Samsung partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Samsung dołączył do grona partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W ramach współpracy firma pragnie podzielić się swoimi dobrymi praktykami, a także dotrzeć do szerszego grona odbiorców, starając się zainteresować ich działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Forum Odpowiedzialnego Biznesu to organizacja ekspercka, która jest inicjatorem i partnerem kluczowych przedsięwzięć dla polskiego CSR. Do zadań organizacji należy m.in. prowadzenie badań, prezentacja najlepszych praktyk różnych firm czy analiza bieżących wydarzeń z zakresu CSR w kraju i za granicą.
W ramach współpracy pomiędzy Samsung a FOB zostaną zorganizowane m.in. warsztaty dotyczące Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ dla pracowników Samsung oraz startupów z Samsung Inkubatora #dlaPlanety. Partnerstwo to doskonała szansa, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zainteresować ich inicjatywami CSR prowadzonymi przez Samsung, a także inspirować się przykładami odpowiedzialnych działań prowadzonymi w innych firmach czy współpracować z nimi dla wspólnego wybranego celu.
- Firmy technologiczne są motorem innowacji we współczesnym świecie. Ważne, by zmiany, które umożliwiają nam zaawansowane narzędzia technologiczne, następowały zgodnie ze standardami odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że możemy rozwijać współpracę z firmą Samsung Electronics Polska jako Partnerem Strategicznym FOB, gdyż widzimy zaangażowanie organizacji w upowszechnianie ważnych dla nas wartości - mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Samsung od lat konsekwentnie angażuje się w działania związane z edukacją, rozwojem przedsiębiorczości czy troską o środowisko. W zeszłym roku firma – jako pierwsza na rynku – uruchomiła program edukacyjny CyfrOFFy kONtakt, którego celem jest wspieranie dorosłych w świadomym wprowadzaniu dzieci w świat nowych technologii, a dzieci – w kształtowaniu zdrowych nawyków cyfrowych. Poza tym Samsung pragnie pomóc także młodym przedsiębiorcom, którzy mają nieszablonowe pomysły na biznes w oparciu o nowe technologie. Z myślą o nich w trzech polskich miastach: Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku zostały otwarte Inkubatory dla startupów.
– Ostatnie niepewne miesiące pokazały, że nowe technologie w codziennym funkcjonowaniu są ważne i przydatne jak nigdy wcześniej. Jednak korzystanie z urządzenia powinno iść w parze z edukacją, jak robić to bezpiecznie i mądrze. Dlatego z jednej strony wyrównujemy szanse, zapewniając dostęp do technologii. Z drugiej – wspieramy kompetencje cyfrowe młodzieży oraz wprowadzających ich w świat technologii rodziców i nauczycieli. Jako lider innowacji wiemy, jak ważny jest zrównoważony rozwój, dobro planety i zdrowie pokoleń. Partnerstwo i zaufanie FOB wspierają realizację tych wyzwań, dają możliwość dialogu z innymi firmami, dzielenia się dobrymi praktykami i inspiracji dla wspólnego celu: prowadzenia odpowiedzialnego biznesu – powiedziała Magdalena Olborska, CSV and Partnership Manager Samsung Electronics Polska.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.