SEGRO uruchamia Fundusz na Stulecie o wartości 10 milionów funtów
SEGRO, wiodący deweloper, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, uruchamia fundusz o wartości 10 milionów funtów z okazji setnej rocznicy powstania firmy. Pieniądze zostaną wykorzystane w ciągu kolejnej dekady, aby wesprzeć lokalne społeczności w Wielkiej Brytanii i w Europie kontynentalnej. Część środków, o wartości ponad 1 miliona funtów, zostanie już w pierwszym roku funkcjonowania Funduszu przeznaczona na projekty zapewniające pomoc doraźną oraz wsparcie w rozwiązaniu długoterminowych skutków pandemii koronawirusa.
Fundusz na Stulecie SEGRO będzie opierał się na długofalowym zaangażowaniu firmy we wsparcie lokalnych społeczności i będzie stanowił wieloletnie zobowiązanie do udzielania wsparcia na rzecz poprawy jakości życia dziesiątków tysięcy ludzi.
Pierwotnie Fundusz miał zostać uruchomiony 19 maja – w dniu setnych urodziny SEGRO, jednak ze względu na pilne potrzeby związane z pandemią koronawirusa, działania zostały przyspieszone. W pierwszym roku funkcjonowania Funduszu, środki zostaną wykorzystane na wsparcie różnych organizacji charytatywnych, działających w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb, takich jak dostęp do żywności, leków i artykułów gospodarstwa domowego. SEGRO wesprze też wszelkie inicjatywy, które będą działały na rzecz złagodzenia skutków kryzysu.
W dłuższej perspektywie działania dobroczynne będą skoncentrowane wokół projektów, które pomogą młodym ludziom z niezamożnych rodzin znaleźć zatrudnienie, a także takich, których celem będzie tworzenie placówek działających na rzecz poprawy stanu zdrowia lokalnych społeczności.
– Fundusz na Stulecie SEGRO jest jednym ze sposobów uznania istotnej roli, jaką odgrywają społeczności, dzięki którym odnosimy sukcesy już od 100 lat. W ten sposób chcemy odwdzięczyć się i pomagać tysiącom ludzi dziś i przez kolejną dekadę. Wiele regionów, w których powstają nasze inwestycje, cechuje wysoki poziom bezrobocia i ubóstwa. Rozumiemy długoterminową potrzebę zapewniania ludziom ze wszystkich środowisk dostępu do wiedzy i umiejętności, dzięki którym będą mogli znaleźć godne zatrudnienie. Są to właśnie te obszary, na których chcemy skoncentrować nasze działania w ramach Funduszu na Stulecie SEGRO i w ramach których mamy możliwość w znaczący sposób wpływać na życie ludzi. W najbliższym czasie nie możemy jednak zignorować potencjalnie niszczycielskich i długotrwałych, społeczno-ekonomicznych skutków pandemii Covid-19. W związku z tym, przyspieszamy uruchomienie Funduszu na Stulecie i rozszerzamy jego założenia, aby móc zaspokoić pilne potrzeby w czasie kryzysu – mówi David Sleath, Dyrektor Generalny SEGRO.
W obliczu trudnej sytuacji, wszyscy członkowie zarządu SEGRO podjęli decyzję o zrzeczeniu się 25% swoich wynagrodzeń przez okres trzech miesięcy. Pieniądze te zostaną wykorzystane, aby zapewnić dodatkowe wsparcie Funduszu na Stulecie w czasie pandemii.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.