Sky Investments z dwoma projektami
Dwa projekty – jeden w Poznaniu, a drugi na jego obrzeżach – aktualnie realizuje Sky Investments. Prace budowlane trwają w IV etapie Rodzinnych Podolan i w pierwszej części osiedla Nowy Gruszczyn w gminie Swarzędz. Klienci mają do wyboru dwupoziomowe mieszkania oraz domy w zabudowie bliźniaczej o zróżnicowanej powierzchni.
- Preferencje klientów są zróżnicowane. Część osób poszukujących nieruchomości, planuje pozostać w granicach miasta, by korzystać z jego infrastruktury. Z drugiej strony, część klientów marzy o spokoju przedmieść, przestrzeni i dużym, zielonym ogrodzie. Dzięki zróżnicowanej ofercie Rodzinnych Podolan i Nowego Gruszczyna możemy na takie oczekiwania odpowiedzieć. „Wybierzcie metraż optymalny dla Was.” – mówimy klientom odwiedzającym biuro sprzedaży, a taka myśl towarzyszy naszemu zespołowi projektowemu – tłumaczy Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments, wspominając o inwestycjach Rodzinne Podolany i Nowy Gruszczyn.
W ramach projektu Rodzinne Podolany, przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu powstanie łącznie 99 domów i dwupoziomowych mieszkań szeregowych. Część z nich posiada ogródek, a reszta atrakcyjne tarasy na dachu. Aktualnie w budowie są szeregi H i I (czyli etap IV), gdzie powstanie łącznie 28 lokali dwupoziomowych o powierzchni od 73 do 78 mkw. W szeregu H zostały wstawione okna i wykonana elewacja budynku. Natomiast w szeregu I trwa docieplanie oraz wykonywanie elewacji. IV etap inwestycji będzie gotowy w I kwartale 2023. Projekt każdego mieszkania dwupoziomowego przewiduje klasyczny układ. Na parterze znajdzie się salon z aneksem kuchennym, toaleta i pomieszczenie gospodarcze. Natomiast na piętrze zaplanowano trzy pokoje oraz łazienkę. Do dyspozycji domowników będzie poddasze, idealne do stworzenia przestrzeni do przechowywania oraz taras na dachu. Aktualnie trwa budowa etapu IV.
Ponadto Sky Investments realizuje premierowy projekt w podpoznańskim Gruszczynie, w gminie Swarzędz. Przy ulicy Katarzyńskiej powstanie kameralne osiedle nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej o nazwie Nowy Gruszczyn. W pierwszym z sześciu etapów inwestycji znajdzie się 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych, w zabudowie bliźniaczej. W ostatnich tygodniach zakończyły się prace murarskie, montaż stolarki okiennej i pokrycia dachowego. Pracownicy budowlani wykonują tynki wewnątrz. Pierwsze domy w Gruszczynie będą gotowe w przyszłym roku.
- Parter z kuchnią, salonem i łazienką tworzą strefę dzienną, a piętro z trzema sypialniami, dwiema garderobami i łazienką – strefę wypoczynkową. Stawiamy na przestrzeń, począwszy od salonu ponad 42 mkw. aż do zielonego, dużego ogrodu z tarasem – opisuje Katarzyna Wyszyńska. – Przed nami kolejne projekty, zarówno w granicach miasta, w tym na poznańskim Świerczewie, jak i na obrzeżach – podsumowuje przedstawicielka firmy deweloperskiej.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.