Śródka OdNowa 2. Prace wewnątrz i na zewnątrz budynku zaawansowane
Trwają kolejne prace budowlane na inwestycji deweloperskiej Śródka OdNowa 2. Przy ulicy Bernata w Poznaniu, w rejonie poznańskiej Śródki powstaną 83 mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Zostały wstawione okna, wykonane pierwsze elewacje zewnętrzne, trwają też prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Inwestycja jest realizowana zgodnie z planem.
Prace budowlane w ramach projektu Śródka OdNowa 2 są mocno zaawansowane. We wnętrzach budynku zostały rozprowadzone instalacje, wyrównane ściany i sufity kolejnych lokali mieszkalnych. Ponadto wylewane są posadzki w częściach wspólnych, takich jak chociażby klatki schodowe i korytarze. Te zadania w dużej części zostały już wykonane. Natomiast od zewnątrz, w momencie kiedy jest ku temu sprzyjająca pogoda, trwa docieplanie budynku oraz wykonanie elewacji zewnętrznych. Pierwsze z nich są gotowe. W podziemnej hali garażowej rozprowadzono instalacje, wraz z konstrukcjami je podtrzymującymi.
– Realizacja Śródki OdNowa 2 postępuje zgodnie z harmonogramem, o czym nabywcy mieszkań są na bieżąco informowani. Całość inwestycji będzie zakończona w IV kwartale 2021 roku i wówczas będziemy przekazywać klucze klientom – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner.
Ostatnie mieszkania w sprzedaży
Choć do zakończenia inwestycji zostało niemal pół roku, to 90 procent z wszystkich 83 lokali zostało sprzedanych. Do dyspozycji klientów zostaje ostatnich 12 mieszkań, w tym dwa 2-pokojowe, a także 3- i 4-pokojowe. – Lokale o powierzchni 35-45 mkw. niemal zawsze cieszą się wielkim wzięciem na poznańskim rynku nieruchomości, a w naszej ofercie są jeszcze dostępne, nawet poniżej 300 tysięcy złotych brutto, co jest przystępną ofertą. Ponadto zauważamy zainteresowanie większymi powierzchniami. Preferencje klientów zmierzają w tę stronę, ponieważ więcej przestrzeni to jeszcze większy komfort, co udowodniła nam w ostatnich miesiącach pandemia – zauważa Karolina Skrzypek. – Warto wybrać naszą inwestycję, ponieważ wyróżnia się dobrą lokalizacją, blisko Ronda Śródka, co pozwala na łatwy dojazd do ścisłego centrum Poznania. Z kolei bliskość Wartostrady pozwala na aktywność na świeżym powietrzu – podsumowuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Deweloper realizuje również inwestycję Nadolnik Compact Apartments, przy ulicy Nadolnik w Poznaniu. Dostępne są smart apartamenty o różnym metrażu, jako propozycja dla klienta indywidualnego i biznesowego oraz inwestycyjnego. II etap projektu Nadolnik jest w budowie.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.