Śródka OdNowa 2 – duże mieszkanie dla dużej rodziny
W zielonej części Śródki, blisko Wartostrady i Ostrowa Tumskiego powstaje nowa inwestycja Grupy Partner – Śródka OdNowa 2. Projekt doceniany przez klientów ze względu na zielne otoczenie i dogodną lokalizację, oferuje mieszkania zarówno dla par, jak i wielodzietnych rodzin.
Śródka OdNowa 2 to całe spektrum możliwości mieszkaniowych. Swoje cztery kąty znajdą tu zarówno single, pary, małe oraz większe rodziny. Aktualnie w sprzedaży znajdują się mieszkania o powierzchni od 35 do 82 mkw. Są to kawalerki, dwu-, trzy- i czteropokojowe przestrzenie z aneksem kuchennym. Lokale parterowe zostaną wyposażone w ogródki, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach w loggie, balkony lub przestronne tarasy. – Projektując osiedle Śródka OdNowa 2 braliśmy pod uwagę stworzenie większych przestrzeni. Dlatego w przypadku niektórych lokali istnieje możliwość łączenia, dająca nawet ponad 100-metrowe mieszkanie, 5-6 pokojowe. Takie rozwiązanie pozwala również w przyszłości na powtórne podzielenie lokali – podkreśla Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. Nieruchomości Grupy Partner. Ceny rozpoczynają się od 260 tys. zł brutto, a zgodnie z harmonogramem pierwsi mieszkańcy klucze do własnych M otrzymają w IV kwartale 2021 roku. – Dla lokali dwu-, trzy- i czteropokojowych przygotowaliśmy specjalną promocję. Tylko teraz komórka lokatorska w cenie mieszkania – dodaje Michał Wawrzyniak.
Umiejscowienie projektu stanowi dogodne rozwiązanie dla wielu osób. Inwestycja powstaje przy ulicy Bernata na poznańskiej Śródce, w spokojnej okolicy, a jednocześnie oddalonej od Starego Rynku o blisko 2 km. W sąsiedztwie Śródki OdNowa 2 mieszczą się prestiżowe szkoły (państwowe i prywatne), co z pewnością docenią rodziny. Dla osób aktywnych duży atut będą stanowiły tereny rekreacyjne, ścieżka rowerowa na Śródkę i Wartostrada, zaś pobliskie Jezioro Maltańskie pozwoli na wypoczynek po pracy, wytchnienie dostępne o każdej porze roku. Dogodna komunikacja miejska powoduje, że łatwo z osiedla dostać się w każdą stronę miasta: czy to do centrum, czy na jego obrzeża. – Niedaleko naszej realizacji mieści się też Ostrów Tumski i Brama Poznania. Śródka to miejsce, które obecnie jest odkrywane „OdNowa”. Powstają tutaj modne restauracje i kameralne knajpy – mówi Michał Wawrzyniak.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.