Sąsiedzka pomoc na Bobrowieckiej w walce z COVID-19
2000 maseczek chirurgicznych trafiło do Zakładu Opieki i Rehabilitacji Mokotów przy ulicy Bobrowieckiej 9a w Warszawie, prowadzonego przez Akademickie Centrum Medyczne. Maseczki będą stanowiły element ochrony osobistej personelu i podopiecznych placówki. Środki ochrony indywidualnej przekazała Spectra Development – deweloper, który przy te samej ulicy wybudował kompleks budynków biurowo-mieszkalnych.
– Jesteśmy świadomi powagi sytuacji związanej z epidemią COVID-19. Nasi pracownicy w większości pracują bezpiecznie w swoich domach. Poruszyła nas jednak ciężka sytuacja w domu opieki, instytucji znajdującej się naprzeciwko siedziby naszej firmy. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać tej placówce 2000 maseczek chirurgicznych, które pomogą w zabezpieczeniu personelu i pacjentów oraz zachowaniu podwyższonego reżimu sanitarnego w placówce. Zakładowi pielęgnacyjno-opiekuńczemu przekazaliśmy cześć naszego zapasu. Uważamy, że w sytuacjach takich jak ta, powinniśmy wzajemnie się wspierać – powiedział Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.
W imieniu pacjentów i pracowników personelu medycznego dziękujemy za uzyskane wsparcie w postaci środków ochrony. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc. W dniu wczorajszym środki zostały rozdysponowane. Wkrótce opublikujemy listę darczyńców na naszej stronie internetowej – powiedział Patryk Gruszczyński, przedstawiciel Akademickiego Centrum Medycznego.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.