Komunikaty PR

Ruszyła trzecia edycja Science Point LAB w Gemini Park Bielsko-Biała

2024-01-31  |  15:00
Biuro prasowe

Science Point LAB, czyli wyjątkowe centrum eduzabawy, po raz trzeci zawitało do Gemini Park w Bielsku-Białej. Najnowsza edycja zaskakuje – trzy interaktywne pokoje zagadek w formule escape room, wystawy oraz prawdziwe laboratorium to tylko kilka z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Podbeskidzia. Na realizację tegorocznego projektu o wartości ponad 360 tys. zł, Gemini Park wraz z Uniwersytetem Bielsko-Bialskim pozyskali grant w wysokości 305 tys. zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaś poprzednia edycja została wyróżniona w konkursie PRCH Awards.  

Gemini Park w Bielsku-Białej wraz UBB i UM Bielska-Białej po raz trzeci wychodzi z wyjątkową ofertą edukacyjno-rozrywkową dla województwa śląskiego. Science Point LAB to zupełnie nowa odsłona wyjątkowej w skali kraju inicjatywy otwartego centrum nauki w obiekcie handlowym. Projekt z roku na rok nabiera tempa, pozytywnie zaskakując nowymi pomysłami oraz formatami, które zachęcają małych i dużych miłośników dobrej zabawy do poszerzania swojej wiedzy. W tym roku główną ideą było przybliżenie fascynującego świata naukowców i ich laboratoriów.

Science Point LAB wyróżnia zupełnie nowa formuła, w której znalazły się aż trzy pokoje zagadek inspirowane popularną wśród nastolatków ideą escape room. Każdy z nich nawiązuje do innego obszaru nauki i posiada niepowtarzalną fabułę. Można w nich m.in. usunąć awarię statku komicznego przy pomocy sztucznej inteligencji, zostać świadkiem wypadku samochodowego i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy oraz spróbować rozwikłać zagadki z zakresu optyki w opuszczonym laboratorium. Celem organizatorów było zachęcenie nie tylko najmłodszych, ale również młodzieży do zgłębiania tajemniczego świata nauki.

Choć przy poprzedniej edycji Science Point postawiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko, tegorocznego Science Point LAB nie nazwałbym już mini, lecz pełnowymiarowym centrum nauki i zabawy. Na terenie Gemini Park w Bielsku-Białej powstały m. in. trzy pokoje zagadek inspirowane formułą escape roomu, interaktywne wystawy z wiodących centrów nauki w Polsce prezentowane po raz pierwszy w naszym mieście, a nawet prawdziwe laboratorium. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, a my udowodniamy, że galeria handlowa to przestrzeń łącząca edukację, kulturę i zabawę na najwyższym poziomie oraz znakomite miejsce do spędzania wolnego czasu – mówi Marcin Ochmański, dyrektor ds. marketingu i PR w Gemini Park Bielsko-Biała.

W strefie otwartej Science Point LAB powstało prawdziwe laboratorium, w którym dzieci mogą wczuć się w rolę naukowców, m. in. badając pH przy pomocy papierków lakmusowych, korzystając z mikroskopów i sprzętu niezbędnego do eksperymentowania. Trzecia odsłona to także zaskakujące wystawy. Jedna z nich „Nie wahaj się – baw się!” składa się z 12 interaktywnych stanowisk wyjaśniających podstawowe prawa fizyki, a „PrzeBudowa” z Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” rozwija kreatywność oraz umiejętności manualne. Dla najmłodszych powstała również przestrzeń warsztatowa pn. Laboratorium Młodego Naukowca z fascynującymi pokazami odbywającymi się 5 razy dziennie i możliwością przeprowadzania własnych doświadczeń. Zaś wszyscy chętni mogą wykazać się spostrzegawczością w Rodzinnej Strefie Zagadek, gdzie wykonując kolejne unikalne zadania, wspólnymi siłami zdobywają hasła do rozwiązania naukowej krzyżówki. Wszystkie atrakcje dostępne są bezpłatnie i bez limitu, jedynie pokoje zagadek wymagają wcześniejszej rezerwacji.

W ramach projektu Science Point LAB odbędą się również cztery kilkudniowe eventy naukowe, które poprowadzą animatorzy z wiodących centrów edu-zabawy, takich jak Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu oraz „Experyment” w Gdyni. Pierwsze z nich zrealizowane zostały w weekend inaugurujący otwarcie Science Point LAB we współpracy z animatorami stołecznego CNK, którzy przywieźli ze sobą skrzynie pełne zagadek. W trakcie pierwszego weekendu Science Point LAB odwiedziło blisko 3000 miłośników nauki i dobrej zabawy.

Science Point LAB to unikalne przedsięwzięcie, które już od trzech lat z powodzeniem promuje naukę poprzez zabawę. Jego lokalizacja jest nieprzypadkowa – dzięki współpracy z Gemini Park Bielsko-Biała nasze centrum nauki jest otwarte i dostępne dla każdego, a z każdą kolejną edycją odwiedza je coraz więcej osób w różnym wieku. To niezwykłe, że w Bielsku-Białej jeden projekt połączył uniwersytet, centrum handlowe i Urząd Miasta na rzecz lokalnej społeczności podkreśla Małgorzata Zarębska, Koordynatorka Projektu z Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego.

Projekt Science Point to stały element strategii CSR Gemini Park Bielsko-Biała oraz przykład skutecznej współpracy obiektu komercyjnego, uniwersytetu i samorządu. Poprzednia edycja Science Point 2.0 w niespełna trzy miesiące zgromadziła 35 tysięcy odwiedzających i został doceniona przez branżę, zdobywając nagrodę w kategorii „Działania i strategia CSR roku” w konkursie PRCH Awards.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych? Biuro prasowe
2024-05-17 | 10:00

Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych?

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych korekta cenowa wciąż jest obowiązującą tendencją, jednak w kwietniu pojawiły się pierwsze wyraźne symptomy jej wygaszania. Po raz
Nieruchomości W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.
2024-05-17 | 01:00

W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.

W.G Partners, notowany na NewConnect producent domów w technologii szkieletowej i modułowej odnotowuje skokowy wzrost skali działalności i bardzo dobrą rentowność. W I kwartale firma
Nieruchomości OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK
2024-05-16 | 18:00

OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK

15 maja br. zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.