Komunikaty PR

Solve for Tomorrow – zdobądź kompetencje przyszłości i wygraj cenne nagrody

2021-10-25  |  11:30
Biuro prasowe

Młodzi ludzie, stojący u progu dorosłości, poszukują sposobów na wprowadzenie realnych zmian w swoim otoczeniu. Jednak często brakuje im wsparcia czy kompetencji, które pozwoliłyby im wcielać w życie swoje pomysły. Dlatego firma Samsung wystartowała z nowym programem edukacyjnym. W ramach Solve for Tomorrow uczniowie i studenci będą mogli nie tylko rozwijać skrzydła pod okiem mentorów, lecz także wygrać cenne nagrody – m.in. smartfony i tablety Samsung.

Solve for Tomorrow to nowy program edukacyjny firmy Samsung, do którego mogą zgłaszać się zespoły składające się z uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielem oraz zespoły studentów i studentek I i II roku studiów pierwszego stopnia. Zainteresowani będą realizować projekt skupiony wokół jednego z trzech największych wyzwań współczesnego świata – Zdrowia, Bezpieczeństwa oraz Klimatu. Dzięki udziałowi w Solve For Tomorrow młodzi ludzie będą mogli pomóc naszej planecie czy po prostu komuś w swoim otoczeniu. Ponadto zyskają także możliwość rozwijania własnych zainteresowań, kształtowania kompetencji przyszłości oraz nawiązania nowych znajomości z rówieśnikami z całej Polski.

Jak wygląda harmonogram programu?

Program Solve for Tomorrow realizowany jest w trzech etapach:

  1. Uczestnicy i uczestniczki – dobrani w grupy – zgłaszają się samodzielnie do projektu (Uczestnicy niepełnoletni muszą przedstawić podczas rejestracji zgodę od rodzica/opiekuna prawnego). Zespoły szkolne i studenckie wybierają wyzwanie, w ramach którego będą chciały podjąć działania. Aplikację zespołu składa nauczyciel lub lider (w przypadku teamu studenckiego). Rekrutacja online trwa do 31 października br. poprzez formularz dostępny na stronie: www.solvefortomorrw.pl, zgodnie z zasadami opisanymi w regulaminie.
  2. Grupy otrzymują wsparcie w postaci mentoringu od zespołu ekspertów SFT,  specjalizującego się w różnych dziedzinach wiedzy niezbędnej do realizacji projektów. Uczestnicy biorą udział w warsztatach z zakresu metodologii Design Thinking i pracują nad swoim wyzwaniem. Spośród przesłanych w formie video zgłoszeń zostaną wybrane te, które przechodzą do fazy finałowej.
  3. Zespoły nominowane do fazy finałowej przygotowują swoją prezentację, udoskonalając dotychczasowe efekty pracy. Podczas sesji spotkań następuje przedstawienie poszczególnych projektów – każdy zespół opowiada o koncepcji, dotychczasowych działaniach i wnioskach. Oceny dokonuje grupa ekspertek i ekspertów, którzy wyłaniają zwycięzców. Projekt Solve for Tomorrow kończy się uroczystą galą z ogłoszeniem wyników.

 

Zdobywaj doświadczenie i wygrywaj cenne nagrody

 

W programie Solve for Tomorrow liczy się przede wszystkim proces dochodzenia do rozwiązania zaproponowanego problemu. Pomoc ma tutaj stanowić nowoczesna metodologia myślenia projektowego – Design Thinking. Pozwoli ona kształtować kluczowe kompetencje przyszłości, w szczególności umiejętności współpracy, komunikacji, krytycznego myślenia i rozwijania kreatywności, a co za tym idzie zdobywanie kwalifikacji niezbędnych na rynku pracy. 

Poza możliwością zdobycia cennej wiedzy i praktycznych umiejętności, na finalistów czekać będą także bardzo atrakcyjne nagrody. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają 30 000 PLN, drugiego – 20 000 PLN, a trzeciego – 10 000 PLN. Zwycięskie drużyny oraz nauczyciele dostaną także nagrody rzeczowe – m.in. smartfony i tablety Samsung. Wyróżnione zostaną także szkoły – otrzymają wyjątkowe urządzenie Samsung FL!P. To elektroniczny flipchart, który łączy rolę tablicy do robienia m.in. wizualnych notatek z monitorem interaktywnym. Dzięki intuicyjnej obsłudze urządzenie pozwala młodzieży odkryć świat nauki z zupełnie innej perspektywy, a nauczycielom – prowadzić bardziej angażujące zajęcia. Ponadto finaliści i nauczyciele dostaną także certyfikaty zaświadczające o uczestnictwie w programie. Szczegółowe zasady opisane w Regulaminie.

Program Solve for Tomorrow został objęty patronatem przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Centrum GovTech Polska oraz NASK. Partnerami projektu są Centrum Nauki Kopernik, UNEP/GRID-Warszawa, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog oraz Zwolnieni z Teorii.

Misją CSR firmy Samsung jest działanie pod hasłem „Together for Tomorrow! Enabling people” („Wspólnie dla przyszłości. Uaktywnij swój potencjał”). Nasze programy mają na celu ułatwienie dostępu do edukacji dla przyszłych pokoleń i umożliwienie rozwoju potencjału każdego z nas. Dzięki temu przyczyniamy się do pozytywnych zmian w społeczeństwie i budujemy lepszy świat.

 

Regulamin Solve for Tomorrow dostępny jest na stronie www.solvefortomorrow.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja MBA – nie dla akademickości, tak dla biznesowego doświadczenia Biuro prasowe
2024-05-09 | 12:15

MBA – nie dla akademickości, tak dla biznesowego doświadczenia

Tylko 39 proc. menedżerów uważa, że wykładowcami w programach MBA powinna być kadra naukowa polskich uczelni. Zdecydowana większość widzi w tej roli konsultantów i
Edukacja Lęk i smutek - jak pomóc dziecku osiągnąć spokój?
2024-05-07 | 15:52

Lęk i smutek - jak pomóc dziecku osiągnąć spokój?

Nie daje wytchnienia nawet nocy, zaburzając sen i powodując ciągłe niewyspanie. A dziecko staje się coraz bardziej wycofane i nieobecne.   - Wiemy, jak ważne jest wsparcie
Edukacja Znamy wyniki 2. edycji Universiady – zwycięzcami młodzi naukowcy z Oławy
2024-04-30 | 01:00

Znamy wyniki 2. edycji Universiady – zwycięzcami młodzi naukowcy z Oławy

PPG (NYSE: PPG) poinformowała, że wyłoniono zwycięskie zespoły 2. edycji konkursu Universiada. Pierwsze miejsce i 5000 zł przyznano drużynie ze SP nr 8 w Oławie, drugie miejsce i 2500 zł

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rząd chce negocjować z Komisją Europejską wydłużenie terminu KPO. Czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku

W związku z prawie trzyletnim opóźnieniem w implementacji Krajowego Planu Odbudowy koalicyjny rząd przeprowadził na początku br. jego rewizję. Nowa wersja jest już w ok. 80 proc. uzgodniona z Komisją Europejską, a cały ten proces może się zakończyć  w wakacje – poinformowała w tym tygodniu ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jednocześnie rząd planuje rozpocząć z KE negocjacje dotyczące przedłużenia terminu zakończenia KPO, ponieważ czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku.

Problemy społeczne

Blisko co piąta firma zamierza ograniczać zatrudnienie. W dużej mierze to wynik niepewności gospodarczej i rosnących kosztów pracowniczych

Z danych GUS wynika, że pod koniec marca 159 firm w Polsce ogłosiło plany zwolnień grupowych łącznie 17 tys. pracowników. Badania koniunktury wskazują, że wśród przedsiębiorców przeważają nastroje pozytywne, jednak zdecydowanie więcej z nich planuje ograniczenie zatrudnienia niż jego wzrost. – Nie jest to jeszcze zapowiedź armagedonu, ale warto się zastanowić, z czego to wynika. W dużej mierze to efekt rosnących kosztów prowadzenia biznesu i spowolnienia gospodarczego – ocenia dr hab. Jacek Męcina, prof. UW i doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Regionalne - Śląskie

Od kopalni węgla do kopalni pomysłów. Katowice i metropolia chcą być liderami innowacji

Jeszcze dwie dekady temu Katowice i inne miasta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii kojarzyły się głównie z przemysłem wydobywczym węgla kamiennego i licznymi problemami związanymi z transformacją gospodarczą, które bardzo mocno dotykały kopalnie i cały przemysł ciężki. Od tego czasu wiele się zmieniło. Największe miasto aglomeracji górnośląskiej stawia na innowacyjne trendy w gospodarce, m.in. branżę gamingową, i kreuje się na miejsce spotkań. Dobrym przykładem może być Europejski Kongres Gospodarczy, który odbył się w Katowicach już po raz 16.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.