Sielskość i swoboda – kolekcje Boho i Timeless w studio Katarzyny Bosackiej
Styl sielski, w którym pierwsze skrzypce gra prostota? A może boho zachwycające lekkością i nawiązaniem do motywów etnicznych? Te konwencje z łatwością łączą się ze sobą przynosząc zaskakujące rezultaty aranżacyjne.
Pełen luz w stylu boho
Boho to styl, który przeżywa renesans i wraca na salony w wielkim stylu. Lekkość, nawiązywanie do motywów etno czy kultury hippie wnosi do wnętrz odrobinę tajemniczości i nutkę efemeryczności, inspirując do poszukiwania nowych wrażeń i odkrywania własnych emocji. Dziś, gdy prym wiedzie nowoczesność, często brakuje nam naturalności. Nic więc dziwnego, że grono zwolenników swobody boho we wnętrzach wciąż rośnie. Artyzm, wygoda i wakacyjny luz – to najważniejsze cechy tej estetyki.
W kolekcji Boho od Macieja Zienia sporo się dzieje. Błękitna mozaikowa struktura optycznie powiększa przestrzeń tworząc poczucie głębi i wielowymiarowości.
Z nutą prowansalskiej prostoty
Sielska estetyka to także klasyczna elegancja - prosta, bez zbędnych ozdobników. Właśnie taka jest kolekcja Timeless, która wprowadza do wnętrz sznyt prowansalskiego kolorytu. Przełamane biele i struktury nawiązujące do tradycyjnych boazerii czy lamperii sprawiają, że przestrzeń przenika wyjątkowy klimat francuskiej świeżości, w której może w pełni rozgościć się natura.
Ponadczasowa forma zyskuje niezwykłą miękkość, wypełniając wnętrza nastrojowym ciepłem i łagodnością. Już sama nazwa – Timeless – sugeruje, że kolekcja ta sprawdzi się zarówno w kuchni, korytarzu, jak i w łazience. Całość aranżacji dopełnia podłoga wyłożona kolekcją Wood, inspirowaną drewnem.
Wyważone połączenie w studio Kasi Bosackiej
Przykłady wyjątkowego zastosowania gresów i płytek ceramicznych we wnętrzach znajdziemy w nowej odsłonie cyklu Open the Door for Tubądzin. Kasia Bosacka, gospodyni programów takich jak „Wiem, co jem” czy „Eko Bosacka”, wykorzystała kolekcje Timeless, Boho oraz Wood Grupy Tubądzin w swoim nowym studio nagraniowym. W kuchni znalazły się inspirowane panelami ściennymi płytki Timeless w swym żywym, zielonym kolorze. Przyciągające wzrok podłogi ułożono z gresu Wood Grain - płytki doskonale komponują się z meblami w stylu rustykalnym. Natomiast w łazience zastosowano płytki Boho z motywem błękitnej mozaiki, która wypełniła przestrzeń prysznicową.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.