Startuje budowa III etapu Osiedla Przy Jeziorach
Rozpoczęły się pierwsze prace związane z III etapem poznańskiego Osiedla Przy Jeziorach. Jednocześnie kontynuowany jest etap drugi. Przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, blisko Jeziora Strzeszyńskiego powstaje kameralna inwestycja deweloperska, złożona z domów w zabudowie bliźniaczej.
Osiedle Przy Jeziorach, oferowane przez dewelopera More Place, regularnie się powiększa. W I etapie powstało 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Z kolei II etap osiedla, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali, właśnie się kończy. Część z nich trafiła już w ręce nabywców, którzy przeprowadzają prace wykończeniowe wewnątrz. Pozostałe są realizowane. – W dwóch budynkach osiągnęliśmy stan surowy zamknięty oraz wykonaliśmy elewacje zewnętrzne. Natomiast kolejne cztery domy, a więc łącznie osiem lokali, osiągnęły stan surowy otwarty. To oznacza, że przed nami montaż stolarki okiennej, drzwiowej oraz pokrycia dachowego. Jednocześnie dział realizacji rozpoczął III etap inwestycji. W pierwszym budynku są murowane ściany parteru, a w drugim – wykonano prace geodezyjne, a następnie będą również przygotowane fundamenty – wyjaśnia Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Aktualnie można nabywać lokale w zabudowie bliźniaczej w ramach III etapu inwestycji o nazwie „Osiedle Przy Jeziorach”. Jak podkreśla przedstawiciel firmy More Place, w tej części inwestycji powstanie 28 lokali, każdy położony na działce, 446 - 507 mkw. Do wyboru klientów są dwa warianty powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw. oraz dwa układy pomieszczeń 4- i 5-pokojowy.
Zarówno budowane lokale, jak i te oddane w ręce nabywców, wyróżniają się przemyślanym układem pomieszczeń w strefie dziennej na parterze oraz wypoczynkowej na piętrze. Ponad 100 mkw. powierzchni pozwala na komfortowy układ dwupoziomowego domu. Na parterze znajdą się: salon z kuchnią, pokój i garderoba lub, w drugim wariancie, dwa pokoje. Na piętrze zaprojektowano dwie sypialnie, łazienkę, garderobę i pomieszczenie gospodarcze, które z kolei łatwo można zaaranżować jako pralnię lub suszarnię. Lokale na Osiedlu Przy Jeziorach posiadają łazienkę na każdym z poziomów. – Wyróżnia nas lokalizacja i projekt z szeregiem udogodnień dla domowników. Trudno znaleźć dom z taką liczbą dodatkowych pomieszczeń, ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Projektując nasze domy, pomyśleliśmy o tym i zauważamy takie zapotrzebowanie wśród nabywców. Całość naszej propozycji uzupełnia duży, zielony ogród stanowiący miejsce aktywności fizycznej, zabawy, czy relaksu przez niemal cały rok, a na pewno od wiosny aż po jesień – mówi Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Warto też podkreślić, że inwestycja powstaje w unikalnej lokalizacji, ponieważ w pobliżu aż trzech poznańskich jezior: Kierskiego, Kierskiego Małego i Strzeszyńskiego. Dogodną lokalizację podkreśla bliskość przystanku autobusowego (tuż obok inwestycji) i fakt, że w Złotnikach jest stacja PKP. Komfortowy dojazd do centrum umożliwia oczywiście też infrastruktura drogowa, jesteśmy w granicach miasta Poznania. Inwestycja cieszy się dużą popularnością. Do tej pory, w ramach Osiedla Przy Jeziorach sprzedano blisko 40 lokali w zabudowie bliźniaczej. – Chcąc tutaj zamieszkać, warto skontaktować się z naszym biurem możliwie szybko. Zapraszamy również do domu pokazowego, zlokalizowanego na I etapie osiedla – podsumowuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.