Komunikaty PR

SEMIKRON i Danfoss Silicon Power łączą siły

2022-03-31  |  08:00
Biuro prasowe

SEMIKRON i Danfoss Silicon Power łączą siły, aby stać się wiodącym partnerem w dziedzinie energoelektroniki

  • Dwaj globalni, rodzinni liderzy technologii w dziedzinie Power Electronics połączą siły w ramach nowego wspólnego przedsięwzięcia o nazwie SEMIKRON-Danfoss.
  • SEMIKRON-Danfoss znacząco inwestuje w innowacje i technologię, aby umożliwić klientom realizację ich przyszłych planów rozwoju.
  • Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne w kilku krajach i oczekuje się, że zostanie zamknięta nie później niż w trzecim kwartale 2022 roku.
     

NUREMBERG/NORDBORG – SEMIKRON i Danfoss Silicon Power ogłosiły partnerstwo w celu stworzenia wspólnego przedsiębiorstwa specjalizującego się w elektronice mocy, skupiającego się na modułach półprzewodnikowych mocy.

Nowa firma SEMIKRON-Danfoss, zatrudniająca ponad 3500 specjalistów w dziedzinie elektroniki mocy, będzie dostarczać światowej klasy ekspercką wiedzę technologiczną. Fuzja jest częścią deklaracji i zobowiązania firmy do realizowania kolejnych inwestycji torujących drogę dla zielonego wzrostu i bardziej zrównoważonej, energooszczędnej i zdekarbonizowanej przyszłości. SEMIKRON-Danfoss będzie głównym aktywatorem umożliwiającym tę transformację.

Energia elektryczna będzie w przyszłości najważniejszym źródłem energii. Moduł półprzewodnikowy mocy jest sercem wszystkich rozwiązań energoelektronicznych. Moduł jest zbudowany z półprzewodników mocy, które umożliwiają przetwarzanie i sterowanie energią elektryczną.

Wraz z rozwojem e-mobilności oczekuje się, że w najbliższych latach popyt na pojazdy elektryczne będzie wzrastał o 30% rocznie. Świadczy to o ogromnym potencjale wzrostu modułów mocy, ponieważ są one kluczowym elementem zasilania silnika elektrycznego i ładowarek samochodowych.

Silniki przemysłowe zużywają 50% energii elektrycznej na świecie, a tylko 20% z nich jest wyposażonych w układy sterowania silnikami o zmiennej prędkości, co pozostawia duży niewykorzystany potencjał poprawy efektywności energetycznej i zmniejszenia emisji CO2. Moduł mocy jest kluczowym elementem w każdym układzie regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Trwająca globalna transformacja mająca na celu zastąpienie paliw kopalnych poprzez poprawę efektywności energetycznej i ambitne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii również zwiększa zapotrzebowanie na moduły mocy. Moduł mocy ma kluczowe znaczenie we wszystkich instalacjach solarnych i turbinach wiatrowych, umożliwiając konwersję mocy do sieci i magazynowanie energii.

Firma SEMIKRON-Danfoss wykorzysta swoją silną pozycję w dziedzinie przemysłowych i odnawialnych modułów mocy i będzie dążyć do osiągnięcia wiodącej pozycji w dziedzinie modułów mocy dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma SEMIKRON-Danfoss będzie wyznaczać trendy i kierować zmianą technologii w kierunku rozwiązań z węglika krzemu zarówno w zastosowaniach przemysłowych, jak i motoryzacyjnych.

Nowo utworzony wspólny biznes SEMIKRON-Danfoss będzie własnością obecnych rodzin właścicieli firmy SEMIKRON i Grupy Danfoss, przy czym Danfoss będzie właścicielem większościowym.

Nowy wspólny biznes SEMIKRON-Danfoss będzie zarządzany przez jeden wspólny zespół kierowniczy. Wspólny biznes będzie prowadzony w dotychczasowy sposób, z zachowaniem istniejących zakładów produkcyjnych, relacji z klientami i dostawcami oraz kanałów dystrybucji.

SEMIKRON-Danfoss zachowa dwie główne lokalizacje w Niemczech, w Norymberdze i Flensburgu. Obecne fabryki i biura sprzedaży firm Semikron i Danfoss Silicon Power będą nadal funkcjonować w dotychczasowy sposób.

CEO Danfoss Kim Fausing powiedział:

"Nowa firma SEMIKRON-Danfoss opiera się na silnym, długotrwałym partnerstwie i ponad 90-letnim doświadczeniu w dziedzinie technologii pakowania modułów mocy, innowacji i znajomości zastosowań u klientów. W czasach, gdy elektryfikacja napędza zieloną transformację, SEMIKRON-Danfoss chce stać się preferowanym partnerem w zakresie dekarbonizacji. Mamy pasję, kompetencje i technologie, które pozwolą nam podwoić naszą działalność w ciągu pięciu lat".

Dyrektor Generalny SEMIKRON Karl-Heinz Gaubatz dodał: "To naprawdę ekscytujący moment.
W oparciu o bliskie, pełne zaufania rozmowy prowadzone w ciągu ostatnich miesięcy stwierdziliśmy, że SEMIKRON i Danfoss to firmy, które w wyjątkowy sposób uzupełniają się pod względem aktywów, silnego zespołu i wspólnych wartości. Łącząc kompetencje firmy SEMIKRON jako pioniera w technologii półprzewodników z ponad 70-letnim doświadczeniem w rozwoju najwyższej klasy modułów i systemów zasilania oraz siłę, innowacyjność i szybkie tempo działania firmy Danfoss Silicon Power i Grupy Danfoss, mamy idealną pozycję, aby stać się jednym z najsilniejszych graczy w energoelektronice".

Claus A. Petersen, Starszy Wiceprezes i Dyrektor Generalny Danfoss Silicon Power, podsumowuje:

"Nowo powstający SEMIKRON-Danfoss to wielka szansa dla klientów, partnerów i naszych pracowników. Moment jest idealny, przy silnym wzroście na naszych kluczowych rynkach: motoryzacyjnym, przemysłowym i odnawialnych źródeł energii. W związku z przechodzeniem z technologii krzemowej na węglik krzemu, mamy szansę stać się najsilniejszym partnerem naszych klientów. SEMIKRON-Danfoss będzie inspirować przyszłość i oferuje wspaniałe możliwości rozwoju kariery".

 

SEMIKRON

SEMIKRON jest jednym z wiodących na świecie producentów modułów i systemów mocy, głównie w średnim zakresie mocy (ok. 2 kW do 10 MW). Nasze produkty są sercem nowoczesnych, energooszczędnych napędów silnikowych i systemów automatyki przemysłowej. Dalsze obszary zastosowań obejmują zasilacze, odnawialne źródła energii (energia wiatrowa i słoneczna) oraz pojazdy elektryczne (samochody osobowe, ciężarowe i autobusy, pojazdy ciężarowe i inne pojazdy akumulatorowe). Innowacyjne produkty energoelektroniczne firmy SEMIKRON umożliwiają naszym klientom tworzenie mniejszych, bardziej energooszczędnych systemów energoelektronicznych. Systemy te z kolei zmniejszają globalne zapotrzebowanie na energię.

SEMIKRON jest firmą rodzinną założoną w 1951 roku, z siedzibą w Norymberdze, w Niemczech. Obecnie firma zatrudnia ponad 3000 osób w 24 oddziałach na całym świecie. Ta międzynarodowa sieć z zakładami produkcyjnymi w Niemczech, Brazylii, Chinach, Francji, Indiach, Włoszech, Słowacji i USA zapewnia szybką i kompleksową obsługę klientów. Więcej informacji na stronie: www.semikron.com

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.