Soudal buduje fabrykę w Belgii
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Koncern Soudal, światowy lider chemii budowlanej, rozpoczął budowę nowoczesnego, w pełni zautomatyzowanego zakładu produkcyjnego mieszczącego się w Turnhout w Belgii. Ta wysoko wyspecjalizowana fabryka pomoże zwiększyć moce w zakresie produkcji najwyższej jakości materiałów uszczelniających, specjalistycznych klejów oraz pian montażowych.
Budowa fabryki w Belgii związana jest z rosnącym zapotrzebowaniem rynku na specjalistyczne materiały budowlane marki Soudal. Wiosną tego roku koncern ogłosił przejęcie specjalistycznej fabryki w Bergen op Zoom w Holandii, o powierzchni ponad 10 000 m2, produkującej profesjonalne uszczelniacze i silikony na potrzeby sektora budowlanego. Niespełna trzy miesiące później rozpoczęła się budowa kolejnego zakładu produkcyjnego w Belgii, który ma zostać uruchomiony już w 2023 roku. Ta w pełni zautomatyzowana, nowoczesna fabryka zajmie powietrznię ponad 20 000 m2, a cały obszar inwestycji łącznie z zapleczem logistycznym i magazynami to ponad 5 hektarów. „Nasze motto „Budujemy przyszłość” w tym przypadku może być rozumiane dosłownie. Obecnie prowadzimy projekty budowlane w 12 spośród 23 naszych zakładów produkcyjnych na całym świecie. Fabryka w Turnhout jest projektem zdecydowanie wyróżniającym się pod względem inwestycji i innowacji. W pełni zautomatyzowany proces produkcyjny zapewni mniejsze zużycie energii i zredukowanie do minimum odpadów powstałych podczas wytwarzania produktów chemii budowlanej. W nowo budowanej fabryce zaprojektowaliśmy systemy przyjazne środowisku, które jeszcze przez wiele lat będą wyprzedzać rozwiązania obecnie wdrażane przy podobnych realizacjach. Chcemy także systematycznie rozszerzać nasze proekologiczne działania na istniejącą już infrastrukturę. Projekt fabryki w Turnhout otrzymał doskonałą ocenę zgodnie z systemem Breeam, a tym samym stanie się wzorem dla kolejnych zakładów produkcyjnych, które z pewnością w niedalekiej przyszłości będą budowane przez Soudal” – podsumowuje Dirk Coorevits, dyrektor zarządzający koncernu Soudal.
Celem budowy nowej fabryki jest zwiększenie zdolności produkcyjnych koncernu Soudal, który od wielu lat odnotowuje wzrost o co najmniej 10% w skali roku. Szacuje się, że Inwestycja będzie kosztować ponad 40 milionów EURO. W pierwszej kolejności zakład produkować będzie specjalistyczne kleje hybrydowe marki Fix All.
Soudal jest obecnie największym producentem pianki poliuretanowej w aerozolu na świecie, wiodącym dystrybutorem silikonów, uszczelniaczy, klejów oraz specjalistycznych rozwiązań chemii budowlanej. Koncern zatrudnia ponad 3500 pracowników, a swoje specjalistyczne materiały produkuje w 23. zakładach produkcyjnych działających na 5. kontynentach. Długofalowa strategia inwestycji w rozwój innowacyjnych produktów oraz mocy produkcyjnych z założeniem adaptacji lokalnych zakładów zapewniły marce Soudal pozycję eksperta w zakresie chemii budowlanej na świecie.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.