Startuje appfleet – platforma poprawiająca wydajność procesów biznesowych
BuzzAir
ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl
Na rynku debiutuje appfleet – platforma hostingowa, dzięki której firmy będą mogły łatwo wdrożyć dowolny kontener w wielu lokalizacjach jednocześnie, poprawiając wydajność procesów biznesowych i zmniejszając opóźnienia. Docelowo rozwiązanie to ma zastąpić ograniczające i kosztowne usługi bezserwerowe, rozwiązania zarządzanych kubernetów oraz złożone, wieloregionalne wdrożenia chmur obliczeniowych.
appfleet to przede wszystkim CDN (Content Delivery Network), czyli system dostarczania treści z wielu centrów danych i punktów wymiany ruchu, przeznaczony dla kontenerów, a zarazem prosta alternatywa dla wiodącej na rynku platformy Kubernetes. Umożliwia i ułatwia wdrażanie i zarządzanie kontenerami Docker w wielu lokalizacjach jednocześnie. Dzięki platformie obsługa złożonego procesu konfiguracji, synchronizacji, wdrażania i równoważenia ruchu sieciowego dla aplikacji internetowych staje się prosta i banalna.
appfleet jest platformą brzegową (edge platform), hostującą dynamiczne usługi firm na całym świecie, tak aby były bliżej ich użytkowników. W modelu działania appfleet pełna baza kodu „żyje na krawędzi”, zmniejszając opóźnienia i poprawiając wydajność. Wydajność appfleet jest lepsza do tej, którą oferują produkty bezserwerowe FaaS i równocześnie eliminuje wszystkie ich ograniczenia. Dzięki tej platformie można na przykład używać dowolnego języka programowania i uzyskać pełny dostęp do warstwy sieci, co pozwala na uruchamianie aplikacji przy wykorzystaniu dowolnych portów i protokołów. Przykładami mogą być serwery DNS, rozproszone bazy danych, własne niestandardowe CDN itd.
appfleet pozwala użytkownikom na wdrażanie globalnie trasowanych aplikacji przy zastosowaniu godzinowego systemu rozliczeń. Firma startuje z siecią 5 centrów danych na całym świecie, a w niedalekiej przyszłości planuje rozszerzenie do 40 lokalizacji.
Platforma appfleet może być także dobrym rozwiązaniem dla firm, które zaskoczyła konieczność pracy zdalnej. Można ją wykorzystać rozmieszczając zasoby firmy w regionie, gdzie mieszkają jej pracownicy, dzięki czemu będzie bliżej nich. Taka platforma pozwala zmniejszać opóźnienia przy jednoczesnej poprawie wydajności procesów biznesowych. W sytuacji, gdy w naszym przedsiębiorstwie korzystamy z pracowników rozsianych po całym świecie, na różnych kontynentach, można wdrożyć i korzystać z zasobów w wielu regionach. Może to być na przykład prywatny zaszyfrowany czat korporacyjny czy usługa konferencyjna – mówi Dmitriy Akulov, założyciel appfleet.
Jak to działa?
Wystarczy podać obraz kontenera dokera i regiony, w których chce się go wdrożyć. System utworzy klaster, zmonitoruje konfigurację i inteligentnie przekieruje ruch oraz zapewni wysoką dostępność i bezawaryjne funkcjonowanie.
Wszystko za pomocą prostego interfejsu użytkownika uzupełnionego szczegółowymi samouczkami i przewodnikami, a także obsługą czatu na żywo dla wszystkich klientów.
Działanie appfleet można zobaczyć na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=7n617ZF-oT4
Strona www: https://appfleet.com/

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Firmy z branży drzewnej i meblarskiej muszą się przygotować na rygorystyczne wymogi. Konieczne będzie dokumentowanie pochodzenia drewna
Unijne rozporządzenie przeciw wylesianiu (EUDR) obejmie ok. 120 tys. polskich firm działających w branży drzewnej, meblarskiej i sektorach pokrewnych. Chociaż wdrożenie nowych przepisów zostało odroczone o rok, eksperci podkreślają, że przedsiębiorcy powinni się przygotowywać do nich już teraz, żeby uniknąć problemów za kilka–kilkanaście miesięcy, ponieważ rozbudowane wymogi EUDR oznaczają m.in. konieczność ścisłego monitorowania łańcucha dostaw, dokumentowania pochodzenia surowców i zapewnienia zgodności z przepisami krajów ich pochodzenia.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Media i PR
Temat deregulacji dominuje media tradycyjne i społecznościowe. Więcej pozytywnej narracji niż negatywnych uwag

Od 10 lutego do 10 marca 2025 roku liczba publikacji medialnych na ten temat była o niemal 20 proc. większa niż w całym 2024 roku – wynika z danych IMM. Temat interesuje nie tylko biznes, ale i przeciętnych Polaków – 15 tys. wpisów w mediach społecznościowych miało prawie milion interakcji. Większość materiałów ma wydźwięk neutralny, ale te pozytywne dominują nad negatywnymi. To jeden z głównych tematów w trwającej kampanii wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.