Śląska firma podwójnie nominowana w konkursie „Teraz Polska”
Zajmująca się nowoczesnymi technologiami firma APA Group została nominowana w XXX edycji prestiżowego konkursu „Teraz Polska”. Jego organizatorzy docenili aż dwa produkty funkcjonującego w Gliwicach przedsiębiorstwa: platforma Nazca 2.8 oraz Telecura 1.0.
Godło „Teraz Polska”
Od blisko trzech dekad Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego organizuje pod patronatem Prezydenta RP konkurs „Teraz Polska”. Celem inicjatywy jest wybór najlepszych rodzimych produktów, usług, gmin i przedsięwzięć. Zgodnie z kryteriami, nominacje, a następnie nagrodę otrzymują te propozycje, które „dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych”. Godło „Teraz Polska” zdobyli dotąd m.in.: „Gerda”, „PKN Orlen”, „Sokołów”, „Zott Polska” czy „Helios”.
APA Group, czyli firma inteligentna
Obecna od ponad 15 lat na rynku firma APA Group jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Przez półtorej dekady swojego funkcjonowania, APA z powodzeniem wdrożyła wiele nowoczesnych rozwiązań, dedykowanych zarówno osobom prywatnym, jak również gminom, instytucjom i zakładom na całym świecie. Do szerokiego grona jej klientów należą renomowane przedsiębiorstwa, takie jak m.in.: VW, FIAT, OPEL, MAN, Amazon, DB Schenker i Tesla. Dzięki temu, APA staje się polską wizytówką na świecie. Opracowane przez APA technologie, produkty i usługi powstają w gliwickiej siedzibie firmy. Przedsiębiorstwo zorientowane jest na intensywny rozwój oraz badania, dlatego stawia na silne partnerstwo biznesu ze światem nauki. Od lat z sukcesami realizuje innowacyjne projekty z funkcjonującą również w Gliwicach Politechniką Śląską. Ta uczelnia badawcza – jedna z najlepszych szkół wyższych w kraju - zaopatrywana jest przez APA w nowoczesne technologie. Efektem tej bliskiej współpracy jest m.in. powstanie znanego w Polsce Leonardo Lab (www.leonardolab.pl) oraz Laboratorium Nowoczesnych Technik Sterowania na Wydziale Elektrycznym. Firma realizuje także projekty na zlecenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
TeleCura – zdalna opieka nad seniorami
Pierwszym nominowanym do nagrody „Teraz Polska” produktem firmy APA jest TeleCura.
Ta polska platforma cyfrowa, dedykowana jest osobom starszym i niesamodzielnym. Umożliwia ona wyspecjalizowanemu personelowi zdalną kontrolę oraz stały kontakt z podopiecznymi. Produkt za pośrednictwem urządzeń mobilnych, takich jak tablet lub smartfon, umożliwia przeprowadzenie w formie wideo wywiadu, obsługuje wezwania alarmowe i generuje raporty z wywiadów dla personelu medycznego oraz rodziny. Co ważne, opracowana przez APA platforma przechowuje także kluczowe informacje o stanie zdrowia podopiecznego (przyjmowane leki, alergie, inne medyczne informacje).
Rozwiązanie ma na celu podniesienie bezpieczeństwa ludzi starszych, niepełnosprawnych lub chorych. W razie zagrożenia życia lub zdrowia, system TeleCura alarmuje konsultanta o zaistniałej sytuacji, a także wysyła powiadomienia do bliskich podopiecznego.
Nazca, znaczy oszczędność oraz bezpieczeństwo w biznesie
Drugi doceniony przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego produkt firmy APA to Nazca 2.8. To kompleksowa platforma do zarządzania i optymalizacji procesów automatyki budynkowej. Uniwersalna technologia automatyzująca zarządzanie przepływu informacji łączy trzy systemy zarządzania: budynkiem (Building Management System), bezpieczeństwem (Security Management System) oraz energią (Energy Management System).
Zastosowanie produktu wspiera oszczędność i maksymalizuje korzyści biznesowe. Dzięki jego zastosowaniu, użytkownik może zmniejszyć w skali roku nawet o kilkanaście procent poziom wydatków na energię. Nazca to nie tylko niższy poziom zużycia mediów, ale także korzyści finansowe związane z bezpieczeństwem, przepływem informacji i monitoringiem. Dzięki dowolnemu urządzeniu mobilnemu oraz dostępowi do sieci, użytkownik może otrzymywać informacje od systemu i z każdego miejsca na świecie mieć pełny wgląd w dane. Produkt ma zastosowanie w rozwiązaniach przemysłowych, budynkach wielkopowierzchniowych i magazynowych oraz w budownictwie indywidualnym.
W najbliższym czasie Kapituła Godła dokona w drodze głosowania wyboru laureatów tegorocznej edycji konkursu „Teraz Polska”. Więcej informacji dotyczących produktów APA Group nominowanych do Godła „Teraz Polska” udzieli: Aleksandra Latocha, tel. +48 730 060 026, e-mail: aleksandra.latocha@apagroup.pl

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.