Ruszyły zapisy na Kongres Accountability
Już można rejestrować się na 5-tą, jubileuszową edycję konferencji Accountability Culture Congress, która odbędzie się 26 września 2024 r.
Partnerem wydarzenia jest: NEWSERIA
Zapisy dostępne są już pod linkiem: https://kongres.4results.pl/
Kultura Odpowiedzialności (Accountability Culture) to taka kultura organizacyjna, w której decyzje podejmowane są tam, gdzie jest informacja, a nie hierarchicznie. Kultura accountability oparta jest o rozwój kompetencji przyszłości: samoświadomości, samozarządzania, przedsiębiorczości, odpowiedzialności. Kultura Odpowiedzialności jest już obecna w wielu firmach w Polsce i na świecie.
Accountability Culture Congress (ACC) to największe w Europie wydarzenie, które daje możliwość spotkania wybitnych mówczyń i mówców, ekspertek i ekspertów oraz liderek i liderów zarządzania, aby porozmawiać o metodach budowania, technikach wdrażania i korzyściach płynących z kultury odpowiedzialności.
W edycji 2024 skupimy się mocno na roli samoświadomości i wszechstronności liderów w budowaniu zdrowej, pełnej zaangażowania i bezpieczeństwa psychologicznego atmosfery w firmie. Pokażemy przykłady menedżerów, którzy poprzez budowanie własnych oraz zespołowych kompetencji miękkich wpłynęli na losy organizacji, tworząc przyjazne miejsce pracy.
Kto wystąpił do tej pory?
Prelegentami ACC byli m.in. Magdalena Dziewguć, Country Director Google; Jacek Santorski, Psycholog biznesu; Paweł Motyl, Mówca, ekspert przywództwa; Gen. Stanley A. Mchrystal, Founder McChrystal Group; Kpt. David Marquet, CEO IBL International; Małgorzata Bieniaszewska, CEO Pneumatyka; Jacek Siewiera, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego; Jowita Michalska, CEO Digital Univeristy; Krzysztof Ignaczak, Mówca, Mistrz Świata w siatkówce; Ewa Górska, Head of Human Capital Group One Media i wielu, wielu innych.
W tym roku na scenie wystąpią między innymi liderki i liderzy: Małgorzata Bieniaszewska, Agnieszka Servaas, Jacek Santorski, Radek Matuszewski, Sławek Błaszczak i Maciej Trybulec.
Zgodnie z przyjętym zwyczajem, nazwiska kolejnych prelegentów będziemy ujawniać stopniowo, w odstępach 3-4 tygodniowych.
Zapisy na wydarzenie (pakiety onsite i online) dostępne są pod linkiem: https://kongres.4results.pl/
Kontakt dla mediów:
Elżbieta Kowalewska
E-mail: elzbieta.kowalewska@4results.pl
tel. kom. +48 607 509 102
Relacja na YT z Kongresu 2023:
https://youtu.be/dKzv7yOFUFc?si=jFyJMA_TI5LvLJjE
Link do zdjęć z Kongresu 2023:
https://www.dropbox.com/scl/fo/h1u73d0nqsfeqiqs7fsn5/h?rlkey=ezh1bzauqd5edn1k64vi6l2zq&dl=0

Ruszyły zapisy do 3. edycji Poland Business Run Kids! Mali biegacze pobiegną dla 8-letniego Oliwiera

Emitel rozwija inteligentne systemy wodociągowe

Emitel S.A.: Jak zostać „szerpami” rynku dronowego?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.