Komunikaty PR

Strategia migracji do chmury – wpływ transformacji na procesy biznesowe firmy

2020-11-17  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro prasowe
Attention Marketing

ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/

Cykl bezpłatnych webinarów - dobre praktyki szefów IT

O wymiernych korzyściach biznesowych oraz wyzwania płynących z migracji do chmury w rozmowie ze Zbigniewem Kamińskim, Cloud Masters & Premium Support Director w Oktawave opowiadał Dymitr Mażar, CTO Edipresse Polska S.A., odpowiedzialny za rozwój serwisów internetowych, utrzymywanych w chmurze, które generują łącznie do 100 mln odsłon miesięcznie.

 

Migrację do chmury robi się z konkretnych powodów, dających wymierne korzyści biznesowe. Prawidłowo zbudowana infrastruktura chmurowa jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wielu firm i organizacji. Dlatego na początku całego procesu bardzo ważne jest przeanalizowanie własnego środowiska IT, zarówno na poziomie ogólnym, jak i szczegółowym.

 

Zdaniem Dymitra Mażara chmury nie należy się obawiać. W czasie pandemii wiele organizacji musiało przejść do chmury i mimo że było to robione w dużym stresie, wiele projektów zakończyło się sukcesem. Przejście do chmury nie może być celem samym w sobie. Powinniśmy dobrze zdefiniować cele biznesowe, które chcemy osiągnąć i wtedy chmura może się okazać właściwym rozwiązaniem. Następnie warto przygotować argumenty dla biznesu i zarządu, aby wyraźnie wytłumaczyć dlaczego robimy takie, a nie inne działanie i jakie przyniosą nam korzyści oraz jakie są ewentualne zagrożenia. Należy również dobrze policzyć koszty, bo na koniec dnia biznes interesują dwie rzeczy: żeby wszystko działało i mieściło się w budżecie.

 

Chmura powoduje, że wiele problemów, na których nie powinniśmy się skupiać, po prostu odpadnie. Jeśli coś nie jest core biznesem, to należy zrezygnować z obsługi tego we własnym zakresie. Firmy, które same próbują zarządzać infrastrukturą mają mniej czasu i zasobów na to, aby się skupić na tym, na czym znają się najlepiejpowiedział Dymitr Mażar, CTO Edipresse Polska S.A.

 

Moc obliczeniowa w kontekście korzystania z chmury jest jednym z najważniejszych aspektów, na które zwracają uwagę przedsiębiorcy. Jednak oprócz tego, w wielu przypadkach potrzebna jest również kompleksowa obsługa procesu migracji i późniejszego zarządzania chmurą. Dzięki dobrze dobranemu zespołowi wsparcia można go udoskonalić, co w efekcie powoduje zdecydowanie bezpieczniejszy, szybszy i bardziej płynny przebieg całego procesu wdrożenia.

Opisując problemy, które chcemy rozwiązać, jednocześnie definiowaliśmy możliwe rozwiązania. Chcieliśmy zwiększyć niezawodność i pojemność naszej infrastruktury, mieć możliwość jej elastycznego rozwoju i poprawę jakości obsługi administratorskiej. Jednym z ważniejszych celów było także wyeliminowanie długu technologicznego albo jego znaczące zmniejszenie. Czyli między innymi aktualizacja oprogramowania i poprawia architektury na bardziej nowoczesną. Oprócz tego oczywiście interesowały nas koszty całkowite powiedział Dymitr Mażar.

 

Jeżeli nie działa portal, to właściwie biznes jest mało zainteresowany powodem dlaczego tak się stało. Po prostu oczekuje jak najszybszego rozwiązania. 

Gdy system przestaje działać, to na początku nie wiemy gdzie leży problem - czy jest to kwestia łącza, czy jest coś nie tak z siecią, a może zawiesił się hypervisor lub system operacyjny. Pojawia się wtedy pytanie: do kogo się zgłosić? W związku z tym najbardziej ciekawym i odpowiednim rozwiązaniem dla nas okazało się znalezienie takiego dostawcy, który z jednej strony dostarczyłby infrastrukturę, a z drugiej zespół, który potrafi działać i ogarnąć całość tego podejścia, a nie poszczególne kawałki. Wybraliśmy więc Oktawave razem z zespołem Premium Supportdodał Dymitr Mażar.

 

Nadspodziewanie dużo czasu w projekcie zajęła migracja danych. Jak zauważył Dymitr Mażar, w tym aspekcie bardzo dobrze się spisał zespół adminów i programistów z Edipresse i Oktawave, skutecznie razem współpracując.

 

– Obecnie wreszcie możemy się skupić nad tym, aby rozwijać aplikację, a nie myśleć o tym, czy starczy nam infrastruktury. Jeżeli potrzebujemy wdrożyć kolejny serwis czy usługę, nie myślimy już o tym jak o problemie. Dziś wystarczy założyć ticket, w którymi opiszemy nasze wymagania i ewentualnie odbyć kilka krótkich, uściślających rozmów z administratorami. Kolejna rzecz to zmniejszenie długu technologicznego, po wdrożeniu chmury wreszcie zaczęliśmy zaczęliśmy korzystać z nowoczesnych narzędzi, a nie kombinować z przestarzałym oprogramowaniem. Wprowadzenie takiego  całościowego rozwiązania spowodowało, że również od strony bezpieczeństwa jest zdecydowanie lepsza sytuacja. Teraz skupiamy się na core biznesie – czyli na rozwoju aplikacji, a nie na utrzymaniu infrastrukturypodsumował Dymitr Mażar.

 

Cykl webinarów dedykowany jest osobom podejmującym decyzje w obszarze IT, podczas których CIO i CTO renomowanych firm będą dzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Kolejny bezpłatny webinar zaplanowany jest na wtorek 17 listopada. Jego temat to: „Korzyści z Kubernetesa przy migracji do chmury". Rozmowę z Maciejem Langmanem, Chief Executive Officer, Mobiltek poprowadzi Maciej Kuźniar, Chief Operating Officer, Oktawave.

Na bezpłatne webinary można zapisać się pod adresem: https://oktawave.com/pl/webinary?utm_medium=referral&utm_source=website&utm_campaign=cloud-strategy-webinars-1120&utm_content=webinar-lp

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Attention Marketing
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję

Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.

Prawo

Waldemar Buda: Brakuje jasnej deklaracji w sprawie zajęcia się sprawą Mercosuru w tym półroczu. Nie są planowane też zmiany w Planie Migracyjnym

Europosłowie z opozycji krytykują wystąpienie Donalda Tuska przed Parlamentem Europejskim na temat planów polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W ocenie polityków Prawa i Sprawiedliwości wśród priorytetów przedstawionych przez polski rząd brakuje akcentów istotnych dla naszego kraju. Szczególnie ważna według nich jest kwestia dotycząca planowanego porozumienia Unia Europejska – MERCOSUR i modyfikacja Paktu Migracyjnego.

Firma

Rynek danych dla sztucznej inteligencji rośnie w coraz szybszym tempie. Wyzwaniem jest ich przetwarzanie

Do 2032 roku obroty na rynku danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji zwiększą się ponad pięciokrotnie – wynika z prognoz Fortune Business Insights. Analitycy wskazują, że segmentami, w których dostęp do danych decyduje o przewadze konkurencyjnej, są IT i telekomunikacja, ale także handel detaliczny oraz medycyna. Źródeł i możliwości gromadzenia danych jest dziś bardzo dużo, w grę wchodzi nie tylko ich zakup, ale problemem jest wiedza, jakie konkretnie dane biznesowe są potrzebne i jak je skutecznie przetworzyć i zinterpretować.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.