Komunikaty PR

Strategia migracji do chmury - budowa chmury hybrydowej

2020-12-18  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro prasowe
Attention Marketing

ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/

Cykl bezpłatnych webinarów - dobre praktyki szefów IT

O tym jakie pozytywy mogą czerpać użytkownicy chmury hybrydowej oraz z jakimi wyzwaniami się mierzą, w rozmowie z Maciejem Kuźniarem, COO w Oktawave opowiedział Konrad Bławat, CTO FRU.PL S.A.

FRU.PL to serwis oferujący użytkownikom możliwość wyszukania połączeń lotniczych i ich zakupu jednym prostym kliknięciem. Platforma oferuje także szeroki wybór usług dodatkowych, takich jak: ubezpieczenia podróżne, rezerwacje noclegów, wynajem samochodów oraz transfery.

W przypadku FRU.PL S.A. głównym motywem przejścia do chmury obliczeniowej Oktawave była chęć uporządkowania dotychczasowej infrastruktury IT oraz rozwiązanie problemów w kwestiach organizacyjnych i administracyjnych.

Stworzyliśmy listę wymagań i szukaliśmy rozwiązania, które byłoby dla nas odpowiednie. Okazało się, że była nim chmura. Na bazie tego wybraliśmy odpowiedniego partnera i takie podejście spełniło nasze potrzeby – powiedział Konrad Bławat, CTO FRU.PL S.A.

FRU.PL korzysta z kilku różnych chmur w tym m.in rozwiązania opartego o Microsoft 365 na potrzeby obsługi komunikacji firmowej, Oktawave na potrzeby utrzymania środowisk backendowych oraz GCP wszędzie tam, gdzie wprowadza dokeryzacje. Uwarunkowane jest to określonymi potrzebami różnych obszarów przedsiębiorstwa Ta różnorodność pozwala na dopasowanie się do poszczególnych gałęzi biznesu i korzystanie z najlepszych cech wymienionych chmur.

W firmie mamy bardzo mocno wydzielone IT, zajmujące się naszymi portalami, utrzymaniem serwerów, zarządzaniem nimi i dostarczaniem oprogramowania. Mamy również działy Customer Care czy księgowości, które potrzebują swoich rozwiązań. Do potrzeb czysto organizacyjnych i administracyjnych wykorzystujemy głównie chmurę M365 oraz rozwiązania ulokowane w przestrzeni zasobów Oktawave - są to po prostu wirtualne serwery oraz możliwość ich skalowania w górę lub w dół – dodał Konrad Bławat.

Największym wyzwaniem dla FRU.PL w trakcie migracji do chmury było rozmieszczenie serwerów fizycznych w różnych lokalizacjach oraz konieczność inwentaryzacji architektury IT.

Mamy biura w trzech różnych państwach, więc wiele wysiłku wymagało zebranie informacji co mamy przenieść do chmury, w jaki sposób jest to ze sobą połączone oraz jakie są zależności między tymi komponentami. Ta kwestia organizacyjna była dosyć trudna – skomentował Konrad Bławat.

Bardzo istotnym aspektem, o którym należy pamiętać podczas migracji jest komunikacja wewnątrz organizacji w kwestii przebiegu tego procesu. Należy poinformować o jego szczegółach – o tym, że może wiązać się z czasowymi trudnościami, oraz dobrze wyjaśnić po co się to robi. Nie każdy z nich posiada na ten temat wiedzę, której wymaga się od działu IT.

Informowanie pracowników powinno być postawione na tym samym poziomie, co przygotowanie technicznego planu migracji. Techniczny plan jest obowiązkowy, trzeba ustalić co i kiedy przepinamy. Natomiast jest też istotne, aby pracownicy w organizacji wiedzieli, jak to wpłynie na ich pracę – powiedział Konrad Bławat.

Jeśli organizacje podejdą do migracji w odpowiedni sposób, pamiętając o czynnikach usprawniających jej przebieg, mogą spodziewać się bardzo pozytywnych efektów.

Wartość dodana, którą dostaliśmy od Oktawave to utrzymanie naszej infrastruktury chmurowej przez zespół Premium Support, który ma zapięty monitoring na wszystko i który nas wspiera we wszystkich wdrożeniach. Jeżeli kiedykolwiek potrzebujemy jakiegoś doradztwa to możemy zawsze na nim polegać. Od momentu, kiedy się zmigrowaliśmy do chmury Oktawave mogę być spokojny – podsumował Konrad Bławat.

 

Cykl bezpłatnych webinarów dedykowany jest osobom podejmującym decyzje w obszarze IT, podczas których CIO i CTO renomowanych firm dzielą się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Są dostępne pod poniższym linkiem - https://oktawave.com/pl/webinary?utm_medium=referral&utm_source=website&utm_campaign=cloud-strategy-webinars-1120&utm_content=webinar-lp

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Attention Marketing
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.