Smartney i Expander rozpoczynają współpracę
Pożyczki Smartney są już dostępne w sieci sprzedaży Expander. Konsument może otrzymać do 60 tys. zł z terminem spłaty do 5 lat, bez zbędnych formalności i bez konieczności odwiedzania placówki stacjonarnej. Proces sprzedaży opiera się na specjalnie przygotowanej aplikacji, którą Smartney dostarcza pośrednikom. To innowacyjne narzędzie typu „plug-and-play”, które umożliwia przyjmowanie wniosków od klientów przez telefon, nie wymaga integracji z systemem pośrednika i ogranicza zaangażowanie zespołu IT do minimum.
Smartney jest nowoczesnym i innowacyjnym fintechem, który oferuje pożyczki w prostym, przystępnym i szybkim procesie online – bez zbędnych formalności. Firma od początku swojej działalności stawia na nowoczesne rozwiązania cyfrowe, ułatwiające konsumentom życie i oszczędzające ich czas. Expander działa na rodzimym rynku od 20 lat. Pośredniczy w sprzedaży kredytów, ubezpieczeń oraz nieruchomości i jest liderem w dostarczaniu najlepszych rozwiązań finansowych w Polsce. Obie instytucje postanowiły nawiązać współpracę i zaoferować klientom rozwiązanie dopasowane do potrzeb konsumenckich, zwłaszcza w czasach pandemii i ostrożności związanej z załatwianiem spraw w tradycyjnej formie.
- Dziś większość rzeczy załatwia się przez Internet. Dzięki nowoczesnym technologiom można nie tylko zaoszczędzić czas, ale również zadbać o komfort i bezpieczeństwo, zwłaszcza w dobie pandemii, gdy nie każdy chce iść do placówki finansowej, by dopełnić formalności związanych z kredytem. Konsumenci cenią to, że mogą wziąć pożyczkę online z własnego fotela, ogródka lub biura, bez konieczności wychodzenia z domu. Teraz oferta Smartney będzie dostępna również w sieci sprzedaży Expander i bardzo cieszymy się z tej współpracy – mówi Tomasz Głodowski, Dyrektor Sprzedaży Partnerskiej Smartney.
– Dobieramy najlepsze produkty z rynku i staramy się zawsze unowocześniać i upraszczać procesy, a w tym zakresie Smartney wyróżnia się w branży. Warto też wspomnieć, że nowe przepisy mocno ograniczyły koszty pozaodsetkowe dla tego rodzaju pożyczek. Istotnie spadło też oprocentowanie. Podjęliśmy więc współpracę ze Smartney. Nie tylko ze względu na konstrukcję oferty i procesu sprzedażowego, ale również dlatego, że za nią stoi międzynarodowa grupa bankowa Oney Bank. Ma ona duże doświadczenie w obsłudze klientów detalicznych, gdyż działa od 35 lat i jest obecna w 11 krajach na całym świecie – podsumowuje Jarosław Śliwka, Manager Sprzedaży Zdalnej, Expander.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.