Ruszyła sprzedaż II etapu osiedla Ligia w Ursusie
Deweloper Profbud rozpoczął sprzedaż II etapu osiedla Ligia, zlokalizowanego przy ul. Kolorowej w warszawskim Ursusie – Skoroszach. Inwestycja swoją nazwą i usytuowaniem nawiązuje do historii i dziedzictwa dzielnicy. Na mieszkańców czeka 78 komfortowych mieszkań o zróżnicowanych metrażach, które pozwolą na stworzenie swojego wymarzonego M.
Nazwa tej jednej z najbardziej zacisznych dzielnic Warszawy pochodzi od imienia bohatera „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, Ursusa. Ten potężny, obdarzony niezwykłą siłą, a jednocześnie troskliwy mężczyzna był opiekunem pięknej i niewinnej Ligii. Otaczał ją troską i zapewniał poczucie bezpieczeństwa. Historia ta zainspirowała dewelopera Profbud do nazwania swojej inwestycji Ligia. Osiedlu przyświeca hasło „W sercu Ursusa”, które oddaje zarówno przywiązanie mieszkańców do tej dzielnicy, ale również miłości, jaką Ursus darzył Ligię. – Projektując i realizując nasze inwestycje mieszkaniowe, przykładamy bardzo dużą uwagę, by wpisywały się one w otoczenie. Nie bez znaczenia był wybór nazwy. Dzielnica Ursus stanowi dziś wsparcie dla kameralnego osiedla Ligia. Bezpieczna lokalizacja pozwoli znaleźć upragniony spokój, a jednocześnie okolica posiada bogatą ofertę handlowo-usługową, co ma bardzo duże znaczenie dla komfortu życia mieszkańców – mówi Maciej Jurczak, Lider Biura Sprzedaży osiedla Ligia firmy Profbud
W II etapie osiedla Ligia powstanie sześciokondygnacyjny budynek z 78 mieszkaniami o powierzchniach od 33 m² do 88 m², zaprojektowanych jako lokale 2-4-pokojowe. Wszystkie wyposażone będą w balkony i tarasy, a do mieszkań parterowych przynależeć będą otoczone ażurowym parkanem ogródki. Wysokość mieszkań, ok. 2,70 m, sprawi, że będą one jasne i doświetlone. Już na etapie projektowania zadbano również o to, by mieszkania były ustawne i funkcjonalne, a ich zróżnicowany układ da możliwość dowolnej aranżacji. Na mieszkańców czekać także będą m.in. miejsca postojowe, zlokalizowane w podziemnym garażu oraz parking dla rowerów. Mała architektura – wygodne ławki czy plac zabaw oraz klimatyczne patio zwiększą komfort wypoczynku i będą sprzyjały sąsiedzkim spotkaniom.
– Jeszcze przed zakończeniem budowy I etapu osiedla Ligia sprzedaliśmy 100% mieszkań. Najczęściej zapytania dotyczyły lokali 2-pokojowych o powierzchni do 50 m2. W II etapie czekają na mieszkańców 44 takie właśnie mieszkania. Już dziś dostajemy o nie sporo pytań – dodaje Maciej Jurczak.
Nowy budynek usytuowany będzie przy ul. Kolorowej 17 w Ursusie – Skoroszach. Ciesząca się bardzo dobrą opinią okolica sprawdzi się zarówno dla rodzin z dziećmi, par i młodych małżeństw oraz singli. W pobliżu osiedla znajdują się m.in. Centrum Handlowe Skorosze, przedszkola, szkoły oraz OSiR Ursus. Amatorów sportów i aktywnego wypoczynku ucieszy sąsiedztwo zielonych terenów – Parku Czechowickiego, Achera czy Hassów. Nie bez znaczenia jest również dobre skomunikowanie tej części miasta z centrum za sprawą Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz dogodne połączenie z autostradą A2.
Termin realizacji inwestycji przewidziany jest na IV kwartał 2021 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.