Rusza kolejny etap sprzedaży osiedla Rodzinne Podolany!
Już 03 sierpnia rozpoczyna się sprzedaż II etapu Osiedla Rodzinne Podolany. Obejmuje on szeregi C oraz F – czyli mieszkania z tarasami na dachu o powierzchni około 76 – 79 m kw. oraz domy w zabudowie szeregowej z ogrodami o powierzchni ok 99 m kw.
Obecnie na placu budowy trwają następujące działania – szereg A jest bliski ukończenia, a w szeregach B, D i E trwają prace między innymi nad strukturą elewacji. - Jeśli chodzi o szereg A, to są to tak naprawdę ostatnie szlify, pozostałe szeregi również są na bardzo zaawansowanym etapie. Uznaliśmy, że to dogodny moment na uruchomienie kolejnego etapu sprzedaży. Bardzo nas cieszy, że nasi klienci będą mogli skorzystać z nowej oferty – mówi Małgorzata Walczak-Łondka, specjalista ds. sprzedaży firmy Sky Investments.
W wymienionych szeregach sprzedano już większość lokali. -W ramach szeregu C będziemy mogli znów zaproponować dwupoziomowe mieszkania z tarasami na dachu, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Okazały się być „strzałem w dziesiątkę” – odpowiadają zarówno na potrzebę przestrzeni na świeżym powietrzu, jak i wygody użytkowania i pielęgnacji. Taras na dachu o powierzchni około 20 m kw. jest dodatkowym atutem – dzięki niemu mieszkańcy mają możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu, z rodziną czy przyjaciółmi – dodaje Małgorzata Walczak-Łondka.
Rodzinne Podolany to osiedle zlokalizowane przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Deweloper Sky Investments oferuje dwupoziomowe mieszkania oraz domy w zabudowie szeregowej, które mają odpowiadać na potrzeby wszystkich mieszkańców – zarówno tych, którzy szukają funkcjonalnego mieszkania z szybkim dojazdem do centrum, jak i tych, którzy marzą o domu z ogrodem w spokojnej okolicy. - Przy projektowaniu zwróciliśmy szczególną uwagę na metraż lokali i rozkład pomieszczeń, ponieważ to te cechy są kluczowe w kwestii komfortu życia mieszkańców – podkreśla Małgorzata Walczak-Łondka.
Aktywni mieszkańcy zwrócić mogą uwagę na bliskość poznańskich jezior – Rusałka oraz Strzeszyńskie oraz stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. W zasięgu ręki znajdują się również punkty usługowe czy placówki edukacyjne. Osiedle i przystanek autobusowy dzielą dwie minuty spaceru, niedaleko jest również droga krajowa nr 92.
Finalizację etapu II – szeregów C oraz F – zaplanowano na koniec października 2021 r., natomiast oddanie lokali A, B i D odbędzie się we wrześniu 2020 r.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.