Ściany w biurze - inspiracje Muraspec
Najważniejszą rolą tapet we wnętrzach komercyjnych, w tym także biurowych, jest ochrona ścian przed niszczeniem, codziennym brudzeniem się oraz maskowanie ewentualnych pęknięć tynku. To właśnie w takich sytuacjach przydają się podwyższone parametry tapet obiektowych, których brakuje marketowym okładzinom. Dobra tapeta obiektowa ma zewnętrzną powłokę wykonaną ze sprasowanego winylu (odporną na ścieranie i zarysowania) lub powłokę tekstylną pokrytą tedlarem, ograniczającym brudzenie się powierzchni. Możliwość zmywania, szorowania, odporność na działanie promieni UV to właściwości profesjonalnych tapet niezbędne w przestrzeniach biur, hoteli i restauracje. Kolejne na liście zalet są: funkcja akustyczna (właściwości wytłumiające) oraz maskowanie mikropęknięć do 4 mm.
ORYGINALNE WZORY. Docelową rolą tapet we wnętrzach biurowych jest także rola dekoracyjna. Szeroki wybór wzorów, kolorów i faktur obiektowych tapet Muraspec pozwala projektantom wnętrz tworzyć atrakcyjne estetycznie ściany. Geometryczne wzory, botaniczne motywy, abstrakcje, metal, brokat – jest tu właściwie wszystko o czym projektant lub dekorator wnętrz może zamarzyć. A jeśli jednak czegoś nie ma, to dzięki usłudze Wallmotion (wielkoformatowy druk na winylowym podkładzie) Muraspec może to stworzyć na zamówienie klienta. Na winylowych podkładach najczęściej powstają przeskalowanej wielkości rośliny np. liście monstery, bananowce, palmy, zdarzają się także reprodukcje obrazów, grafik, starych pocztówek czy map.
UDOMOWIENIE PRZESTRZENI. Tapeta, to jeden z tych materiałów, który sprawia, że wnętrze staje się bardziej „domowe”. Ma na to wpływ całościowa percepcja materiału przez użytkownika: pomalowana ściana jest płaska i chłodna, ściana z tapetą zawsze ma fakturę, jest cieplejsza i miła w dotyku czym podnosi poziom bezpieczeństwa. Faktura tapety, zwłaszcza taka jak płótno czy jedwab, niesie pozytywne skojarzenia. Najbardziej „ociepla przestrzeń” oczywiście tapeta zamszowa, której powierzchnia jest wyjątkowa jeśli chodzi o fakturę. Zamsz znajdziemy w Muraspec w kolekcji o nazwie Murasuede.
PANELE DEKORACYJNE to jedna z najbardziej efektownych okładzin ściennych. W ofercie Muraspec projektanci mają do dyspozycji dekoracyjne panele poliwęglanowe oraz panele z naturalnego lub sztucznego filcu (100% wełna lub 100% PET) o właściwościach akustycznych. Każdy wymieniony rodzaj paneli dostępny jest w gamie atrakcyjnych wzorów i kolorów, każdy też ma właściwości, które czynią go atrakcyjnym estetycznie. Na przykład panele poliwęglanowe produkowane w technologii plastra miodu w niezwykły sposób operują światłem, przepuszczając je w ilości zapewniającej pożądaną intymność.
Z kolei panele i modułowe płytki wykonane z filcu (naturalnego 100% wełna lub PET) spełniają we wnętrzach również rolę akustyczną. Projektanci sięgają po nie coraz częściej, by poprawić komfort pracy w pomieszczeniach biurowych.
Po więcej informacji zapraszamy na www.muraspec.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.