Skokowy wzrost liczby kontraktów W.G Partners w I półroczu 2024 r.
W.G Partners, notowany na NewConnect producent domów w technologii szkieletowej i modułowej, w I półroczu 2024 r. zawarł umowy na realizację 38 projektów. Dla porównania: w całym 2023 roku było to 18 kontraktów. Spółka rozpoczęła również ekspansję zagraniczną – realizuje już projekt budowlany w Czechach, a na początku lipca podpisała kontrakt z pierwszym kontrahentem z Włoch. Firma zapowiada kolejne zagraniczne umowy oraz rozbudowę infrastruktury, która pozwoli na znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych.
- 2024 rok to dla nas niezwykle dynamiczny i pełen sukcesów czas, ale mamy apetyt na więcej. Planujemy dalszy skokowy wzrost naszego biznesu. Wzmocnienie działu sprzedaży już przełożyło się na rosnącą liczbę zamówień, równocześnie intensywnie pracujemy nad rozwojem własnej technologii produkcji oraz wdrożeniem przemysłu 4.0. – komentuje Maciej Gogolczyk, prezes W.G Partners i główny akcjonariusz spółki.
Budowa nowej linii produkcyjnej W.G Partners już się rozpoczęła – obecnie trwa budowa działu technologicznego. Zakończenie prac planowane jest za ok. 15 miesięcy. Firma planuje pozyskanie dofinansowania B+R.
Firma zwiększa swoją obecność na rynkach zagranicznych. W marcu b.r. rozpoczęła realizację projektu w Czechach, a na początku lipca zakontraktowała pierwszy projekt we Włoszech. Równolegle, trwają zaawansowane rozmowy w zakresie ekspansji na rynek niemiecki, litewski, a także do krajów francuskojęzycznych.
- Realizacja we Włoszech będzie nietypowa, ponieważ będzie domem dla nowoczesnego symulatora golfa w malowniczym otoczeniu: w miejscowości Levanto, z zapierającym dech w piersiach widokiem na morze. To bardzo ciekawy i ekscytujący projekt z potencjałem na dalszą współpracę z tym kontrahentem – komentuje Maciej Gogolczyk.
Największą obecnie realizowaną inwestycją jest obiekt turystyczny na Mazurach. W.G Partners wybuduje 6 domów przeznaczonych na wynajem o powierzchni użytkowej od 70 do 443 mkw. Budynki zostaną wybudowane w technologii modułowej i będą samowystarczalne energetycznie. Wartość kontraktu to ponad 6 mln zł, a jego ukończenie planowane jest na połowę lutego 2025 r.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.