Śródka OdNowa 2 – duże mieszkanie dla dużej rodziny
W zielonej części Śródki, blisko Wartostrady i Ostrowa Tumskiego powstaje nowa inwestycja Grupy Partner – Śródka OdNowa 2. Projekt doceniany przez klientów ze względu na zielne otoczenie i dogodną lokalizację, oferuje mieszkania zarówno dla par, jak i wielodzietnych rodzin.
Śródka OdNowa 2 to całe spektrum możliwości mieszkaniowych. Swoje cztery kąty znajdą tu zarówno single, pary, małe oraz większe rodziny. Aktualnie w sprzedaży znajdują się mieszkania o powierzchni od 35 do 82 mkw. Są to kawalerki, dwu-, trzy- i czteropokojowe przestrzenie z aneksem kuchennym. Lokale parterowe zostaną wyposażone w ogródki, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach w loggie, balkony lub przestronne tarasy. – Projektując osiedle Śródka OdNowa 2 braliśmy pod uwagę stworzenie większych przestrzeni. Dlatego w przypadku niektórych lokali istnieje możliwość łączenia, dająca nawet ponad 100-metrowe mieszkanie, 5-6 pokojowe. Takie rozwiązanie pozwala również w przyszłości na powtórne podzielenie lokali – podkreśla Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. Nieruchomości Grupy Partner. Ceny rozpoczynają się od 260 tys. zł brutto, a zgodnie z harmonogramem pierwsi mieszkańcy klucze do własnych M otrzymają w IV kwartale 2021 roku. – Dla lokali dwu-, trzy- i czteropokojowych przygotowaliśmy specjalną promocję. Tylko teraz komórka lokatorska w cenie mieszkania – dodaje Michał Wawrzyniak.
Umiejscowienie projektu stanowi dogodne rozwiązanie dla wielu osób. Inwestycja powstaje przy ulicy Bernata na poznańskiej Śródce, w spokojnej okolicy, a jednocześnie oddalonej od Starego Rynku o blisko 2 km. W sąsiedztwie Śródki OdNowa 2 mieszczą się prestiżowe szkoły (państwowe i prywatne), co z pewnością docenią rodziny. Dla osób aktywnych duży atut będą stanowiły tereny rekreacyjne, ścieżka rowerowa na Śródkę i Wartostrada, zaś pobliskie Jezioro Maltańskie pozwoli na wypoczynek po pracy, wytchnienie dostępne o każdej porze roku. Dogodna komunikacja miejska powoduje, że łatwo z osiedla dostać się w każdą stronę miasta: czy to do centrum, czy na jego obrzeża. – Niedaleko naszej realizacji mieści się też Ostrów Tumski i Brama Poznania. Śródka to miejsce, które obecnie jest odkrywane „OdNowa”. Powstają tutaj modne restauracje i kameralne knajpy – mówi Michał Wawrzyniak.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.