Ściany w biurze - inspiracje Muraspec
Najważniejszą rolą tapet we wnętrzach komercyjnych, w tym także biurowych, jest ochrona ścian przed niszczeniem, codziennym brudzeniem się oraz maskowanie ewentualnych pęknięć tynku. To właśnie w takich sytuacjach przydają się podwyższone parametry tapet obiektowych, których brakuje marketowym okładzinom. Dobra tapeta obiektowa ma zewnętrzną powłokę wykonaną ze sprasowanego winylu (odporną na ścieranie i zarysowania) lub powłokę tekstylną pokrytą tedlarem, ograniczającym brudzenie się powierzchni. Możliwość zmywania, szorowania, odporność na działanie promieni UV to właściwości profesjonalnych tapet niezbędne w przestrzeniach biur, hoteli i restauracje. Kolejne na liście zalet są: funkcja akustyczna (właściwości wytłumiające) oraz maskowanie mikropęknięć do 4 mm.
ORYGINALNE WZORY. Docelową rolą tapet we wnętrzach biurowych jest także rola dekoracyjna. Szeroki wybór wzorów, kolorów i faktur obiektowych tapet Muraspec pozwala projektantom wnętrz tworzyć atrakcyjne estetycznie ściany. Geometryczne wzory, botaniczne motywy, abstrakcje, metal, brokat – jest tu właściwie wszystko o czym projektant lub dekorator wnętrz może zamarzyć. A jeśli jednak czegoś nie ma, to dzięki usłudze Wallmotion (wielkoformatowy druk na winylowym podkładzie) Muraspec może to stworzyć na zamówienie klienta. Na winylowych podkładach najczęściej powstają przeskalowanej wielkości rośliny np. liście monstery, bananowce, palmy, zdarzają się także reprodukcje obrazów, grafik, starych pocztówek czy map.
UDOMOWIENIE PRZESTRZENI. Tapeta, to jeden z tych materiałów, który sprawia, że wnętrze staje się bardziej „domowe”. Ma na to wpływ całościowa percepcja materiału przez użytkownika: pomalowana ściana jest płaska i chłodna, ściana z tapetą zawsze ma fakturę, jest cieplejsza i miła w dotyku czym podnosi poziom bezpieczeństwa. Faktura tapety, zwłaszcza taka jak płótno czy jedwab, niesie pozytywne skojarzenia. Najbardziej „ociepla przestrzeń” oczywiście tapeta zamszowa, której powierzchnia jest wyjątkowa jeśli chodzi o fakturę. Zamsz znajdziemy w Muraspec w kolekcji o nazwie Murasuede.
PANELE DEKORACYJNE to jedna z najbardziej efektownych okładzin ściennych. W ofercie Muraspec projektanci mają do dyspozycji dekoracyjne panele poliwęglanowe oraz panele z naturalnego lub sztucznego filcu (100% wełna lub 100% PET) o właściwościach akustycznych. Każdy wymieniony rodzaj paneli dostępny jest w gamie atrakcyjnych wzorów i kolorów, każdy też ma właściwości, które czynią go atrakcyjnym estetycznie. Na przykład panele poliwęglanowe produkowane w technologii plastra miodu w niezwykły sposób operują światłem, przepuszczając je w ilości zapewniającej pożądaną intymność.
Z kolei panele i modułowe płytki wykonane z filcu (naturalnego 100% wełna lub PET) spełniają we wnętrzach również rolę akustyczną. Projektanci sięgają po nie coraz częściej, by poprawić komfort pracy w pomieszczeniach biurowych.
Po więcej informacji zapraszamy na www.muraspec.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.