Standard Chartered ogłasza finansowanie dla rządu Wybrzeża Kości Słoniowej
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Standard Chartered rozszerza finansowanie dla rządu Wybrzeża Kości Słoniowej, przy wsparciu duńskiej agencji kredytów eksportowych EKF Danmarks Eksportkredit (EKF) i polskiej Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Transakcja o wartości 171 milionów euro jest drugą pożyczką udzieloną w ostatnim czasie przez bank na rzecz rozwoju infrastruktury społecznej i opieki zdrowotnej dla lokalnych społeczności Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej.
Ministerstwo Finansów i Budżetu Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej wykorzysta wpływy z tej transakcji do budowy i rozbudowy co najmniej 43 ośrodków medycznych, których rozwój zapewni dostęp do niezbędnej opieki zdrowotnej, również w obszarach wiejskich. W ramach wsparcia powstanie 15 nowych klinik, a 28 istniejących (ich rozwój również był wspierany przez Standard Chartered w 2021 r.) zostanie rozbudowanych o oddziały położnicze i usługi ambulatoryjne oraz wyposażonych w nowy sprzęt medyczny.
Finansowanie zbiega się w czasie z decyzją rządu Wybrzeża Kości Słoniowej o położeniu większego nacisku na inwestycje w sektor opieki zdrowotnej w ramach Narodowego Planu Rozwoju na lata 2021-2025.
Wspópraca między Standard Chartered, KUKE, EIFO oraz GCC SERVICES, wiodącym wykonawcą w Afryce i na Bliskim Wschodzie, stanowi główną siłę napędową projektu, który idealnie wpisuje się w wieloletnie doświadczenie Standard Chartered, organizacji o transgranicznym zasięgu, we wspieraniu rozwoju w rejonach takich jak Afryka Subsaharyjska.
Faruq Muhammad, Globalny dyrektor ds. rozwoju i finansowania agencyjnego w Standard Chartered, mówi: „W Standard Chartered wiemy, że dostęp do opieki zdrowotnej jest podstawowym prawem człowieka. Finansowanie go pozwala nam kontynuować naszą pracę na Wybrzeżu Kości Słoniowej i we współpracy z naszymi partnerami EIFO i KUKE, przyczynić się do rozwoju kraju dla przyszłych pokoleń. Nasz udział w tym ważnym projekcie z zakresu opieki zdrowotnej odzwierciedla nasze ambicje i plany dalszego działania na rzecz wsparcia Wybrzeża Kości Słoniowej i innych społeczności w Afryce Subsaharyjskiej.”
Peter Boeskov, CCO w EIFO, podkreśla: „EIFO ma długoterminowe plany dotyczące wsparcia Wybrzeża Kości Słoniowej i kontynuowania projektów rozwoju opieki zdrowotnej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy w tym uczestniczyć razem z naszymi partnerami, KUKE i Standard Chartered. Nasze ukierunkowanie na wsparcie finansowania tgo typu projektów wpływa na realną i długoterminową poprawę dobrobytu krajów afrykańskich. Dzięki tej transakcji EIFO finansuje również zamówienia od szerokiej gamy duńskich małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) i większych firm, głównie z branży sprzętu medycznego, zarządzania projektami, logistyki, co umożliwi nam lepszą możliwość działania na Wybrzeżu Kości Słoniowej.”
Dorota Filant, Menedżer ds. Ubezpieczeń Strukturyzowanych w KUKE, dodaje: "Dzięki efektywnej współpracy z międzynarodowymi partnerami: bankiem Standard Chartered, EIFO i Alliad, zaangażowaliśmy się w drugi etap modernizacji sieci szpitali położniczych w Republice Wybrzeża Kości Słoniowej i wspólnie tworzymy kobietom w tym kraju warunki do bezpiecznych porodów i opieki nad dziećmi. KUKE chętnie i coraz częściej wspiera różne projekty w krajach Afryki w zakresie ochrony zdrowia, edukacji, bezpieczeństwa żywnościowego, ale także rozwoju infrastruktury, w tym wodnej, transportowej i energetycznej. Stwarza to szanse dla polskich producentów i wykonawców na wejście na nowe perspektywiczne rynki, dzięki naszej inicjatywie Shop in Poland. W tym projekcie biorą udział polscy dostawcy z różnych branż: kabli, urządzeń sanitarnych i elektrycznych, ogrodzeń, oświetlenia.”
Finansowanie stanowi kontynuację długoterminowej linii wsparcia ze strony banku dla Wybrzeża Kości Słoniowej. Na początku tego roku Standard Chartered zorganizował finansowanie w wysokości 533 mln EUR, wspierane przez Afrykański Bank Rozwoju, dla Ministerstwa Finansów i Budżetu, w celu przyspieszenia rozwoju gospodarczego i społecznego kraju.
Bezpieczna rozmowa z VeloBankiem dzięki elektronicznej wizytówce pracownika
Black Friday: polując na okazje, nie daj się złowić oszustom
Black Week: Polacy polują na produkty, które wcześniej odłożyli na półkę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.