Śródka OdNowa 2 z gotową halą garażową
Trwają zaawansowane prace budowlane na Śródce OdNowa2. Do końca kwietnia zostaną ukończone wszystkie działania związane z halą garażową, ruszyła już budowa ścian parteru w budynku. Realizowana przez dewelopera Grupę Partner inwestycja przy ulicy Bernata to czterokondygnacyjny budynek, w którym zaaranżowano 83 mieszkania o powierzchni od 28 do 80 mkw.
Prace związane z budową Śródki OdNowa 2, drugiego projektu Grupy Partner przy ulicy Bernata, postępują zgodnie z harmonogramem. Jak zdradza deweloper, część działań wyprzedza założony plan. – Zakończono już realizację płyt fundamentowych, ścian i słupów hali garażowej. W 90% gotowe są stropy nad halą garażową. Przystąpiliśmy więc do budowy ścian parter. Ich poziom wykonania osiągnął już blisko 30% – zaznacza Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Teraz budynek zacznie piąć się w górę, by poziom czwartej kondygnacji osiągnąć jeszcze w tym roku.
Projekt Śródki OdNowa 2 obejmuje powstanie 83 mieszkań, 73 miejsc w hali garażowej, 10 naziemnych miejsc postojowych, darmowych komórek lokatorskich, przypisanych do wszystkich dwu-, trzy- i czteropokojowych powierzchni oraz boksów rowerowych, darmowych i również przynależnych do każdego mieszkania. W sprzedaży dostępne są funkcjonalnie urządzone kawalerki, a także dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale o metrażu wahającym się między 28 a 80 mkw. Cena rozpoczyna się już od 231 tys. zł brutto. – Mieszkania powstające w ramach Śródki OdNowa 2 cieszą się dużym zainteresowaniem. Spora część powstających lokali, około 40%, jest już sprzedana lub zarezerwowana – podkreśla Michał Wawrzyniak.
Obecna sytuacja epidemiologiczna skłoniła dewelopera, Grupę Partner, do umożliwienia zainteresowanym klientom podpisywania umów zdalnie. – W trosce o bezpieczeństwo kupujących, jak i naszych pracowników wprowadziliśmy onlinowe konsultacje oraz podpisywanie umów rezerwacyjnych – dodaje Michał Wawrzyniak.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.