Komunikaty PR

Rusza strona internetowa programu Samsung CyfrOFFy kONtakt

2020-10-14  |  17:30
Biuro prasowe

Samsung zaprasza na nową stronę internetową programu CyfrOFFy kONtakt. Rodzice i nauczyciele znajdą tam szeroki wybór materiałów edukacyjnych czy propozycji aktywności, które podpowiedzą, jak zachować cyfrowy dobrostan w domu, w szkole i w innych sferach życia rodzinnego.

  • CyfrOFFy kONtakt to autorski program firmy Samsung, którego celem już od dwóch lat jest wspieranie rodziców i edukatorów we wprowadzaniu dzieci w świat nowych technologii.
  • Na nowej stronie internetowej programu znajdują się propozycje aktywności dla rodziców z wykorzystaniem narzędzi online czy offline oraz gotowe scenariusze do przeprowadzenia zajęć z dziećmi.
  • Zupełną nowością są „Karty edukacyjne dla rodziców”, które zachęcą do refleksji i podjęcia działań związanych z osiągnięciem cyfrowego dobrostanu w rodzinie.

 

W ostatnim czasie edukacja przeszła rewolucję, w efekcie której należało dostosować program do warunków pracy zdalnej. Ta sytuacja była nie tylko dużym wyzwaniem dla rodziców, którzy musieli pogodzić swoje obowiązki ze wsparciem w nauczaniu zdalnym dzieci, ale także dla nauczycieli. Uzmysłowiła także, jak ważną rolę także w tym zakresie odgrywają dziś nowe technologie. Dlatego, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Samsung zaprasza do odwiedzenia nowej strony internetowej, w której znaleźć można treści edukacyjne tworzone przy wsparciu ekspertów: psychologów, nauczycieli oraz edukatorów, a także inne materiały wspierające rodziców i nauczycieli w budowaniu odpowiednich nawyków cyfrowych u dzieci. Samsung już od ponad 2 lat konsekwentnie prowadzi działania w zakresie cyfrowego dobrostanu, organizując technologiczne warsztaty rodzinne, webinaria dla rodziców i nauczycieli, a także oferując swoim odbiorcom szereg przydatnych materiałów edukacyjnych.

 

Kompleksowa i interaktywna strona internetowa stanowi klarowne podsumowanie dotychczasowych działań i projektów, skupionych wokół programu CyfrOFFy kONtakt. Słowa „OFF” i „ON” zawarte w nazwie odnoszą do umiejętności utrzymania harmonii między byciem online i offline. Przed przystąpieniem do zabaw i aktywności można wypełnić krótki quiz, który będzie pierwszym krokiem do analizy i wskazania miejsca technologii cyfrowej w życiu rodzinnym. Dzięki temu będzie można dowiedzieć się, co należy poprawić, jak zadbać o rodzinne relacje i jak utrzymać odpowiednią równowagę między byciem „on” i „off”. Może to stanowić także początek dyskusji na temat tego, czym jest cyfrowy dobrostan dla członków rodziny.

Na stronie rodzice znajdą także bezpłatne poradniki powstałe przy wsparciu ekspertów, takich jak pedagodzy czy psychologowie. „Rodzinny przewodnik po cyfrowym świecie” to publikacja dla rodziców, którzy nadal z dystansem podchodzą do wprowadzenia dziecka w świat nowych technologii. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli dziecko nie posiada jeszcze własnego telefonu czy tabletu, już od najmłodszych lat obserwuje technologię w rękach innych osób. Warto wówczas zasięgnąć informacji w tym zakresie i odwiedzić nowo powstałą stronę programu. W wersji na stronie internetowej poradnik został podzielony na kilka sekcji, takich jak np. „Technologia i czas”, „Rodzic jako wzór”, „Technologiczne BHP”. Niejeden rodzic pewnie zmierzył się z problemem, w jaki sposób wyznaczać dziecku czas spędzany ze smartfonem oraz jak zareagować na prośbę o obejrzenie jeszcze jednej bajki. Przy każdym zagadnieniu znajduje się krótkie wyjaśnienie oraz kilka przykładowych rozwiązań, których mogą się podjąć rodzice.

Zupełną nowością są „Karty edukacyjne dla rodziców”, czyli zestaw starannie zaprojektowanych 12 kart, które podczas kreatywnych zabaw mogą pogłębić relacje rodzinne. Każda karta stanowi inne zagadnienie związane z cyfrowym dobrostanem oraz inspiracje do przedyskutowania wraz z dzieckiem. Wśród nich tematy takie jak: „Budowa smartfona”, „Zasada 10 aplikacji” czy „Korzystanie z nowych technologii w pracy i w domu”.

Nie zabrakło także materiałów dydaktycznych dla nauczycieli. Ze strony można pobrać scenariusze zajęć, czyli dostosowane do wieku dzieci zarysy lekcji, które będą pomocą do wprowadzenia z artykułami przygotowanymi przez ekspertów edukacji cyfrowej, psychologów czy trenerów edukacyjnych. Dotyczą szeroko pojętych zagadnień wokół cyfrowego dobrostanu i tego, w jaki sposób można pogodzić domowe obowiązki z zachowaniem zdrowych nawyków cyfrowych.

W ramach programu CyfrOFFy kOntakt organizowane są kreatywne warsztaty familijne, odbywające się w całej Polsce, czy webinaria dla nauczycieli. Na stronie będą aktualizowane informacje o wszystkich nadchodzących wydarzeniach. Zainteresowani mogą subskrybować newsletter z najnowszymi wskazówkami ekspertów.

Więcej na stronie https://cyfroffykontakt.samsung.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.