SER Group bezpłatnie udostępnia nowe rozwiązanie Doxis4 Universal Workspace SaaS
SER Group pomaga firmom wdrażać pracę zdalną, tak by była dostępna dla wszystkich ich pracowników w dowolnym miejscu bez utrudnień technicznych. Dzięki rozwiązaniu Doxis4 Universal Workspace SaaS pracownicy w rozproszonych zespołach, wykonujący swoje obowiązki służbowe z domu, mogą w łatwy i przejrzysty sposób organizować zadania oraz edytować dokumenty. Rozwiązanie proponowane przez SER Group ułatwia współdzielenie dokumentów zarówno ze współpracownikami z firmy, jak i z użytkownikami zewnętrznymi (np. klientami czy dostawcami), a także śledzenie wprowadzanych zmian. Możliwość bezpłatnego skorzystania z Doxis4 Universal Workspace SaaS będzie obowiązywać przez cztery tygodnie.
Obecna sytuacja jasno pokazuje, jak ważne dla utrzymania działalności biznesowej są procesy cyfrowe. Pozwalają one pozostać w kontakcie z klientami i dostawcami oraz umożliwiają zdalną pracę zespołową nad projektami.
DMS i procesy cyfrowe niezbędne do pracy z domu
W ciągu kilku ostatnich tygodni home office stało się dla wielu osób konieczną rzeczywistością. Doświadczenie pokazuje jednak, że przejście z pracy w biurze do pracy w domu nie zawsze jest płynne. Proces akceptacji przez e-mail może być czasochłonny, a często też niemożliwy do prześledzenia. Dodatkowo współpraca jest utrudniona, gdy współpracujące ze sobą działy (wewnętrzne lub zewnętrzne) nie są podłączone do tych samych systemów i nie mają dostępu do potrzebnych treści. Tymczasem sytuacja, w której pracownicy przebywają na home office zamiast w biurze nie zwalnia firmy z konieczności przestrzegania przepisów prawnych.
– Firmy, które zainwestowały w digitalizację i mogą zapewnić sprawny dostęp do krytycznych informacji biznesowych oraz kontrolę nad procesem kontynuacji pracy, mają dużą przewagę. Żadna firma nie może sobie pozwolić na to, aby zlecenia utknęły w martwym punkcie, a relacje z klientami i dostawcami ucierpiały z powodu nagłego odcięcia pracowników od informacji –mówi Stefan Zeitzen, CSO SER Group. – Dzięki naszej nowej ofercie pomagamy pokonać tę przeszkodę. Bezpłatnie zapewniamy wirtualną przestrzeń do współpracy, otwieramy silosy informacyjne w przedsiębiorstwach oraz umożliwiamy szybką i prostą realizację procesów międzydziałowych.
Ciągłość biznesowa – Universal Workspace jako pragmatyczne rozwiązanie
Firmy, które dopiero rozpoczynają proces cyfryzacji, nie mogą inicjować dużych projektów w nietypowych okolicznościach. Potrzebują pragmatycznego podejścia, które pomoże im szybko wznowić działalność.
– Universal Workspace to prosta, ale bardzo wydajna aplikacja typu Software as a Service (SaaS). Daje ona firmom możliwość szybkiego kontynuowania pracy w formie zdalnej. Jest od razu gotowa do pracy i nie wiąże się z koniecznością korzystania ze wzmożonych zasobów IT– zauważa Stefan Zeitzen.
Aplikacja Universal Workspace jest intuicyjna w obsłudze. Użytkownicy tworzą indywidualne lub zespołowe przestrzenie do pracy dla klientów, dostawców, a także wspólnych projektów. Mogą przeciągać i upuszczać dokumenty, notatki i zadania do obszaru roboczego, zapraszać innych użytkowników do dołączenia i nadawać im niezbędne uprawnienia. Wszyscy pracownicy dysponują w ten sposób aktualnymi informacjami.
Gotowi do podjęcia każdego wyzwania
Universal Workspace jest prostym sposobem na stworzenie podstaw pracy zdalnej, które umożliwią dalszą, cyfrową współpracę. Universal Workspace można w dowolnym momencie połączyć z istniejącymi aplikacjami Doxis4, synchronizując dane z centralnym rozwiązaniem.
Więcej o Universal Workspace w filmie: https://go.sergroup.com/universalworkspace

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.