Soudal odpowiada na wyzwania zrównoważonego budownictwa

Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Ochrona środowiska naturalnego staje się coraz bardziej palącą kwestią na rynku budowlanym. Firma Soudal traktuje ideę zrównoważonego rozwoju priorytetowo, konsekwentnie wdrażając proekologiczne rozwiązania.
Zanieczyszczenie środowiska i postępujące zmiany klimatyczne oznaczają dla sektora budowlanego nowe wyzwania. Soudal, światowy lider wśród producentów pianek poliuretanowych oraz czołowy dostawca klejów, mas uszczelniających i wyrobów dekarskich, od wielu lat podejmuje wysiłki, których źródłem jest świadomość odpowiedzialności za stan przyrody i los przyszłych pokoleń, a celem – bezpieczeństwo ekologiczne. Efekty tych starań widoczne są na kilku poziomach.
Po pierwsze, Soudal nieustannie doskonali oferowane materiały chemii budowlanej i kompleksowe systemy, które przyczyniają się do diametralnego ograniczenia strat energii cieplnej w budynku. Przykładowo Soudal Window System (inaczej ciepły montaż), który daje gwarancję doskonałej izolacyjności termicznej złącza okiennego, został uzupełniony o elementy ułatwiające szczelny montaż okien podczas wymiany stolarki otworowej. Chodzi konkretnie o płynne membrany Soudatight, stosowane zamiast taśm paroizolacyjnych do zabezpieczenia materiału izolacyjnego (tj. pianki poliuretanowej) przed niszczącym działaniem wilgoci. W przeciwieństwie do taśm paroizolacyjnych, membrany Soudatight nie wymagają specjalnego przygotowania podłoża: ich nałożenie nawet na nierówne powierzchnie, z którymi często mamy do czynienia w starych budynkach, nie stanowi problemu.
Wysoka jakość i długowieczność rozwiązań izolacyjnych marki Soudal idzie w parze z energooszczędnością procesów produkcyjnych. Strategia rozwoju firmy zakłada stosowanie na coraz większą skalę odnawialnych źródeł energii. Już dziś w niektórych fabrykach wykorzystywana jest energia słoneczna, a nowe inwestycje przewidują wykorzystanie w najbliższej przyszłości także energii wiatrowej i geotermalnej.
Co więcej, portfolio Soudal systematycznie poszerzane jest o produkty charakteryzujące się minimalną emisją substancji lotnych. Potwierdzają to odpowiednie certyfikaty, takie jak EC1 Plus. Certyfikatem EC1 Plus oznaczony jest m.in. wszechstronny klej-uszczelniacz Soudal Fix All na bazie polimerów hybrydowych SMX, który mistrzowsko zdaje egzamin w każdych warunkach: jest przeznaczony do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, może być aplikowany na praktycznie wszystkie podłoża (nawet wilgotne) oraz wykazuje wysoką odporność na wilgoć i wszelkie wpływy atmosferyczne.
Dbałość marki o stan środowiska naturalnego wyraża się również w produkcji ekologicznych opakowań. Cienkościenne kartusze, w których oferowane są pianki, kleje i masy uszczelniające, pozwalają zmniejszyć ilość plastikowych odpadów o około 285 ton rocznie, coraz więcej produktów dostępnych jest też w opakowaniach z folii aluminiowej. Ponadto w ostatnim czasie firma Soudal wprowadziła ekologiczne opakowania dla klejów w wiaderkach, wyprodukowane w 75% z tworzywa PCR. Surowiec ten pochodzi z odpadów postkonsumenckich, co przekłada się na znaczne ograniczenie zużycia surowców pierwotnych. Istotną zaletą opakowania z PCR jest również możliwość jego wielokrotnego przetwarzania.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.