Strategia migracji do chmury - jak ją zaplanować i wdrożyć?

Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Pierwszy w Polsce bezpłatny cykl webinarów, budowanie strategii migracji do chmury, rozpoczął Zbigniew Kamiński Cloud Masters & Premium Support Director w Oktawave. Mówiąc o strategii migracji do chmury skupił się na najważniejszych jej aspektach – planowaniu i wdrażaniu.
W dzisiejszych realiach chmura wkracza we wszystkie aspekty życia, dając możliwość wprowadzania nowych rozwiązań komunikacyjnych i biznesowych. Pomaga zwiększyć konkurencyjność na rynku i umożliwia szybszy “time-to-market”. Pozwala też uzyskać lepszą wydajność i skalowalność infrastruktury IT, przez co umożliwia optymalizację kosztów i wygenerowanie realnych oszczędności.
– Punktem, który często pojawia się w rozmowie z naszymi klientami, jest chęć skupienia się na swoim biznesie, na jego prowadzeniu, a niekoniecznie przepalaniu swojej energii i ludzi z IT na kwestie techniczne czy technologiczne, związane z utrzymywaniem serwerów i usług. Firmy wolą angażować swoje siły w biznes i jego rozwijanie – powiedział Zbigniew Kamiński z Oktawave.
Przygotowanie do współpracy z chmurą obliczeniową powinno rozpocząć się od audytu i analizy ogólnej, aby zorientować się, jaka jest bieżąca sytuacja organizacji. Konieczne jest też określenie, jakie konkretne korzyści dana firma czy organizacja zamierza osiągnąć dzięki migracji do chmury.
– Na początek każda firma powinna wykonać wstępną analizę swoich potrzeb biznesowych i operacyjnych w zakresie infrastruktury IT. Następnie określić, jakie kompetencje chmurowe posiada a jakich potrzebuje, aby móc zmigrować swoje systemy IT do chmury. Kiedy już to określi, powinna wykonać bardziej szczegółową analizę. Między innymi wyznaczyć wyzwania infrastrukturalne i przełożyć je na konkretne KPI’s. Konieczna jest także kalkulacja TCO oraz przygotowanie harmonogramu migracji, tak by jej proces nie był odczuwalny dla biznesu – zauważa Zbigniew Kamiński.
Podczas webinaru zostały również poruszone kwestie modeli migracji – Rehosting, Replatforming, Re-architecting, Repurchasing, Retire i Retain. Są to zdefiniowane strategie migracyjne, którymi dziś posługuje się cały świat. Prowadzący opisał krok po kroku czym się charakteryzują i jak w dobry sposób wykorzystać je w firmie oraz odpowiednio dostosować do potrzeb biznesowych i operacyjnych.
W trakcie spotkania poruszono najważniejsze kwestie, o których warto wiedzieć podczas planowania i wdrożenia chmury obliczeniowej w organizacji. Prowadzący skupił się zarówno na tych aspektach, które zwykle nie sprawiają kłopotów, jak i tych, które są największym wyzwaniem czy ryzykiem wdrożenia.
Cykl webinarów dedykowany jest osobom podejmującym decyzje w obszarze IT, podczas których CIO i CTO renomowanych firm będą dzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Kolejny bezpłatny webinar zaplanowany jest na wtorek 10 listopada. Jego tematem będzie : „Wpływ transformacji do chmury na procesy biznesowe firmy". Rozmowę z Dymitrem Mażarem, CTO Edipresse Polska S.A., poprowadzi Zbigniew Kamiński, Cloud Masters & Premium Support Director w Oktawave.
Na bezpłatne webinary można zapisać się pod linkiem - https://oktawave.com/pl/webinary?utm_medium=referral&utm_source=website&utm_campaign=cloud-strategy-webinars-1120&utm_content=webinar-lp

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.