Komunikaty PR

Skanska rozpoczyna realizację inwestycji P180 w Warszawie

2020-07-31  |  12:25

Skanska rusza z realizacją biurowca P180 w Warszawie. Dostarczy on ok. 32 tys. mkw. nowoczesnej i innowacyjnej przestrzeni biurowej w znakomitej lokalizacji – tuż przy metrze Wilanowska. Za projekt odpowiada pracownia PRC Architekci. Biurowiec, jak wszystkie powstające właśnie budynki Skanska, będzie ubiegał się o wymagający certyfikat WELL, który potwierdza najwyższą jakość budynku i jego pozytywny wpływ na zdrowie oraz komfort pracowników.

P180 powstaje w jednym z najlepiej zlokalizowanych miejsc w Warszawie – u zbiegu ulic Puławskiej i Domaniewskiej, bezpośrednio przy stacji Metro Wilanowska. Budynek będzie miał unikalną na skalę dzielnicy ekspozycję, zapewniającą rozpoznawalność jego najemcom. Piętra P180 pozwolą na swobodną aranżację, a ich przemyślany układ wpisuje się w rosnącą potrzebę elastyczności zgłaszaną przez klientów.

Planowe oddanie do użytku przewidziano na trzeci kwartał 2022 roku. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia PRC Architekci, która odpowiadała również za inny biurowiec Skanska – Atrium 2 przy Rondzie ONZ w Warszawie.

Biurowiec nastawiony na metro i rowery

P180 będzie biurowcem doskonale skomunikowanym z innymi częściami Warszawy. Pobliska stacja metra Wilanowska oraz przystanki tramwajowe i autobusowe zapewnią możliwość łatwego dojazdu komunikacją publiczną. Blisko P180 znajduje się także parking P+R Wilanowska, który dysponuje 280 zadaszonymi miejscami postojowymi, darmowymi dla posiadaczy warszawskiej karty miejskiej.

Autorzy projektu położyli duży nacisk na udogodnienia dla rowerzystów. W budynku powstanie rowerownia z dostępem zlokalizowanym tuż obok wejścia głównego, a także szatnia z prysznicami. Będą mogli z nich korzystać wszyscy pracownicy biura, którzy dojeżdżają do pracy rowerem lub np. uprawiają jogging. Biurowiec zapewni dodatkowo miejsca postojowe dla skuterów i hulajnóg.

– P180 to nasz najnowszy warszawski projekt, dzięki któremu mamy okazję zaoferować innowacyjne powierzchnie biurowe również w południowej części miasta. Chcemy maksymalnie wykorzystać potencjał lokalizacji naszego nowego biurowca, dostosowując go do infrastruktury komunikacyjnej w najbliższej okolicy. Wszystko to w zgodzie ze strategią Skanska opartą na zrównoważonym rozwoju, realizacji inwestycji przyjaznych środowisku, tworzonych z myślą o dobrym samopoczuciu ich użytkowników – mówi Mariusz Krzak, wiceprezes wykonawczy w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zielony beton i certyfikat WELL – standardy Skanska

Zgodnie z filozofią Skanska, w obrębie inwestycji zostanie zastosowany zielony beton. Jest to innowacyjny materiał, który neutralizuje szkodliwe związki azotu pochodzące ze spalin samochodowych, walcząc w ten sposób z miejskim smogiem.

Co więcej, biurowiec P180 jest kolejną inwestycją Skanska, która będzie powstawała zgodnie z wytycznymi certyfikatu WELL. To system certyfikacji, który mierząc jakość powierzchni biurowej, weryfikuje ponad 100 cech budynku, biorąc pod uwagę jego wpływ na zdrowie i samopoczucie fizyczne oraz psychiczne ludzi. Jest to holistyczne spojrzenie na zdrowie, samopoczucie i komfort osób przebywających w biurowcach oraz uzupełnienie standardów zielonego budownictwa. Budynek będzie ubiegał się także o certyfikaty LEED oraz Obiekt bez Barier.

W budynku zostanie zainstalowany autorski system Connected by Skanska, ułatwiający najemcom codzienne funkcjonowanie. Przykładowo, dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy biurowca będą mogli poruszać się po budynku za pomocą smartfonów i zapraszać gości za pomocą wirtualnej recepcji.

P180: kluczowe fakty i liczby:

  • Całkowita powierzchnia najmu: ok. 32 000 m2
  • Powierzchnia typowego piętra biurowego: ok. 2 100 m2
  • 15 kondygnacji
  • 190 miejsc parkingowych podziemnych
  • Certyfikacja: WELL, LEED, Obiekt bez Barier
  • Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A.
  • Autor projektu architektonicznego: PRC Architekci
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania

Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.