RUSZA XXI EDYCJA KONKURSU „URZĄD SKARBOWY PRZYJAZNY PRZEDSIĘBIORCY”
OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.
Fałata 2
02-534 Warszawa
pr|openmindedgroup.pl| |pr|openmindedgroup.pl
602600867
openmindedgroup.pl
27 lutego 2024 r. rozpoczęła się 21. edycja Konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. Organizowany przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową (KAS) konkurs jest kierowany do przedsiębiorców, a jego celem jest propagowanie dobrych praktyk i poprawianie komunikacji z urzędami skarbowymi.
Od ponad dwóch dekad Business Centre Club zachęca przedsiębiorców do wskazywania najlepiej funkcjonujących urzędów skarbowych. Co roku wiele tysięcy z nich wypełnia ankietę konkursową, w której ocenie poddana zostaje między innymi jakość obsługi w urzędach skarbowych oraz łatwość komunikacji i kompetencje pracowników przyczyniając się do nadania swojemu urzędowi skarbowemu tytułu „Urzędu Przyjaznego Przedsiębiorcy”.
W ramach konkursu BCC co roku zwraca się do przedsiębiorców z prośbą o wypełnienie ankiety konkursowej.
- Relacje przedsiębiorcy z urzędem skarbowym są jednym z istotniejszych elementów prowadzenia działalności gospodarczej. Celem konkursu, tak jak w poprzednich edycjach, jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcą partnerskich relacji opartych na profesjonalizmie, życzliwości i zrozumieniu - podkreśla dr Jacek Goliszewski, prezes Business Centre Club. Urząd Skarbowy nie musi i nie powinien być dla przedsiębiorcy wrogiem czy zagrożeniem, ale raczej sprzymierzeńcem i kompetentnym partnerem. Z perspektywy dwudziestu edycji Konkursu mogę stwierdzić, że coraz bliższe staje się nam to myślenie i coraz bardziej cenimy sobie możliwość wyróżnienia tych, którzy na tę nagrodę zasługują – dodaje prezes BCC.
Serdecznie zachęcamy do udziału w ankiecie konkursowej, która będzie dostępna do końca marca. Każda opinia ma znaczenie i umożliwia poprawę jakości usług urzędów.
Link do ankiety: https://www.webankieta.pl/ankieta/1132839/2024-bcc-urzad-skarbowy-przyjazny-przedsiebiorcy.html
Urzędy skarbowe, które zdobędą największą liczbę punktów otrzymają tytuł „Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy". W ubiegłorocznej, jubileuszowej 20. edycji przedstawiciele biznesu wyróżnili 64 urzędy z całej Polski, które posługiwały się tytułem przez cały ubiegły rok.
Partner: Ministerstwo Finansów
Patronat medialny: prawo.pl
O Konkursie
Konkurs „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” to ogólnopolski projekt organizowany przez Business Centre Club od 2002 roku. Co roku przedsiębiorcy wypełniają ankietę, w której wskazują najlepiej, ich zdaniem, funkcjonujące i najbardziej przyjazne urzędy skarbowe w kraju.
Celem Konkursu jest tworzenie przyjaznej i życzliwej atmosfery między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami, zachęcenie przedsiębiorców do rzetelnego i terminowego rozliczania się z podatków, a także wzmacnianie pozytywnego wizerunku urzędu skarbowego i jego pracowników. Ważnym elementem Konkursu jest także możliwość poznania i zrozumienia praw, obowiązków oraz uwarunkowań, które towarzyszą działalności urzędów i przedsiębiorstw.
Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu dostępne są na stronie internetowej Business Centre Club.

Deklaracja dochodów i zwrot podatku w Europie: odpowiedzi na pytania Polaków

BCC: Podatkowe podsumowanie 2024 roku

Faktura korygująca - poprawienie błędów na dokumencie pierwotnym
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.