Startuje appfleet – platforma poprawiająca wydajność procesów biznesowych
BuzzAir
ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl
Na rynku debiutuje appfleet – platforma hostingowa, dzięki której firmy będą mogły łatwo wdrożyć dowolny kontener w wielu lokalizacjach jednocześnie, poprawiając wydajność procesów biznesowych i zmniejszając opóźnienia. Docelowo rozwiązanie to ma zastąpić ograniczające i kosztowne usługi bezserwerowe, rozwiązania zarządzanych kubernetów oraz złożone, wieloregionalne wdrożenia chmur obliczeniowych.
appfleet to przede wszystkim CDN (Content Delivery Network), czyli system dostarczania treści z wielu centrów danych i punktów wymiany ruchu, przeznaczony dla kontenerów, a zarazem prosta alternatywa dla wiodącej na rynku platformy Kubernetes. Umożliwia i ułatwia wdrażanie i zarządzanie kontenerami Docker w wielu lokalizacjach jednocześnie. Dzięki platformie obsługa złożonego procesu konfiguracji, synchronizacji, wdrażania i równoważenia ruchu sieciowego dla aplikacji internetowych staje się prosta i banalna.
appfleet jest platformą brzegową (edge platform), hostującą dynamiczne usługi firm na całym świecie, tak aby były bliżej ich użytkowników. W modelu działania appfleet pełna baza kodu „żyje na krawędzi”, zmniejszając opóźnienia i poprawiając wydajność. Wydajność appfleet jest lepsza do tej, którą oferują produkty bezserwerowe FaaS i równocześnie eliminuje wszystkie ich ograniczenia. Dzięki tej platformie można na przykład używać dowolnego języka programowania i uzyskać pełny dostęp do warstwy sieci, co pozwala na uruchamianie aplikacji przy wykorzystaniu dowolnych portów i protokołów. Przykładami mogą być serwery DNS, rozproszone bazy danych, własne niestandardowe CDN itd.
appfleet pozwala użytkownikom na wdrażanie globalnie trasowanych aplikacji przy zastosowaniu godzinowego systemu rozliczeń. Firma startuje z siecią 5 centrów danych na całym świecie, a w niedalekiej przyszłości planuje rozszerzenie do 40 lokalizacji.
Platforma appfleet może być także dobrym rozwiązaniem dla firm, które zaskoczyła konieczność pracy zdalnej. Można ją wykorzystać rozmieszczając zasoby firmy w regionie, gdzie mieszkają jej pracownicy, dzięki czemu będzie bliżej nich. Taka platforma pozwala zmniejszać opóźnienia przy jednoczesnej poprawie wydajności procesów biznesowych. W sytuacji, gdy w naszym przedsiębiorstwie korzystamy z pracowników rozsianych po całym świecie, na różnych kontynentach, można wdrożyć i korzystać z zasobów w wielu regionach. Może to być na przykład prywatny zaszyfrowany czat korporacyjny czy usługa konferencyjna – mówi Dmitriy Akulov, założyciel appfleet.
Jak to działa?
Wystarczy podać obraz kontenera dokera i regiony, w których chce się go wdrożyć. System utworzy klaster, zmonitoruje konfigurację i inteligentnie przekieruje ruch oraz zapewni wysoką dostępność i bezawaryjne funkcjonowanie.
Wszystko za pomocą prostego interfejsu użytkownika uzupełnionego szczegółowymi samouczkami i przewodnikami, a także obsługą czatu na żywo dla wszystkich klientów.
Działanie appfleet można zobaczyć na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=7n617ZF-oT4
Strona www: https://appfleet.com/
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.