RynekPierwotny.pl wprowadza platformę BIG DATA!
RynekPierwotny.pl
ul. Adama Naruszewicza 27/101
02-627 Warszawa
m.ostrowski|rynekpierwotny.pl| |m.ostrowski|rynekpierwotny.pl
530619988
rynekpierwotny.pl
9 listopada 2021 r. portal RynekPierwotny.pl udostępnił deweloperom, mediom i ekspertom branżowym pierwszą w Polsce platformę BIG DATA, do samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego. To obecnie jedyne takie narzędzie analityczne, które daje szeroki dostęp do danych o rynku nieruchomości.
RynekPierwotny.pl to największy ogólnopolski portal zawierający oferty nowych mieszkań i domów. Współpracując z ponad 1000 firm deweloperskich, które prezentują ponad 55 000 nieruchomości agreguje terabajty danych, które teraz postanowił udostępnić podmiotom działającym na rynku mieszkaniowym.
Platforma do samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego BIG DATA RynekPierwotny.pl to pierwsze narzędzie statystyczne w Polsce, które w bardzo szerokim zakresie pozwala samodzielnie analizować sytuację na lokalnych rynkach nieruchomości.
Użytkownicy w każdej chwili będą mieli dostęp do najświeższych danych na temat podaży nieruchomości, popytu, cen a także liczby sprzedanych i wprowadzonych ofert. Będą one pochodziły z blisko 90% nowych inwestycji mieszkaniowych, realizowanych przez deweloperów. Panel pozwala również na szczegółową analizę sytuacji mieszkaniowej w jednym z 16 dostępnych miast, na przestrzeni nawet 24 miesięcy. Dzięki niemu można przeprowadzić dedykowaną analizę nawet na poziomie konkretnej dzielnicy, co pozwoli na jeszcze lepsze i racjonalne decyzje biznesowe i gruntowną analizę rynku.
Dane z rynku nieruchomości dla każdego
RynekPierwotny.pl to lider w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla rynku deweloperskiego. Jako pierwszy m.in. w 2012 r. na szeroką skalę wprowadził wirtualne spacery w prezentacjach inwestycji mieszkaniowych. Od 2017 roku dynamicznie rozwija dział Data Science, którego celem jest gromadzenie i analiza danych z rynku mieszkaniowego. Jak tłumaczą twórcy platformy, ma ona szeroko otworzyć dostęp do danych rynkowych, które obecnie były niedostępne dla większości podmiotów.
„Jako wydawca największego portalu prezentującego mieszkania i domy z rynku pierwotnego, dysponujemy bardzo szeroką wiedzą na temat dostępnej oferty mieszkaniowej w Polsce. Wiemy co się aktualnie sprzedaje, jakie nowe projekty są wprowadzane na rynek przez deweloperów, a także wiemy, czego szukają klienci i jak to się zmienia w czasie. Od dłuższego czasu szukaliśmy sposobu na wykorzystanie tej wiedzy i podzielenie się nią z szeroko rozumianym rynkiem. Dlatego wspólnie z naszym działem analitycznym zbudowaliśmy, a teraz oddajemy w ręce naszych klientów, pierwsze w Polsce narzędzie do samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego – Big Data RynekPierwotny.pl. Spokojnie mogę powiedzieć, że rewolucjonizujemy rynek danych analitycznych o branży mieszkaniowej i dedykujemy naszą platformę Big Data deweloperom mieszkaniowym jak i mediom” – mówi Paweł Moszczyński, członek zarządu Property Group sp. z o.o., wydawcy portalu RynekPierwotny.pl.
Narzędzie jest dostępne pod adresem https://bigdata.rynekpierwotny.pl.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.