Śródka OdNowa 2 - inwestycja sprzedana w 70%
Realizowana przez dewelopera Grupa Partner inwestycja mieszkaniowa Śródka OdNowa 2 osiągnęła docelową wysokość i budowa wchodzi w zasadniczy etap wykończeniowy. Prace zostaną zakończone w IV kwartale 2021 roku, a już teraz sprzedaż projektu osiągnęła blisko 70% zaawansowania.
Poznańska Środka wzbogaci się o ciekawą architektonicznie inwestycję. Przy ulicy Bernata trwa budowa nowego projektu mieszkaniowego – Śródka OdNowa 2. Deweloper, Grupa Partner wybuduje łącznie 83 mieszkania w czterokondygnacyjnym budynku z podziemną halą garażową. Będą to mieszkania o szerokiej rozpiętości metrażowej – od funkcjonalnych kawalerek po dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale. Mieszkania zostały tak zaprojektowane, by realnie zaspokajały potrzeby komfortowego użytkowania powierzchni mieszkalnej na co dzień. Dowodem jest spore zainteresowanie inwestycją, bowiem blisko 70% lokali znalazło swoich nabywców. – Cieszymy się ze wzrostu sprzedaży Śródki OdNowa 2. Spora część lokali została już sprzedana, kolejne znajdują się w statusie rezerwacji. A co się z tym wiąże liczba dostępnych lokali maleje, więc osobom zainteresowanym radzimy przyśpieszyć proces decyzyjny – podkreśla Karolina Skrzypek, przedstawiciel Grupy Partner. Aktualnie dostępne metraże wahają się od 39 do 82 mkw. Ceny rozpoczynają się od 278 tys. zł. Finalizacja projektu nastąpi w IV kwartale 2021 roku.
Budowa Śródki OdNowa 2 postępuje. Projekt osiągną docelową wysokość czwartej kondygnacji. Deweloper przeszedł do zasadniczego etapu realizacji. Ku końcowi zmierza montaż okien od renomowanej firmy Krispol oraz działania związane z pokryciem dachowym, membraną. Intensywnie postępują prace nad ściankami działowymi. – Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym przyśpieszamy prace. Rozpoczęliśmy wykonywanie elewacji, nad którą pracują dwie niezależne ekipy. Już dwie brygady tynkarskie zajmują się wnętrzem mieszkań – pierwsze pięć lokali zostało już wytynkowanych – informuje Karolina Skrzypek.
Śródka to miejsce odkrywane przez wielu na nowo. Cieszy się sporym zainteresowaniem deweloperów, jak i osób poszukujących własnego M. Wszystko za sprawą dogodnej lokalizacji, która jest na tyle uniwersalna, że stanowi dobre rozwiązanie zarówno dla studentów, jak i rodzin z dziećmi. W sąsiedztwie Śródki OdNowa 2 znajdują się szkoły różnych szczebli edukacyjnych, tereny rekreacyjne, m.in. Jezioro Maltańskie, Ostrów Tumski oraz Termy Maltańskie, a do tego prowadząca tuż przy inwestycji droga rowerowa na Śródkę i Wartostradę.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.