Komunikaty PR

STILL Polska i WObit – partnerstwo dla automatyzacji

2020-11-13  |  08:55
Biuro prasowe
Kontakt
Wojciech Podsiadły
More&More Marketing

ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 5/13
52-204 Wrocław
wojciech|getmorepr.pl| |wojciech|getmorepr.pl
+48571246669
www.moreandmore.pl

Dążąc do stworzenia kompleksowego portfolio rozwiązań AGV dla magazynów, STILL Polska nawiązuje współpracę z polską firmą WObit. Produkowane w wielkopolskich Dęborzycach roboty mobilne będą wykorzystywane w projektach automatyzacji u klientów STILL.

Koniecznym elementem realizacji strategii polegającej na dążeniu do kompleksowej obsługi klientów w modelu „wszystko od jednego dostawcy” jest systematyczna rozbudowa portfolio. Grupa STILL od lat wzbogaca swoją ofertę zarówno na drodze rozbudowy know-how i zakładów produkcyjnych, akwizycji spółek oraz partnerstwa z podmiotami wiodącymi prym w swoich branżach. W naszym kraju w kategorii autonomicznych, uniwersalnych, mobilnych robotów transportujących (tzw. żółwików) do pionierów i najważniejszych graczy należy firma WObit z siedzibą w Dęborzycach k. Pniew. Pojazdy firmy WObit z nagradzanej i wyróżnianej w konkursach na innowacyjne produkty serii MOBOT® będą dostępne klientom STILL Polska za pośrednictwem Doradców Handlowych STILL.

– Cieszymy się z formalizacji partnerstwa pomiędzy naszą firmą a STILL Polska w zakresie najmłodszej, prężnie rozwijanej części działalności spółki WObit, jaką są roboty przemysłowe – mówi Przemysław Degórski, Dyrektor Rozwoju w firmie WObit. – Wykorzystanie synergii pomiędzy produktami obydwu firm i możliwość docierania z ofertą do nowych klientów za pośrednictwem przedstawicieli handlowych partnera doskonale wpisuje się w jedno z podstawowych założeń firmy WObit o podążaniu ścieżką dynamicznego rozwoju – tłumaczy.

Najistotniejszymi barierami dla wdrożeń z obszaru automatyki magazynowej są obecnie: cena rozwiązań autonomicznych, możliwość ich skalowania i adaptacji do zmiennych warunków oraz kwestia współpracy maszyn i ludzi. Odpowiedzią STILL na te wyzwania jest modułowa koncepcja automatyzacji, w ramach której poziom technologicznego zaawansowania dostosowany jest do konkretnych potrzeb, przy dążeniu do maksymalnej prostoty obsługi. W robotach mobilnych WObit da się dostrzec przejawy podobnego myślenia o automatyzacji – mówi Szymon Smal, dyrektor działu Advanced Applications STILL Polska. – W wielu zastosowaniach potrzeby klientów w zakresie automatyzacji zaspokajamy bazując na rozwiązaniach rodziny STILL iGo neo. Dostrzegliśmy jednak potencjał dalszej optymalizacji procesów transportu wewnętrznego z użyciem kompaktowych robotów samojezdnych naszego nowego partnera. By uprościć procedury prowadzące do wdrożeń korzystających zarówno z prowadzonych ręcznie i automatycznych wózków STILL, jak i robotów mobilnych WObit, zawiązaliśmy formalną współpracę. Z perspektywy klienta całość projektu będzie odtąd realizowana za pośrednictwem jednego dostawcy. Mam poczucie, że to rozwiązanie korzystne nie tylko z perspektywy WObit i STILL Polska, ale przede wszystkim naszych klientów – konkluduje Smal.

O firmie STILL

STILL jest dostawcą rozwiązań intralogistycznych z historią sięgającą 1920 roku. Początkowo świadcząc usługi serwisowania silników elektrycznych, firma szybko rozpoczęła ich produkcję na własną rękę, by w latach 40. wzbogacić asortyment o napędzane nimi pojazdy transportowe.

Przedsiębiorstwo zapewnia dziś kompleksowe zaopatrzenie w wózki widłowe i paletowe, ciągniki, regały oraz systemy automatyzacji i informatycznego wsparcia zarządzania flotą transportu wewnętrznego. Stanowiąc część globalnej grupy KION, wraz z partnerami STILL jest w stanie od podstaw tworzyć zindywidualizowane zestawy transportowe i zaawansowane, całościowe systemy pojazdów autonomicznych.

Zatrudniając w skali globu 9 000 osób, z 4 zakładami produkcyjnymi i licznymi spółkami zależnymi – od Brazylii po Rosję – Grupa STILL jest jednym z wiodących dostawców sprzętu intralogistycznego na świecie. Jednym z silników napędzających jej sukces w Europie Środkowej jest działająca od 1995 r. firma STILL Polska. Przedsiębiorstwo stawia na kompleksową obsługę klientów w naszym kraju, zapewniając doradztwo, serwis 24/7, wynajem krótko- i długoterminowy oraz renowację wózków używanych. Zyskującą na znaczeniu częścią oferty są dziś modułowe systemy automatyzacji – od pojedynczych pojazdów autonomicznych po całościowe wdrożenia, w których komunikujące się ze sobą i serwerami wózki efektywnie i samodzielnie realizują ideę Przemysłu 4.0.

O firmie WObit

WObit to polski producent robotów przemysłowych, w tym rodziny przemysłowych robotów mobilnych MOBOT®AGV. Dzięki wiedzy i know-how na najwyższym światowym poziomie technologicznym firma od blisko 30 lat oferuje pełne spektrum najnowocześniejszych produktów i kompletnych rozwiązań dla przemysłu. Innowacje tworzone przez WObit są szeroko doceniane przez rynek. Za swoje osiągnięcia firma w 2019 roku otrzymała Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Consdata i Credit Agricole Bank Polska - Low-codowe Śniadanie Technologiczne Biuro prasowe
2024-04-30 | 13:00

Consdata i Credit Agricole Bank Polska - Low-codowe Śniadanie Technologiczne

Śniadanie Technologiczne, które jest inicjatywą Forum Technologii Bankowych (FTB) oraz Związku Banków Polskich (ZBP), gromadzi przedstawicieli branży bankowej z obszarów
IT i technologie Toughbook wspiera żołnierzy na froncie, umożliwiając im komunikację
2024-04-30 | 11:20

Toughbook wspiera żołnierzy na froncie, umożliwiając im komunikację

Laptopy i tablety Panasonic, wytrzymałe na trudne warunki, są certyfikowane dla wojsk NATO i mogą być dostosowywane do różnych potrzeb przez cały okres ich
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-04-30 | 11:00

Czeski startup pomoże w ekspansji zagranicznej polskich firm i organizacji.

Choć wydawać by się mogło, że internet i idący za nim dostęp do informacji, stał się dobrem powszechnym zaglądającym w każdy zakątek świata, rzeczywistość jest nieco inna. Dostęp do internetu posiada ponad 5 miliardów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.