Śródka OdNowa 2 - inwestycja sprzedana w 70%
Realizowana przez dewelopera Grupa Partner inwestycja mieszkaniowa Śródka OdNowa 2 osiągnęła docelową wysokość i budowa wchodzi w zasadniczy etap wykończeniowy. Prace zostaną zakończone w IV kwartale 2021 roku, a już teraz sprzedaż projektu osiągnęła blisko 70% zaawansowania.
Poznańska Środka wzbogaci się o ciekawą architektonicznie inwestycję. Przy ulicy Bernata trwa budowa nowego projektu mieszkaniowego – Śródka OdNowa 2. Deweloper, Grupa Partner wybuduje łącznie 83 mieszkania w czterokondygnacyjnym budynku z podziemną halą garażową. Będą to mieszkania o szerokiej rozpiętości metrażowej – od funkcjonalnych kawalerek po dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale. Mieszkania zostały tak zaprojektowane, by realnie zaspokajały potrzeby komfortowego użytkowania powierzchni mieszkalnej na co dzień. Dowodem jest spore zainteresowanie inwestycją, bowiem blisko 70% lokali znalazło swoich nabywców. – Cieszymy się ze wzrostu sprzedaży Śródki OdNowa 2. Spora część lokali została już sprzedana, kolejne znajdują się w statusie rezerwacji. A co się z tym wiąże liczba dostępnych lokali maleje, więc osobom zainteresowanym radzimy przyśpieszyć proces decyzyjny – podkreśla Karolina Skrzypek, przedstawiciel Grupy Partner. Aktualnie dostępne metraże wahają się od 39 do 82 mkw. Ceny rozpoczynają się od 278 tys. zł. Finalizacja projektu nastąpi w IV kwartale 2021 roku.
Budowa Śródki OdNowa 2 postępuje. Projekt osiągną docelową wysokość czwartej kondygnacji. Deweloper przeszedł do zasadniczego etapu realizacji. Ku końcowi zmierza montaż okien od renomowanej firmy Krispol oraz działania związane z pokryciem dachowym, membraną. Intensywnie postępują prace nad ściankami działowymi. – Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym przyśpieszamy prace. Rozpoczęliśmy wykonywanie elewacji, nad którą pracują dwie niezależne ekipy. Już dwie brygady tynkarskie zajmują się wnętrzem mieszkań – pierwsze pięć lokali zostało już wytynkowanych – informuje Karolina Skrzypek.
Śródka to miejsce odkrywane przez wielu na nowo. Cieszy się sporym zainteresowaniem deweloperów, jak i osób poszukujących własnego M. Wszystko za sprawą dogodnej lokalizacji, która jest na tyle uniwersalna, że stanowi dobre rozwiązanie zarówno dla studentów, jak i rodzin z dziećmi. W sąsiedztwie Śródki OdNowa 2 znajdują się szkoły różnych szczebli edukacyjnych, tereny rekreacyjne, m.in. Jezioro Maltańskie, Ostrów Tumski oraz Termy Maltańskie, a do tego prowadząca tuż przy inwestycji droga rowerowa na Śródkę i Wartostradę.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.