Startuje appfleet – platforma poprawiająca wydajność procesów biznesowych
BuzzAir
ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl
Na rynku debiutuje appfleet – platforma hostingowa, dzięki której firmy będą mogły łatwo wdrożyć dowolny kontener w wielu lokalizacjach jednocześnie, poprawiając wydajność procesów biznesowych i zmniejszając opóźnienia. Docelowo rozwiązanie to ma zastąpić ograniczające i kosztowne usługi bezserwerowe, rozwiązania zarządzanych kubernetów oraz złożone, wieloregionalne wdrożenia chmur obliczeniowych.
appfleet to przede wszystkim CDN (Content Delivery Network), czyli system dostarczania treści z wielu centrów danych i punktów wymiany ruchu, przeznaczony dla kontenerów, a zarazem prosta alternatywa dla wiodącej na rynku platformy Kubernetes. Umożliwia i ułatwia wdrażanie i zarządzanie kontenerami Docker w wielu lokalizacjach jednocześnie. Dzięki platformie obsługa złożonego procesu konfiguracji, synchronizacji, wdrażania i równoważenia ruchu sieciowego dla aplikacji internetowych staje się prosta i banalna.
appfleet jest platformą brzegową (edge platform), hostującą dynamiczne usługi firm na całym świecie, tak aby były bliżej ich użytkowników. W modelu działania appfleet pełna baza kodu „żyje na krawędzi”, zmniejszając opóźnienia i poprawiając wydajność. Wydajność appfleet jest lepsza do tej, którą oferują produkty bezserwerowe FaaS i równocześnie eliminuje wszystkie ich ograniczenia. Dzięki tej platformie można na przykład używać dowolnego języka programowania i uzyskać pełny dostęp do warstwy sieci, co pozwala na uruchamianie aplikacji przy wykorzystaniu dowolnych portów i protokołów. Przykładami mogą być serwery DNS, rozproszone bazy danych, własne niestandardowe CDN itd.
appfleet pozwala użytkownikom na wdrażanie globalnie trasowanych aplikacji przy zastosowaniu godzinowego systemu rozliczeń. Firma startuje z siecią 5 centrów danych na całym świecie, a w niedalekiej przyszłości planuje rozszerzenie do 40 lokalizacji.
Platforma appfleet może być także dobrym rozwiązaniem dla firm, które zaskoczyła konieczność pracy zdalnej. Można ją wykorzystać rozmieszczając zasoby firmy w regionie, gdzie mieszkają jej pracownicy, dzięki czemu będzie bliżej nich. Taka platforma pozwala zmniejszać opóźnienia przy jednoczesnej poprawie wydajności procesów biznesowych. W sytuacji, gdy w naszym przedsiębiorstwie korzystamy z pracowników rozsianych po całym świecie, na różnych kontynentach, można wdrożyć i korzystać z zasobów w wielu regionach. Może to być na przykład prywatny zaszyfrowany czat korporacyjny czy usługa konferencyjna – mówi Dmitriy Akulov, założyciel appfleet.
Jak to działa?
Wystarczy podać obraz kontenera dokera i regiony, w których chce się go wdrożyć. System utworzy klaster, zmonitoruje konfigurację i inteligentnie przekieruje ruch oraz zapewni wysoką dostępność i bezawaryjne funkcjonowanie.
Wszystko za pomocą prostego interfejsu użytkownika uzupełnionego szczegółowymi samouczkami i przewodnikami, a także obsługą czatu na żywo dla wszystkich klientów.
Działanie appfleet można zobaczyć na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=7n617ZF-oT4
Strona www: https://appfleet.com/

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.