Rusza Program Matchmakingu World For Ukraine Summit
Już 7-9 grudnia międzynarodowy szczyt World for Ukraine w Rzeszowie-Jasionce zjednoczy świat wokół pomocy dla Ukrainy. Każda firma - bez względu na jej wielkość i skalę zaangażowania - będzie mogła podzielić się swoją historią oraz zainspirować innych.
Program matchmakingu realizowany jest w ramach szczytu World For Ukraine Summit. Stanowi on unikatową okazję dla organizacji pozarządowych i biznesu, aby połączyć siły na rzecz pomocy Ukrainie. Pozwala również opowiedzieć o swoich działaniach, inspirować innych i dzielić się doświadczeniem. Projekty humanitarne, rekonstrukcyjne, edukacyjne i kulturowe mogą stać się rzeczywistością i poprawić położenie milionów Ukrainek i Ukraińców dotkniętych skutkami wojny. – Idea matchmakingu W4UA jest prosta. NGO zgłasza projekt humanitarny, np. odbudowa dachu szkoły, darczyńcy biznesowi reagują na zgłoszenie. „Match” czyli sparowanie oznacza nawiązanie konkretnej współpracy, dzięki której szkoła będzie mogła znowu przyjąć uczniów – wyjaśnia rzecznik prasowy G2A Arena, Dariusz Aleksandrowicz – dodatkowo każda organizacja, która przekaże środki na pomoc Ukrainie, otrzyma status Partnera-Filantropa oraz możliwość zaprezentowania swoich dokonań podczas szczytu.
Projekty wspierane przez Fundację W4UA koncentrują się na jednym z trzech obszarów: (1) pomoc humanitarna dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie i uchodźców w sąsiadujących krajach; (2) projekty odbudowy obszarów miejskich i infrastruktury; oraz (3) projekty edukacyjne i kulturowe. Wszystkie projekty wspierane przez Fundacje są realizowane przez sprawdzonych partnerów pozarządowych. Konkretny wykaz kosztów każdego projektu będzie dostępny na prośbę potencjalnego partnera.
Szczyt W4UA będzie także oferował możliwość zaprezentowania działań na rzecz Ukrainy zarówno przez biznes, samorządy i organizacje pozarządowe. Share Your Story Zone („podziel się swoją historią”) będzie przestrzenią, w której każda organizacja będzie mogła opowiedzieć o swoich działaniach związanych ze wsparciem dla Ukrainy.
Międzynarodowy szczyt World for Ukraine w G2A Arena w Rzeszowie-Jasionce połączy siły rządów i samorządów, organizacji pozarządowych i biznesu, aby wspólnie jeszcze lepiej reagować na ukraiński apel o pomoc. Jest to szczególnie ważne dziś, gdy rosyjska kampania terroru pogłębia kryzys humanitarny na Ukrainie i może doprowadzić do kolejnej fali uchodźców podczas nadchodzącej zimy.
Szczyt W4UA, międzynarodowe wydarzenie organizowane zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Ukrainą, w Rzeszowie-Jasionce w dn. 7-9.12.2022, ma na celu wypracowanie i wdrożenie lepszych rozwiązań pomocowych dla ukraińskiego społeczeństwa. Strona wydarzenia: www.w4ua.com
Więcej informacji o matchmakingu: www.w4ua.com/pl/matchmaking-pl/
W4UA: 7–9 grudnia 2022 r., G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego, Rzeszów-Jasionka, Polska.
Wydarzenie organizowane przez Fundację World For Ukraine (W4UAF), finansowane ze środków organizatora, sprzedaży biletów oraz z wpłat od sponsorów.
Rejestracja na wydarzenie: www.w4ua.com/registration
Więcej informacji: www.w4ua.com
Biuro prasowe W4UA: media@w4ua.com tel. +48 602 474 843

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.