Spółka Nowa Murowana zamknęła miniony rok sukcesem
Trwa realizacja budynku A w inwestycji mieszkaniowej Nowa Murowana w Murowanej Goślinie. W tej części osiedla powstanie 26 lokali mieszkalnych, a wszystkie znalazły swoich nabywców. To kolejny sukces spółki, która sprzedała mieszkania na pół roku przed końcem budowy. Łącznie w ramach kilkuetapowego projektu zostało sprzedanych 180 lokali. Deweloper rozszerza ofertę nie tylko w Murowanej Goślinie, ale też w podpoznańskich Szczytnikach.
Inwestycja Nowa Murowana od lat wpisuje się w trend widoczny na poznańskim rynku mieszkaniowym. Coraz więcej osób decyduje się zamieszkać na osiedlach znajdujących się niedaleko granicy miasta Poznania, ponieważ w gminach ościennych domy oraz lokale mieszkalne są zdecydowanie tańsze. Ponadto można wygodnie dojeżdżać do stolicy Wielkopolski samochodem, autobusem, czy specjalnie przystosowaną Poznańską Koleją Metropolitalną. Stąd niektóre osiedla – choć pod miastem, to w pełni dostosowane do nowoczesnego stylu życia – okazały się strzałem w dziesiątkę. – Nasza propozycja osiedla w podpoznańskim miasteczku Murowana Goślina spotkała się z dobrym przyjęciem na wielkopolskim rynku mieszkaniowym. Na przestrzeni czasu i wraz z rozwojem inwestycji, zdobyliśmy solidną markę. Wśród klientów są osoby z gminy Murowana Goślina i okolic, ale coraz częściej też poznaniacy. Decyduje o tym infrastruktura, nowoczesne układy pomieszczeń w poszczególnych lokalach, ale też lokalizacja. Murowana Goślina to miasto, w którym są szkoły, sklepy, usługi, czy dostęp do komunikacji publicznej. Budujemy przy ulicy Tartacznej, a obok, przy Kolejowej jest stacja szynobusa, dzięki któremu dojedziemy do centrum Poznania – mówi Patrycja Waligóra z biura sprzedaży inwestycji Nowa Murowana.
Na przestrzeni kilku lat deweloper sprzedał 180 lokali mieszkalnych w ramach kilkuetapowego projektu. - Większość z nich przekazaliśmy w ręce naszych klientów. Właśnie zakończyła się sprzedaż budynku A, gdzie finalnie znajdzie się 26 mieszkań o powierzchni od 27 do 69 mkw. Dziękujemy wszystkim za zaufanie i pracujemy nad nową ofertą. W Murowanej Goślinie zaproponujemy 14 mieszkań, odpowiadających na potrzeby klientów indywidualnych, jak i inwestycyjnych – podkreśla przedstawicielka dewelopera. - Cieszymy się, że rok 2023 zamykamy sukcesem sprzedażowym. Trzeba przyznać, że minione 12 miesięcy przyniosło wiele emocji i pracy. Był program „Bezpieczny Kredyt”, wzięliśmy udział w Targach Mieszkań i Domów w Poznaniu, nie wspominając o realizacji samego osiedla – dodaje Patrycja Waligóra.
Nowa Murowana sp. z o. o. jest inwestorem drugiego osiedla pod Poznaniem, w gminie Kórnik. Nowe Szczytniki śmiało zaprezentowały się na rynku tuż przed jesiennymi Targami Mieszkań i Domów w Poznaniu, a podczas wydarzenia miały swoją oficjalną premierę. Przy ulicy Choinkowej w podpoznańskich Szczytnikach powstanie 12 mieszkań dwupoziomowych, w trzech kameralnych budynkach. Dostępne są 2 typy powierzchni: 80,18 mkw. i 92,61 mkw. Domy wyróżniają się klasycznym podziałem przestrzeni na strefę dzienną na parterze i nocną, z sypialniami oraz łazienką na piętrze. Do każdego mieszkania przynależą 2 miejsca postojowe i ogródek. – Nowy typ zabudowy, nowa lokalizacja to ciekawe wyzwanie, a pozytywne recenzje klientów utwierdzają nas w przekonaniu, że przyjęta strategia jest słuszna – podsumowuje Patrycja Waligóra. Rok 2024 dla dewelopera będzie intensywny i ciekawy. Spółka planuje powoli kolejne projekty.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Firmy z branży drzewnej i meblarskiej muszą się przygotować na rygorystyczne wymogi. Konieczne będzie dokumentowanie pochodzenia drewna
Unijne rozporządzenie przeciw wylesianiu (EUDR) obejmie ok. 120 tys. polskich firm działających w branży drzewnej, meblarskiej i sektorach pokrewnych. Chociaż wdrożenie nowych przepisów zostało odroczone o rok, eksperci podkreślają, że przedsiębiorcy powinni się przygotowywać do nich już teraz, żeby uniknąć problemów za kilka–kilkanaście miesięcy, ponieważ rozbudowane wymogi EUDR oznaczają m.in. konieczność ścisłego monitorowania łańcucha dostaw, dokumentowania pochodzenia surowców i zapewnienia zgodności z przepisami krajów ich pochodzenia.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Media i PR
Temat deregulacji dominuje media tradycyjne i społecznościowe. Więcej pozytywnej narracji niż negatywnych uwag

Od 10 lutego do 10 marca 2025 roku liczba publikacji medialnych na ten temat była o niemal 20 proc. większa niż w całym 2024 roku – wynika z danych IMM. Temat interesuje nie tylko biznes, ale i przeciętnych Polaków – 15 tys. wpisów w mediach społecznościowych miało prawie milion interakcji. Większość materiałów ma wydźwięk neutralny, ale te pozytywne dominują nad negatywnymi. To jeden z głównych tematów w trwającej kampanii wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.