SER Group bezpłatnie udostępnia nowe rozwiązanie Doxis4 Universal Workspace SaaS
SER Group pomaga firmom wdrażać pracę zdalną, tak by była dostępna dla wszystkich ich pracowników w dowolnym miejscu bez utrudnień technicznych. Dzięki rozwiązaniu Doxis4 Universal Workspace SaaS pracownicy w rozproszonych zespołach, wykonujący swoje obowiązki służbowe z domu, mogą w łatwy i przejrzysty sposób organizować zadania oraz edytować dokumenty. Rozwiązanie proponowane przez SER Group ułatwia współdzielenie dokumentów zarówno ze współpracownikami z firmy, jak i z użytkownikami zewnętrznymi (np. klientami czy dostawcami), a także śledzenie wprowadzanych zmian. Możliwość bezpłatnego skorzystania z Doxis4 Universal Workspace SaaS będzie obowiązywać przez cztery tygodnie.
Obecna sytuacja jasno pokazuje, jak ważne dla utrzymania działalności biznesowej są procesy cyfrowe. Pozwalają one pozostać w kontakcie z klientami i dostawcami oraz umożliwiają zdalną pracę zespołową nad projektami.
DMS i procesy cyfrowe niezbędne do pracy z domu
W ciągu kilku ostatnich tygodni home office stało się dla wielu osób konieczną rzeczywistością. Doświadczenie pokazuje jednak, że przejście z pracy w biurze do pracy w domu nie zawsze jest płynne. Proces akceptacji przez e-mail może być czasochłonny, a często też niemożliwy do prześledzenia. Dodatkowo współpraca jest utrudniona, gdy współpracujące ze sobą działy (wewnętrzne lub zewnętrzne) nie są podłączone do tych samych systemów i nie mają dostępu do potrzebnych treści. Tymczasem sytuacja, w której pracownicy przebywają na home office zamiast w biurze nie zwalnia firmy z konieczności przestrzegania przepisów prawnych.
– Firmy, które zainwestowały w digitalizację i mogą zapewnić sprawny dostęp do krytycznych informacji biznesowych oraz kontrolę nad procesem kontynuacji pracy, mają dużą przewagę. Żadna firma nie może sobie pozwolić na to, aby zlecenia utknęły w martwym punkcie, a relacje z klientami i dostawcami ucierpiały z powodu nagłego odcięcia pracowników od informacji –mówi Stefan Zeitzen, CSO SER Group. – Dzięki naszej nowej ofercie pomagamy pokonać tę przeszkodę. Bezpłatnie zapewniamy wirtualną przestrzeń do współpracy, otwieramy silosy informacyjne w przedsiębiorstwach oraz umożliwiamy szybką i prostą realizację procesów międzydziałowych.
Ciągłość biznesowa – Universal Workspace jako pragmatyczne rozwiązanie
Firmy, które dopiero rozpoczynają proces cyfryzacji, nie mogą inicjować dużych projektów w nietypowych okolicznościach. Potrzebują pragmatycznego podejścia, które pomoże im szybko wznowić działalność.
– Universal Workspace to prosta, ale bardzo wydajna aplikacja typu Software as a Service (SaaS). Daje ona firmom możliwość szybkiego kontynuowania pracy w formie zdalnej. Jest od razu gotowa do pracy i nie wiąże się z koniecznością korzystania ze wzmożonych zasobów IT– zauważa Stefan Zeitzen.
Aplikacja Universal Workspace jest intuicyjna w obsłudze. Użytkownicy tworzą indywidualne lub zespołowe przestrzenie do pracy dla klientów, dostawców, a także wspólnych projektów. Mogą przeciągać i upuszczać dokumenty, notatki i zadania do obszaru roboczego, zapraszać innych użytkowników do dołączenia i nadawać im niezbędne uprawnienia. Wszyscy pracownicy dysponują w ten sposób aktualnymi informacjami.
Gotowi do podjęcia każdego wyzwania
Universal Workspace jest prostym sposobem na stworzenie podstaw pracy zdalnej, które umożliwią dalszą, cyfrową współpracę. Universal Workspace można w dowolnym momencie połączyć z istniejącymi aplikacjami Doxis4, synchronizując dane z centralnym rozwiązaniem.
Więcej o Universal Workspace w filmie: https://go.sergroup.com/universalworkspace
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
40 lat wydajności: prezentacja technologii Patriot na targach CES 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.