Ruszyła sprzedaż II etapu osiedla Ligia w Ursusie
Deweloper Profbud rozpoczął sprzedaż II etapu osiedla Ligia, zlokalizowanego przy ul. Kolorowej w warszawskim Ursusie – Skoroszach. Inwestycja swoją nazwą i usytuowaniem nawiązuje do historii i dziedzictwa dzielnicy. Na mieszkańców czeka 78 komfortowych mieszkań o zróżnicowanych metrażach, które pozwolą na stworzenie swojego wymarzonego M.
Nazwa tej jednej z najbardziej zacisznych dzielnic Warszawy pochodzi od imienia bohatera „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, Ursusa. Ten potężny, obdarzony niezwykłą siłą, a jednocześnie troskliwy mężczyzna był opiekunem pięknej i niewinnej Ligii. Otaczał ją troską i zapewniał poczucie bezpieczeństwa. Historia ta zainspirowała dewelopera Profbud do nazwania swojej inwestycji Ligia. Osiedlu przyświeca hasło „W sercu Ursusa”, które oddaje zarówno przywiązanie mieszkańców do tej dzielnicy, ale również miłości, jaką Ursus darzył Ligię. – Projektując i realizując nasze inwestycje mieszkaniowe, przykładamy bardzo dużą uwagę, by wpisywały się one w otoczenie. Nie bez znaczenia był wybór nazwy. Dzielnica Ursus stanowi dziś wsparcie dla kameralnego osiedla Ligia. Bezpieczna lokalizacja pozwoli znaleźć upragniony spokój, a jednocześnie okolica posiada bogatą ofertę handlowo-usługową, co ma bardzo duże znaczenie dla komfortu życia mieszkańców – mówi Maciej Jurczak, Lider Biura Sprzedaży osiedla Ligia firmy Profbud
W II etapie osiedla Ligia powstanie sześciokondygnacyjny budynek z 78 mieszkaniami o powierzchniach od 33 m² do 88 m², zaprojektowanych jako lokale 2-4-pokojowe. Wszystkie wyposażone będą w balkony i tarasy, a do mieszkań parterowych przynależeć będą otoczone ażurowym parkanem ogródki. Wysokość mieszkań, ok. 2,70 m, sprawi, że będą one jasne i doświetlone. Już na etapie projektowania zadbano również o to, by mieszkania były ustawne i funkcjonalne, a ich zróżnicowany układ da możliwość dowolnej aranżacji. Na mieszkańców czekać także będą m.in. miejsca postojowe, zlokalizowane w podziemnym garażu oraz parking dla rowerów. Mała architektura – wygodne ławki czy plac zabaw oraz klimatyczne patio zwiększą komfort wypoczynku i będą sprzyjały sąsiedzkim spotkaniom.
– Jeszcze przed zakończeniem budowy I etapu osiedla Ligia sprzedaliśmy 100% mieszkań. Najczęściej zapytania dotyczyły lokali 2-pokojowych o powierzchni do 50 m2. W II etapie czekają na mieszkańców 44 takie właśnie mieszkania. Już dziś dostajemy o nie sporo pytań – dodaje Maciej Jurczak.
Nowy budynek usytuowany będzie przy ul. Kolorowej 17 w Ursusie – Skoroszach. Ciesząca się bardzo dobrą opinią okolica sprawdzi się zarówno dla rodzin z dziećmi, par i młodych małżeństw oraz singli. W pobliżu osiedla znajdują się m.in. Centrum Handlowe Skorosze, przedszkola, szkoły oraz OSiR Ursus. Amatorów sportów i aktywnego wypoczynku ucieszy sąsiedztwo zielonych terenów – Parku Czechowickiego, Achera czy Hassów. Nie bez znaczenia jest również dobre skomunikowanie tej części miasta z centrum za sprawą Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz dogodne połączenie z autostradą A2.
Termin realizacji inwestycji przewidziany jest na IV kwartał 2021 roku.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.