Komunikaty PR

Stena Line zwiększa zdolność przewozową o 40 proc. na Morzu Bałtyckim

2020-11-02  |  16:00
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Armator Stena Line informuje o dalszym rozszerzaniu działalności na Bałtyku. W przyszłym roku statki obecnie pływające na trasie Travemünde-Liepaja (Niemcy-Łotwa) zostaną zastąpione dwiema nowoczesnymi jednostkami typu ro-pax. To zwiększy zdolność przewozową linii o 40 proc., czas podróży ulegnie skróceniu, a w stałym rozkładzie rejsów zapewnionych będzie 12 odpłynięć w tygodniu. Nowe statki to również nowe udogodnienia na pokładzie.

Stena Line to jeden z wiodących koncernów promowych na świecie – operuje na 18 trasach w Europie. Trzy z nich działają we wschodnim regionie Morza Bałtyckiego, a niedawno - 15 października br. - firma ogłosiła wzmocnienie swojej pozycji na tym obszarze. W 2021 r. na trasę między Nynäshamn w Szwecji a Ventspils na Łotwie zostaną wprowadzone dwa nowoczesne statki typu ro-pax, przeznaczone do przewozu zarówno pasażerów jak i frachtu. Nowe, przedłużone do 222 m jednostki powiększą pojemność ładunkową linii o 30 proc., a podczas rejsu będzie można skorzystać z nowoczesnych udogodnień na pokładzie statków.

Teraz Stena Line ogłasza kolejny krok w rozwoju swojej działalności na Morzu Bałtyckim. W 2021 roku operator promowy wprowadzi dwa nowoczesne statki ro-pax na trasę między Travemünde w Niemczech a Liepaja na Łotwie. Ta linia promowa - którą Stena Line przejęła w 2012 roku - jest dziś ważną częścią europejskiej sieci logistycznej, łączącej kraje bałtyckie, Rosję i kraje Wspólnoty Niepodległych Państw, z Niemcami i resztą Europy.

Zauważyliśmy wzrost popytu ze strony naszych klientów w całym regionie Morza Bałtyckiego. Obecnie wzmacniamy naszą pozycję i ofertę dla klientów. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu w 2021 r. na obie nasze linie promowe do i z Łotwy, nowych i zarazem nowoczesnych statków o większej pojemności ładunkowej oraz atrakcyjnych udogodnieniach na pokładach. – mówi Johan Edelman, dyrektor łotewskich linii promowych w Stena Line.

Trasa między Travemünde a Liepaja jest obecnie obsługiwana przez dwa siostrzane statki Stena Gothica i Urd. W pierwszej połowie 2021 roku zostaną one zastąpione dwoma nowoczesnymi jednostkami typu ro-pax, jeszcze nie wymienianymi z nazwy przez Stena Line. Nowe statki zwiększą pojemność ładunkową tej trasy o 40 proc. i skrócą czas rejsu z 27 do 20 godzin. To umożliwi ofertowanie solidnych usług transportowych z 12 rejsami tygodniowo, po sześć w każdym kierunku.

To jeszcze bardziej poprawi jakość usług dla naszych klientów frachtowych, zarówno w zakresie przewozu pojazdów z kierowcą jak i bez, a także rozwiązań intermodalnych. – mówi Oskars Osis, odpowiedzialny za fracht na liniach łotewskich w Stena Line.

Nowe statki posiadają lepsze udogodnienia na pokładzie i większą liczbę kabin, dzięki czemu rejs na tej trasie będzie dobrym wyborem zarówno dla klientów frachtowych, jak i pasażerów podróżujących między krajami bałtyckimi a Niemcami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy

Wprowadzenie instytucji tzw. ślepego pozwu pozwoli skuteczniej ścigać za naruszenie dóbr osobistych popełnione przez anonimowych internautów. Przepisy pozwolą na złożenie pozwu w sytuacji, gdy poszkodowany nie zna danych identyfikujących hejtera. Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy ostrzegają, że nowelizacja może doprowadzić do znacznego przeciążenia sądów, a krótkie terminy na identyfikację sprawcy mogą skutkować wzrostem odszkodowań za przewlekłość postępowania.

Ochrona środowiska

Nowy obowiązek segregowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Firmy mogą go jednak scedować na wyspecjalizowane przedsiębiorstwa

1 stycznia weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy o odpadach, która nakłada na wytwórców odpadów budowlanych i rozbiórkowych obowiązek ich segregacji i zapewnienia dalszego ich zagospodarowania. To efekt implementacji unijnej dyrektywy. Ostateczną treść przepisów branża poznała w ostatnich tygodniach 2024 roku. Nie jest wciąż jasne, czy w przypadku budów dopuszczona będzie frakcja odpadów zmieszanych, których nie da się posegregować. Następnym krokiem będą prawdopodobnie poziomy recyklingu odpadów budowlanych, jakie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić. Nowe obowiązki nie dotyczą osób fizycznych.

Handel

T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu

Współpraca na linii Unia Europejska – USA w ciągu czterech najbliższych lat rządów Donalda Trumpa może być trudna – ocenia europoseł Tobiasz Bocheński. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ostrzega, że potencjalne zmiany w polityce USA, w tym zwiększenie ceł, mogą dotknąć wszystkich partnerów Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą jest również kwestia wsparcia dla Ukrainy i ewentualnego zakończenia wojny. Polityka nowego prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej Europy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.