny mieszkań w VII etapie zaczynają się już od 7950 zł za m kw.

Ważnym atutem osiedla Centralna Park jest jego lokalizacja. Inwestycja powstaje przy ulicach Centralnej i Galicyjskiej w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Czyżyny. Do Rynku Głównego jest stąd tylko 6 km, a w bezpośredniej bliskości osiedla znajduje się również Centrum Handlowe M1 oraz. Wkrótce otwarty zostanie również zlokalizowany nieopodal Designer Outlet Kraków, w którego ofercie znajdzie się 120 marek odzieżowych. W zasięgu marszu znajdują się także centrum Expo Kraków oraz TAURON Arena, miejsce licznych koncertów i wydarzeń sportowych.

Rodziny z dziećmi i osoby prowadzące aktywny tryb życia z pewnością docenią niedalekie sąsiedztwo jednego z największych krakowskich parków, 60-hektarowego Parku Lotników Polskich z kilometrami alejek spacerowych, ścieżek rowerowych, placami zabaw dla najmłodszych, skate parkiem, pump trackiem oraz uwielbianym przez młodych krakowiaków Ogrodem Doświadczeń im. Stanisława Lema. W zasięgu kilku minut spaceru od osiedla znajduje się również stadion lekkoatletyczny AWF, zespół pływalni, kryte korty tenisowe i ścianka wspinaczkowa. Nie brakuje tu również restauracji, punktów usługowych, szkół i przedszkoli.

Czyżyny dysponują rozbudowaną infrastrukturą komunikacyjną. Do Rynku Głównego  dojedziemy stąd w 15 minut, a połączenia z innymi częściami miasta zapewniają liczne linie autobusowe i tramwajowe. Szybki dojazd do AWF i Politechniki Krakowskiej czyni tę inwestycję atrakcyjną pod kątem inwestycyjnego zakupu mieszkania na wynajem. Sprawny wyjazd z miasta na urlop czy weekendową wycieczkę zapewni droga wojewódzka nr 776 oraz droga krajowa nr 79.

Generalnym wykonawcą VII etapu inwestycji Centralna Park została firma TK BUD.

Dotychczas w pięciu etapach osiedla Centralna Park deweloper wybudował 800 mieszkań. Aktualnie w budowie jest VI i VII etap inwestycji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:00

Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit

Warszawa, 27 września 2024 r. – Inwestycję mieszkaniową Wola Gabriela, zrealizowaną przez Sokratesa Development przy ul. Kacpra Karlińskiego 4 na warszawskiej Nowej Woli (Odolanach),
Nieruchomości Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?
2024-09-27 | 11:00

Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?

W największych miastach nowe mieszkania są bardzo drogie, ale to nie tych najtańszych deweloperzy sprzedali w tym roku najwięcej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile ich klienci
Nieruchomości Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów
2024-09-27 | 10:00

Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów

Według Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych na koniec czerwca 2024 roku rynek nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce wynosił ponad 33,5 miliona m kw. Jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.